تاریخ انتشار خبر: 6 آذر 1397 | 18:49:31
کد خبر : 3957
مدیر کل بهزیستی خوزستان:

حل مشکلات بهزیستی با مشارکت خیرین و سایر دستگاهها

مدیر کل بهزیستی خوزستان در جلسه شورای مشارکتهای بهزیستی استان خوزستان ضمن تشکر از همکاری خیرین در اجرای برنامه های مختلف بهزیستی طی سالهای گذشته تا کنون ،گفت: از آنجا که بهزیستی با انسان و نیازهایش سر و کار دارد با مشکلات عدیده ای نیز رو به روست که این مشکلات  با همکاری خیرین و همه دستگاه […]

مدیر کل بهزیستی خوزستان در جلسه شورای مشارکتهای بهزیستی استان خوزستان ضمن تشکر از همکاری خیرین در اجرای برنامه های مختلف بهزیستی طی سالهای گذشته تا کنون ،گفت: از آنجا که بهزیستی با انسان و نیازهایش سر و کار دارد با مشکلات عدیده ای نیز رو به روست که این مشکلات  با همکاری خیرین و همه دستگاه ها حل خواهد شد.
غلامرضا صدیق راد افزود: اداره کل بهزیستی خوزستان از جمله ادارات بزرگ بهزیستی در سطح کشور است و به دلیل نوع و تنوع نیازها و مسائل خاص استان، مشکلات ما در حوزه بهزیستی  با سایر استانهای کشور متفاوت است.
وی با اشاره به فعالیت بهزیستی در سه حوزه توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی بیان داشت: خدماتی که ما به جامعه هدف خود ارائه می دهیم در بیشتر اوقات دیده نمی شوند و به اصطلاح خدمات خاموشند.
وی در این باره توضیح داد: در حوزه توانبخشی به کلیه معلولین اعم از جسمی، ذهنی، حسی- حرکتی، بیمار روانی مزمن خدمت رسانی می کنیم  و در حال حاضر تقریبا در تمام شهرستان های استان مراکز توانبخشی وجود دارد که علیرغم  دشواریهای فراوان ، خدمات روزانه و شبانه روزی متناسب با  استانداردهای به روز را به صورت مداوم ارائه می دهند.
صدیق راد اذعان داشت: با تدابیر اندیشیده شده طی چند ماه گذشته، معلولین و خانواده های واجد شرایط پشت نوبت  را به زیر پوشش آورده ایم .
مدیر کل بهزیستی خوزستان همچنین تصریح کرد: در حوزه توانبخشی ۸۵ هزار معلول از ما خدماتی نظیر ویلچر، تشک موج، کمک هزینه دانشجویی، خدمات توانبخشی و دیگر خدمات دریافت می کنند.
صدیق راد توضیح داد: در دفتر زنان که وظیفه آن خدمت رسانی به زنان بی سرپرست، بدسرپرست و سرپرست خانوار است در حال حاضر ۳۳ هزار زن بی سرپرست و بدسرپرست خدمات دریافت میکنند.

صدیق راد همچنین از طرح غربالگری شنوایی، بینایی، کاشت حلزون شنوایی ، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به عنوان طرح های موفق بهزیستی در حوزه پیشگیری یاد کرد.
وی در پایان با تأکید بر مسئولیت اجتماعی شرکتها در برابر جامعه از عموم دستگاه های استان تقاضای عمل به مسئولیت خود در برابر نیازمندان کرد.
احمد سراج معاون امور اجتماعی و فرهنگی  شهرداری اهواز بعنوان یکی از اعضای شورا ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب بهزیستی با شهرداری  در کمک به ساماندهی متکدیان ،اعلام آمادگی  کرد که شهرداری در انجام طرح های تبلیغاتی برای جلب مشارکتهای مردمی   با بهزیستی همکاری  نموده و به نحوی اطلاع رسانی و آگاه سازی گردد تا مردم به جای  کمک مستقیم به متکدیان   و جلوگیری از سوء استفاده افراد سود جو  به موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی کمک نموده و به مسیر درست هدایت شود تا به دست نیازمندان واقعی برسد.