تاریخ انتشار خبر: 19 آذر 1396 | 16:59:28
کد خبر : 1648
مدیر کل بهزیستی خوزستان خبر داد:

در سال ۹۶تعداد۴۸۵ کودک بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند

زاگرس نشینان؛مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در جشن آغاز به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل با حضور استاندار، و جمعی از مسئولین استانی ، موسسات خیریه و موسسات مردم نهاد و خانواده های کودکان بازمانده از تحصیل  در سالن شهید هاشمی استانداری گفت: در سال ۹۶ تعداد ۴۸۵ کودک بازمانده از تحصیل در سطح استان توسط بهزیستی […]

زاگرس نشینان؛مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در جشن آغاز به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل با حضور استاندار، و جمعی از مسئولین استانی ، موسسات خیریه و موسسات مردم نهاد و خانواده های کودکان بازمانده از تحصیل  در سالن شهید هاشمی استانداری گفت: در سال ۹۶ تعداد ۴۸۵ کودک بازمانده از تحصیل در سطح استان توسط بهزیستی شناسایی  و به تحصیل بازگردانده شدند.

 

به گزارش زاگرس نشینان؛ غلامرضا صدیق راد افزود: ارائه خدمات  مددکاری،روان شناسی و فرهنگی به این کودکان و خانواده های آنان ادامه دارد  و چنانچه در فاز دوم کودکانی از تحصیل بازمانده باشند ،شناسایی و حمایت خواهند شد.

وی بیان داشت: ترس، فقر و جهل سه عامل مخرب در مسائل اجتماعی است و تا جاییکه توان داریم در زدودن این سه عامل تلاش می کنیم.

صدیق راد تصریح کرد: این نخستین بار است که با همکاری بین بخشی بهزیستی ، استانداری، صدا وسیما، آموزش و پرورش و موسسات غیردولتی به حل مشکلات کودکان باز مانده از تحصیل می پردازیم.

صدیق راد ضمن تشکر از موسسات خیریه و مردم نهاد تصریح کرد: سازمان بهزیستی با همراهی موسسات خیریه و همکاری آموزش و پرورش و پس از برگزاری جلسات متعدد، کودکانی که از طریق سامانه ثبت شده بودند را شناسایی کرد.

وی ادامه داد: با همکاری کلینیک های مددکاری، مددکاران به سراغ خانواده کودکان رفتند و آنها به تحصیل بازگشتند.

مدیر کل بهزیستی در پایان ابراز امیدواری کرد که همین روند و همکاری بین بخشی ادامه داشته باشد و هیچ کودکی به دلیل فقر و مشکل مادی از تحصیل باز نماند.