تاریخ انتشار خبر: 4 آبان 1396 | 04:01:01
کد خبر : 1324

دربی بزرگ سرخابی بدون لابی های کناری

صحبت با آمار و ارقام و پیشگویی برد در دربی سرخابی کاری بیهوده است، زیرا جو این دربی آنچنان سنگین است که تیم برتر را هم متلاشی می کند و گاها نتیجه معکوس ایجاد می کند. اما این را باید افزود بازی امروز یک بازی با دو مربی متفاوت با کلاسی متفاوت است. از یک […]

صحبت با آمار و ارقام و پیشگویی برد در دربی سرخابی کاری بیهوده است، زیرا جو این دربی آنچنان سنگین است که تیم برتر را هم متلاشی می کند و گاها نتیجه معکوس ایجاد می کند.

اما این را باید افزود بازی امروز یک بازی با دو مربی متفاوت با کلاسی متفاوت است. از یک سوی برانکو از بلوک شرق با بازی شطرنجی و توامان میانی و از سوی دیگر وینفرید شفر آلمانی با مکتبی کاملا معروف که از تلفیق تفکر و قدرت بدست می آید.

در روزگار پیشین، زمانه ای که زدراکو رایکوف سرمربی صرب تیم ملی به تیم استقلال رسید و در کنار او آلن راجرز انگلیسی به پرسپولیس آمد و پایه دو تیم با دو مکتب مختلف را پی ریزی کردند.

استقلال به سوی تکنیک و تهاجم روی آورد و پرسپولیس با مکتب انگلیسی قدرت و سرعت را در آینده پیگری کرد. زیربنایی که تا کنون همراه این دو تیم پایتخت نشین همراه بوده و هست.

هشتادوپنجمین دربی پایتخت فردا از ساعت ۱۶:۴۰ و با قضاوت بیژن حیدری برگزار می شود. دو تیم با شرایط کاملا متفاوتی به مصاف هم خواهند رفت. سرخ پوشان تنها یک شکست را در کارنامه خود می بینند و در سوی مقابل استقلال ۴ شکست را در لیگ هفدهم تجربه کرده است. به لحاظ تعداد پیروزی نیز پرسپولیس ۵ دیدار را به سود خود خاتمه داده و استقلال تنها ۲ برد داشته. اوج اختلافات دو تیم به گل های زده برمی گردد، جایی که تیم تحت هدایت برانکو ۱۶ گل به ثمر رسانده اما آبی ها تنها موفق به زدن ۴ گل شده اند.

حال پرسپولیس بسیار هماهنگ تر و  روحیه ای بالا با سرمربی کروات خود ادامه می دهد و می تواند بازی روانی را به تماشا بگذارد در حالی که از فورواردهای زهر دار خود نیز استفاده می برد.

از آنسوی استقلال که فصل بدی را شروع کرده بود با تغییر در کادر سرمربی خود، و آوردن یک سرمربی صاحب نام آرام آرام خود را از رخوت بیرون کشید و امروز انگیزه بیشتری برای نبرد برابر تیم پرسپولیس دارد.

این بازی می تواند همه را شگفت زده کند، زیرا تفکر دو مربی صاحب نام پشت آن است و قرار بر این نیست تا مانند گذشته فقط نتیجه ای حاصل شود.

می تواند بازی خوبی در کلاس ارزشمند تری باشد اگر لابی های برد و باخت دست از سر مربیان این تیم بردارند و بگذارند تیم آنچه مربیان می خواهند انجام دهند.

حجت محمد حسینی