تاریخ انتشار خبر: 17 مرداد 1399 | 01:42:10
کد خبر : 9174
سیدحمیدحسینی دبیر بنیاد فرهنگی-اجتماعی زاگرس نشینان :

خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدحمیدحسینی دبیر بنیاد فرهنگی اجتماعی در یادداشتی به روز خبرنگارپرداخت. در پیام ایشان آمده است: نون والقلم و ما یسطرون خداوند به قلم سوگند یاد کرده است. به قلم و به آنچه می نویسد، سوگند یاد کرده است. و آیا تاکنون فکر کرده اید که «قلم» مقدس است و ساحت قلم […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدحمیدحسینی دبیر بنیاد فرهنگی اجتماعی در یادداشتی به روز خبرنگارپرداخت.

در پیام ایشان آمده است:

نون والقلم و ما یسطرون

خداوند به قلم سوگند یاد کرده است. به قلم و به آنچه می نویسد، سوگند یاد کرده است. و آیا تاکنون فکر کرده اید که «قلم» مقدس است و ساحت قلم را نباید به آلودگی ها مخلوط کرد.

حضور خبرنگاران همیشه در تمام عرصه ها موجب شور وشعف در جامعه می باشد.

یکی مهمترین عرصه هایی که جامعه خبری حضوری فعالانه دارند در انتخابات ها می باشد.

در سال ۹۸ انتخابات از ۱۵ آذر ماه با ثبت نام کاندیدای مجلس شورای اسلامی آغاز گردید و دردوم اسفندماه بابرگزاری انتخابات و مشخص نمودن نمایندگان حوزه های مختلف به پایان رسید.

در طول سه ماه خبرنگاران با آخرین اخبار واطلاعات خود مردم را ترغیب به حضوردر انتخابات سرنوشت ساز نمودند.

از سوم اسفندماه ۹۸ با اعلام رسمی بیماری منحوس کرونا ویروس جامعه خبری پا به پای مدافعان سلامت در جبهه دیگری که دشمن نامرعی داشت وارد شدند و جهت اطلاع رسانی از وضعیت بهداشت و درمان با تهیه گزارشات و اخبارها بروز خود تاحدودی موفق به جلوگیری از شیوع کرونا در استان شدند.و در همین راستا چندین خبرنگارخوزستانی به این بیماری منحوس گرفتارشدند.

در روزهای اخیر به گفته سازمان ملی مبارزه با کرونا وضعیت خوزستان مطلوب اعلام گردید.

چه خوب است به مشکلات روزمره فعالین جامعه خبری استان پرداخت که با وجود کوچکترین چشمداشتی حضور فعالانه در تمام سنگرها نقش ایفاءمی کنند.

به گفته حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی فردنماینده ولی فقیه دراستان:خبرنگاران باید پرچم دار مطالبه گری در کشور باشند.

اما جناب موسوی فرد ارجمند

چه کسی باید مطالبات جامعه خبری را فریاد زند.

خبرنگاری که از ابتدایی ترین حقوق ومزایا برخوردداراست.

خبرنگاری که صاحب خانه اش جواب رد بهش داده است.

خبرنگاری که با وجودتمام بیماری ها حضور مستمر دارد اما بیمه ای جهت درمان در بیمارستانها ندارد.

خبرنگاری که یکسال تمام صدای جامعه می شود اما کسی نیست یک روز صدای خبرنگارشود.

خبرنگاری که یکسال تمام وقتش را صرف اطلاع رسانی از اقدامات ادارات و سازمان ها می کند اما با کوچکترین نقد یا افشاگری از عملکرد مسئولی باید در لابی های دادگستری های استان بدود و ضمانت هایی دریابد تا شب را در بازداشتگاههابه صبح سپری نکند. ودر کنار کانون گرم خانواده باشد.(نمونه آن را می توانید در حوادث نیشکرهفته دریابید.)

اینجانب عاجزانه از تمامی فعالین استان خواهشمندم که فقط همین امروز را به خود زحمت دهند و صدای خبرنگاران باشند.