تاریخ انتشار خبر: 26 آذر 1398 | 19:03:31
کد خبر : 7643

دستور روحانی به دستگاه‌های ملی برای حل مشکلات پس از بارندگی

استاندار خوزستان با ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم خوزستان گفت: رئیس جمهور به منظور کمک دستورات لازم را به دستگاه‌های ملی جهت اعزام به خوزستان داد.


دستور روحانی به دستگاه‌های ملی برای حل مشکلات پس از بارندگی

وی با اشاره به میزان بارندگی شب گذشته در برخی شهرها افزود: میزان بارش در شهرهای آبادان ۱۱۲٫۵ میلیمتر، اهواز بیش از ۷۵میلیمتر، در هندیجان، رامهرمز و  ماهشهر بین ۵۰تا ۶۵میلیمتر بارندگی بود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه بارش‌ها حداقل در سه ساعت رخ داد، گفت: بارندگی اخیر مشکلات زیادی برای مردم به وجود آورد به طوری که شهرستان کارون دچار آبگرفتگی و آب وارد منازل خیلی از مردم شد که رنج و زحمت برای آنها به دنبال داشت.

شریعتی بیان کرد: سیستم دفع آب‌های سطحی در اهواز وجود ندارد، سیستم دفع فاضلاب نیز به مقدار زیادی فرسوده شده است و شبکه موجود کشش دفع فاضلاب را ندارد.

وی با اشاره به بسیج کل دستگاه‌های اجرایی از شب گذشته، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی به کمک شهر اهواز و شهرستان کارون آمده‌اند؛ علاوه بر این شرکت‌های فولاد خوزستان، ملی حفاری، مناطق نفت خیز جنوب و سایر دستگاه‌هایی که باید در این شرایط همکاری کنند پای کار آمده اند.

شریعتی گفت: در مناطقی که آب وارد منازل شده و مشکلاتی را برای وسایل آنها به وجود آورده ابتدا در حال رفع کردن مشکلات آن مناطق هستیم تا در زمان دیگر خسارت‌های آنها برآورد و بررسی شود و اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی با تاکید تکمیل طرح  جمع آوری شبکه فاضلاب اهواز، بیان کرد: تکمیل این طرح به میزان قابل ملاحظه‌ای به خروج آب‌های سطحی کمک خواهد کرد.

شریعتی افزود: اما از آنجایی که این طرح هزینه سنگینی دارد و شاید از توان شهرداری خارج است اگر بتوانیم ظرف دو تا سه سال طراحی شبکه فاضلاب اهواز  و کارون را کامل انجام دهیم در دفع آبهای سیل آسا می‌تواند کمک کند.

وی با اشاره به تماس صبح امروز  رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور به منظور کمک  دستورات لازم را به دستگاه‌های ملی  جهت  اعزام به خوزستان داد.

شریعتی بیان کرد: رئیس جمهور سلام به مردم رساند و گفت: مانند سیل گذشته در کنار مردم هستیم و به آنها خسته نباشید می‌گویم.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مکانی برای اسکان اهالی مناطقی که سیل وارد منازل آنها شده تدارک دیده شده است یا خیر؟ گفت: اگر بنا شد منتقل شوند این کار را انجام‌خواهیم داد، ضمن اینکه در شهرستان کارون مکانی برای اسکان تدارک دیده شده است.

شریعتی در رابطه با سختی تردد یا انتقال اهالی با خودرو بیان کرد: اکنون در منطقه گاومیش آباد به وسیله پمپ تراکتور در حال جمع آوری آب هستند