تاریخ انتشار خبر: 11 تیر 1400 | 15:32:16
کد خبر : 10398
یادداشتی از ملک محمد مکوندی:

خدمت به مردم و حرمت به پیشکسوتان روی سخنم با مدیران فعلی بخصوص شهردار جدید اهواز و رییس دانشگاه علوم‌پزشکی است.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ملک محمد مکوندی فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان:خدمت به مردم و حرمت به پیشکسوتان؛ روی سخنم با مدیران فعلی بخصوص شهردار جدید اهواز و رییس دانشگاه علوم‌پزشکی است. براساس انچه دیگران می گفتتد اقای شهردار جدید اهواز انسانی با اصالت و با اخلاق و با مرام و مبادی اداب و معاشرت […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ملک محمد مکوندی فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان:خدمت به مردم و حرمت به پیشکسوتان؛
روی سخنم با مدیران فعلی بخصوص شهردار جدید اهواز و رییس دانشگاه علوم‌پزشکی است.
براساس انچه دیگران می گفتتد اقای شهردار جدید اهواز انسانی با اصالت و با اخلاق و با مرام و مبادی اداب و معاشرت اجتماعی است.هر مدیری اگر وظیفه شناس باشد به تناسب حجم کار مدیریتی اگر چه اوقاتش عمدتا پر است.اما همیشه باید وقتی برای پاسخگویی به ارباب و رجوع و یا در خواست هایی که جهت احقاق حقوق پایمال شده ی مردم صورت می گیرد داشته باشد. کسی انتظار ندارد یک مدیر در تمام ۲۴ ساعت پاسخگوی تلفن ها ی ارباب رجوع باشد. اما فردی مثل من نوعی در طی دوران ۳۰ سال مدیریت خود علی رغم مشغله زیاد اگر در “لحظه” نمیتوانستم جواب تلفن ها را بدهم. ولی در اولین فرصت و بخصوص از ساعت ۹ شب به بعد به تمام کسانی که به من در طول روز زنگ‌ می زدند تماس برقرار می کردم وجوابگو بودم. جناب شهردار: هنرمندان و پهلوانان و رزشکاران همیشه علاوه بر مردم داری ،حرمت پیشکسوتان خود را رعایت می کنند و برای انها ارزش خاصی قائل هستند و انهم مدیران پیشکسوتی که در ان مقاطع بزور مسئولیت ها را می پذیرفتند و نه مدیران فعلی که دست به هر عملی می زنند تا چند صباحی مدیر باشند و به قول جناب اقای محسن رضایی گاهی اوقات مدیریت ها را خرید و فروش می کنند.اولا وظیفه قانونی شما است که در مقابل ظلمی که در زیر مجموعه صورت می گیرد پاسخگو باشید، و جواب تلفن ها را در مواقعی که وقتت ازاد است بدهید. ثانیا افرادی مانند من و امثال من باندازه عمر شما مدیر بودیم، حداقل کمی مرام ورزشکاری و هنرمندی به خرج می دادید و به این چند تلفن یا پیام *پاسخی*. از نظر شرعی هر ظلمی که در حوزه تحت امر مدیریت شما صورت می گیرد پاسخگو هستید.ثالثا این پست و مقا م ها پایدار نیستد.
ثالثا این پست ها بخصوص پست های امروزی که حاصل زد و بند های انچنانی هستند به هیچ کس وفا دار نخواهند بود.
*همین عدم پاسخگویی با شدت بیشتر متوجه رییس فعلی دانشگاه علوم پزشکی است* فکر کنم خیلی از بیمارستانها مثل بیمارستان امام جدید، توسعه بیمارستان گلستان و بازسازی بیمارستان سینا و بسیاری از بیمارستانهای شهرستانهای زیر مجموعه جنابعالی و بسیاری از بخش های تخصصی و فوق تخصیی بیمارستانهایی که شما مدیریت انها را بعهده دارید و یا توسعه این همه بیمارستان های خصوصی که زمانی احداث انها توسط اسلاف تنگ نظر شما تا قبل از دکتر ممبینی جرم بود حاصل تلاش ها و ایجاد بستر مناسب مدیران قبلی وتا اندازه ای این حانب در شورای بهداشت و درمان استان بود که دکتر ممبینی با سابقه طولانی در امر مدیریت دانشگاه شاهد این ماجراست. جهت اطلاع شما یکی از روسای اسبق دانشگاهی که شما فعلا مسئولیت انر بعهده دارید انقدر تنگ نظر و فکر بسته ای داشت که با احداث هر نوع بیمارستان خصوصی مخالف صد در صد بودند. اما مدیران اسبقی که این جانب توفیق این را داشتم تا جز کوچکی از انها باشم، با اصرار و تاکید، باب ساخت بیمارستان های خصوصی را در استان گشودند. این ماها بودیم که بیمارستان های اروند و مهر و اپادانای جدید و اریا و بیمارستان ایت الله کرمی را با فشار و کمک های فراوان استانداری وقت ازقبیل دادن تسیهلات ویژه، واگذاری زمین و تصویب بخشش عوارض و حقوق شهرداری ها و اعطای تسهیلات بانکی و حتی دادن تنخواه به برخی بیمارستان با طرح موضوع و اخذ مصوبه از شورای اجتماعی و شورای بهداشت و درمان با اقدامات انقلابی و جهادی انجام داده ایم. مرحوم دکتر افضلی خدا رحمتش کند در جریان بوده و دکتر ممبینی و برخی دیگر از دوستان دیگر حتما این اقدامات را به خاطر دارند بعلاوه سوابق در بایگانی استانداری موجود است. در یک مورد علاوه بر کمکهای زیاد به بیمارستان ارونداز اعتیارات یک ارگان دیگر بصورت قرض و بر خلاف رویه معمول با اصرار من و دستور مهندس مقیمی استاندار وقت انهم صرفا به خاطر رفاه حال مردم و ترویج بیمارسنان سازی در بخش خصوصی ان بیمارستان را راه اندازی کرده ایم. اقای دکتر، دانشگاه فعلی شما بیمارستان و محلی برای نگهداری بیماران حاد روانی نداشت و افراد روانی، مشکلات حاد اجتماعی در سطح شهر های خوزستان به خصوص اهواز در سطح معابر و خیابانها ایجاد می کردند. ان زمان پیچ استادیوم ایستگاه اتوبوس های دانشگاه بود فقط چندین مورد دلخراش در ان ان منطقه برای دختران دانشجو اتفاق افتاد..اقای دکتر استانداری ان وقت و به شخصه پی گیری این جانب بعنوان دبیر شورای بهداشت و درمان استان و صد البته کمک استاندار وقت محل فعلی بیمارستان سلامت که برای یک مرغداری طراحی و ساخته شده بود با اعتباراتی که از چند جا بعنوان کمک دریافت نمودیم خریداری و با تغییرات اساسی در سالن های ان و گرفتن تجهیزات از وزارت دفاع، شخص استاندار ماقبل جناب تولایی که انزمان معاونت وزارت دفاع را بعهده داشتند و در جریان موضوع بودند گرفتیم و انرا به یک بیمارستان خبریه تبدیل نمودیم. حتی تشکیلات شما تا مدتهای زیاد اعتبار لازم برای هزینه جاری انجا را نداشته است و با پیگیری ماها و مصوبه شورای اجتماعی و شورای بهداشت استان که دبیری انها بعهده من بود، شهرداری هزینه انر پرداخت می کرد و کادر خدماتی و پزشکی از دانشگاه تامین می شد.
جناب دکتر، شما مسئول رسیدگی به وضعیت کرونا در استان هستید وقتی به شما زنگ زده می شود و چندین بار پیام داده می شود و خواهش می شود که جان دو مریض در خطر صد در صد است، نه بعنوان پاسخ به یک مدیر قبلی و پیشکسوت، بلکه بعنوان یک شهروند شایسته بود پس از چندین بار تماس و ارسال چندین پیام به خاطر جلوگیری از مرگ دو بیمار کرونایی جواب تلفن یا پیام ها رامی دادید. اما دریغ از یک پیام. اما بر عکس عملکرد شما، مدیریت دلسوز و شجاع و. متعهدی مثل جناب اقای نجاتی معاونت محترم سیاسی، اجتماعی استانداری با اولین تماس پیگیر می شوند و جان حداقل دو انسان را نجات می دهند
تفاوت یک مدیر مسئولیت پذیر با دیگران در همین موارد روشن می شود. عمر مدیریت هیچ کدام از شما به چهار سال طول نخواهد کشید اما سعی کنید اولا مسئولیت پذیر باشید و ثانیا نام نیک از خود به جای بگذارید و ثالثا نوعی از مردانگی و حرمت هنرمندان، ورزشکاران و پهلوانان را نسبت به پیشکسوت های خود رعایت فرمایید.انسان بزرگی مثل دکتر ساکی بزرگ متخصص زنان و زایمان که اینده نگری و دور اندیشی او قابل ستایش است، قصد راه اندازی بیمارستان اپادانای جدید و بیمارستان عام المنفعه ایت الله کرمی را داشته اند اما توسط اسلاف تنگ نظر جنابعالی انقدر خون در جگرش کردند که در یک مقطع پیشمان شد و لی مجددا با علاقه خدمت به مردم و پشتیبانی بی دریغ استانداری در حوزه اجتماعی مشکلاتش را برطرف و الحمدلله دو مرکز بیمارستانی بعنوان باقی الصالحات از خود در استان بر جای گذاشتند.
موفق باشید