تاریخ انتشار خبر: 8 مرداد 1398 | 20:19:28
کد خبر : 5641

حضور عوامل عصر جدید و فاطمه عبادی در جمع کودکان تحت حمایت بهزیستی خوزستان

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ عوامل عصر جدید و فاطمه عبادی هنرمند خوش ذوق و شایسته خوزستانی ،راه یافته به مرحله نهایی برنامه عصر جدید در جمع کودکان تحت حمایت بهزیستی در اهواز حضور پیدا کردند. ظهر  امروز مراسم تقدیر از فاطمه عبادی هنرمند خوزستانی راه یافته به مرحله نهایی برنامه تلویزیونی عصر جدید، به میزبانی […]

به گزارش  خبرگزاری  زاگرس نشینان؛ عوامل عصر جدید و فاطمه عبادی هنرمند خوش ذوق و شایسته خوزستانی ،راه یافته به مرحله نهایی برنامه عصر جدید در جمع کودکان تحت حمایت بهزیستی در اهواز حضور پیدا کردند.
ظهر  امروز مراسم تقدیر از فاطمه عبادی هنرمند خوزستانی راه یافته به مرحله نهایی برنامه تلویزیونی عصر جدید، به میزبانی اداره کل بهزیستی خوزستان در تالار شهر اهواز با حضور عوامل برنامه عصر جدید، جمعی از مسئولین استانی و کودکان تحت حمایت بهزیستی خوزستان برگزار شد.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه عصر جدید و تبریک به خانم عبادی برای راهیابی به فینال این مسابقه گفت: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از دستگاه های متولی سلامت اجتماعی در قانون ششم توسعه وظایف متعددی را بر عهده دارد که یکی از مهم ترین آنها حمایت از کودکان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست است.

 محمدرضا عباسی با اشاره به فعالیت ۱۲ مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در سطح استان بیان داشت: قریب ۱۸۰ کودک در این مراکز نگهداری می شوند و همچنین ماهانه هزینه معیشت به ۳۰۰ کودک بازتوان شده از مراکز نگهداری پرداخت می شود.
وی افزود: علاوه بر این ۶ مرکز حمایتی کودک و خانواده ویژه  کودکان کار و خیابان  تحت نظارت بهزیستی خوزستان در شهرستان های اهواز، آبادان، دزفول، اندیمشک و مسجدسلیمان فعالیت می کنند.
عباسی با اشاره به وجود کودکان مستعد در مراکز بهزیستی عنوان کرد: کشف و شکوفایی استعداد کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و معلولی که در مراکز ما نگهداری می شوند همواره یکی از دغدغه های اصلی مسئولین بهزیستی استان بوده است و امیدواریم به همت جامعه فرهیخته و هنرمند استان و برنامه عصر جدید  در این راه گام های موثری برداریم.

در ادامه این مراسم ایمان قیاسی مجری برنامه عصر جدید ضمن تشکر از بهزیستی خوزستان  اظهار کرد: اجراهای خانم عبادی در  برنامه نشان داده است انسان دغدغه مندی است که به موضوعاتی چون ریزگردها، کودکان سرطانی و کودکان کار پرداخته است.

 وی با اشاره به اینکه عصر جدید سعی در شناسایی افراد با مهارت ها و استعدادهای مختلف در سراسر کشور را دارد توضیح داد: برنامه ما راهی فرهنگی را آغاز کرده تا به کمک آن افراد بتوانند در  مسیر توانایی های خود مشغول به فعالیت شده و اشتغالزایی کنند.
قیاسی همچنین افزود: از مسئولین استانی انتظار می رود از پتانسیل خانم عبادی برای جذب خیرین و همچنین آموزش کودکان استفاده شود زیرا کسب حداکثر آرای مردمی توسط ایشان، نشان از اقبال به هنر و سرگرمی در این کشور دارد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان نیز با تبریک به خانم عبادی، به نوآوری برنامه عصر جدید اشاره کرد و گفت: یکی از شاخص های مهم پیشرفت در کشور، بهایی است که به علم و هنر داده می شود و برنامه های نوآورانه ای چون عصر جدید به رشد خلاقیت در جامعه کمک می کند.
علی حسین حسین زاده با تأکید بر کمبود زیرساخت های موجود و فراوانی استعدادها در سطح استان یادآور شد: امروز مسئولیت ما بیشتر از گذشته است و تلاش می کنیم بستری فراهم شود تا خانم عبادی بعد از مسابقه بتوانند کارگاه هایی در سطح استان برگزار کنند.

فاطمه عبادی هنرمند نقاش ماهشهری نیز ضمن تشکر از عوامل برپایی این مراسم بیان کرد: هنرمندان بسیاری در سطح استان خوزستان وجود دارند که به دلیل ضعف امکانات و نبودن بستر کافی شناخته شده نیستند و انتظار می رود مسئولین با حمایت و فراهم کردن شرایط و امکانات کافی به جامعه هنری و فرهنگی استان هویت تازه ببخشند.
در پایان مراسم از خانم عبادی و عوامل برنامه عصر جدید تقدیر و به رسم یادبودی هدایایی به ایشان اهدا شد.