تاریخ انتشار خبر: 21 اردیبهشت 1401 | 17:23:13
کد خبر : 13043

خرید گندم و کلزا در خوزستان از یک میلیون تن گذشت

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛خدارحم امیری رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: تاکنون یک میلیون و ۷۰ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است. امیری زاده ادامه داد : از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۹۸۲ هزار تن گندم نان، ۱۵ هزار تن گندم بذری و ۷۳ هزار […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛خدارحم امیری رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: تاکنون یک میلیون و ۷۰ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.

امیری زاده ادامه داد : از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۹۸۲ هزار تن گندم نان، ۱۵ هزار تن گندم بذری و ۷۳ هزار تن کلزا از کشاورزان استان خریداری و در انبار‌ها ذخیره شده است.

وی افزود: کمباین‌های مهاجر از ۳ گلوگاه پل زال اندیمشک، خیر آباد بهبهان و امامزاده عبدالله هندیجان وارد استان شده اند که با احتساب حدود ۳۰۰ کمباین باقی مانده از برداشت ذرت در استان حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کمباین عملیات برداشت را بر عهده دارند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ۲هزار لیتر سهمیه سوخت جهت ۱۰ روز، به ماشین آلات کاه کوب و ۳هزار لیتر سوخت جهت ۱۰ روز به ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین که برداشت محصولات استراتژیک را بر عهده دارند اعطا می‌شود.
امیری زاده افزود: ماشین آلات بومی که کار برداشت را برعهده دارند معاینه فنی می‌شوند و دستگاه‌های مهاجر نیز دارای کارت معاینه فنی می‌باشند.