تاریخ انتشار خبر: 19 فروردین 1398 | 23:01:22
کد خبر : 4878
در مراسم معارفه فرمانداری مسجدسلیمان مطرح شد:

حجتی نیا: نیامده ام با کسی کینه توزی کنم،می خواهم خودم را وقف حل مشکلات این شهرستان کنم

به گزارش زاگرس نشینان؛  مراسم تودیع و معارفه  اردوان قنبری سرپرست سابق فرمانداری وحیدر حجتی نیا سرپرست جدید فرمانداری مسجدسلیمان با حضور فضل الله پور مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان، اعضای شورای اداری و جمعی از نیروهای سیاسی شهرستان برگزار شد. در ابتدای این مراسم علی اسکندری دادستان مسجدسلیمان ضمن تقدیر […]

به گزارش زاگرس نشینان؛  مراسم تودیع و معارفه  اردوان قنبری سرپرست سابق فرمانداری وحیدر حجتی نیا سرپرست جدید فرمانداری مسجدسلیمان با حضور فضل الله پور مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان، اعضای شورای اداری و جمعی از نیروهای سیاسی شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی اسکندری دادستان مسجدسلیمان ضمن تقدیر از زحمات اردوان قنبری در دوران سرپرستی فرمانداری این شهرستان گفت: از فرماندار جدید انتظار داریم با توجه به وضعیت خاص شهرستان با سعه صدر و ایجاد یک جو مثبت در برابر مشکلات شهرستان ایستادگی کند. وی ادامه داد: مسجدسلیمان با قدمتی طولانی به عنوان پایتخت ایل بزرگ بختیاری و یکی از شهرهای مهم و استراتژیک کشور است و علیرغم این یکی از شهرهای ثروتمند نفتی ست متاسفانه مشکلات بسیاری دارد که امیدواریم با پیگیری های فرماندار جدید این مشکلات به حداقل برسد.

 پیمان چعباوی رییس دادگستری شهرستان مسجدسلیمان نیز ضمن تبریک به فرماندار جدید گفت: بحمدالله با همدلی اعضای شورای تامین تاکنون مشکل خاص و یا چالش برانگیزی در شهرستان وجود نداشته است. وی با اشاره به مشکلات اخیر سیلاب در کشور گفت: موضوع حال حاضر بحران اخیری ست که در بعی استان های کشور به وجود آمده است که با تلاش مسئولین در حال کنترل است. چعباوی ادامه داد: مسجدسلیمان دارای مسیل ها و دره های زیادی ست که باید به خوبی به لایروبی آن  توجه شود. وی ادامه داد: قوه قضاییه با جدیت به ساخت و سازهای غیر مجاز واکنش نشان خواهد و با متخلفین چه مردم و چه متولیانی که به آن ها مجوز می دهند برخورد قانونی خواهد کرد چرا که یکی از دلایل اصلی سیل های اخیر وجود ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه دره ها و رودخانه ها می باشد.

 اردوان قنبری سرپرست سابق فرمانداری مسجدسلیمان نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: بنده از تاریخ ۸ مهرماه سال ۹۷ به عنوان سرپرست فرمانداری مشغول به خدمت شدم که از همان ابتدا با مسائلی همچون مشکلات تیم نفت، بحران آبگرفتگی و سیل، مشکلات مسکن مهر و شرکت مینا و… مواجه شدیم که به لطف خداوند با تلاش اعضای شورای تامین شهرستان به عنوان بی نظیرترین و هماهنگ ترین اعضای شورای تامین استان هر کدام از این مسائلی را که می توانست تبدیل به بحران شود را کنترل کردیم. قنبری با بیان این که جابجایی مناطق آلوده هنوز یکی از معضلات اساسی این شهرستان است گفت: هنوز در این رابطه مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با انجام پیگیری های خاض این مشکل مرتفع شود.

اردوان قنبری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در نوروز امسال بیش از ۱ میلیون و ۱۲۰ هزار میهمان نوروزی وارد شهرستان شدند و این در حالی ست که به دلیل هشدارهای مکرر ستاد مدیریت بحران به دلیل سیل و بارش های اخیر بسیاری از مردم سفرهای خود را لغو کردند در غیر این صورت به دلیل شرایط خاص و جاذبه های توریستی مذهبی، فرهنگی، صنعتی و… این شهرستان، تعداد حضور این مسافران به ۲ الی ۳ برابر افزایش پیدا می کرد.

 قنبری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: طی ۶ ماه گذشته که بنده به عنوان سرپرست فرمانداری مشغول خدمت بودم از همه توانم برای حل مشکلات استفاده کرده ام که امیدوارم خداوند از بنده راضی باشد. وی گفت: بیش از ۲۵ سال است که علیرغم فرصت های شغلی مناسب در شهرهای دیگر، به دلیل آن که احساس می کردم در شهر خودم بهتر می توانم مثمر ثمر باشم در این شهر ماندم و هر چه در توان داشتم کوتاهی نکردم.

 قنبری ضمن تقدیر از علیرضا گوروئی فرماندار سابق مسجدسلیمان گفت: من با بیش از ۱۰ الی ۱۲ فرماندار در مسجدسلیمان کار کرده ام و بی انصافی ست اگر نگویم گوروئی انسان بسیار لایق و شایسته ای بودند که امیدوارم مجموعه استانداری از این ظرفیت بهره وری بهتری داشته باشد.

 قنبری در در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات پرسنل فرمانداری و تبریک به حیدرحجتی نیا برای ایشان در مسئولیت پیش رو آرزوی موفقیت نمود.

 

 حبیب الله فضل الله پور مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان نیز در سخنانی گفت: بومی بودن فرمانداران معایب و محاسنی دارد. یکی از محاسن ان شناخت کامل از مشکلات شهرستان و از معایب آن نیز مواجهه چهره به چهره بیشتری ست که وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: تلاش های مجدانه  قنبری طی ۶ ماه گذشته قابل تقدیر است امیدواریم از ظرفیت های ایشان در جایگاههای دیگر بتوان بهتر استفاده کرد. فضل الله پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اهالی رسانه و فعالان مجازی باید به امنیت و بهداشت روانی جامعه در این مقطع حساس توجه بیشتری نشان دهند. خصوصاً در سالی که سال انتخابات است و کار فرماندار جدید حساس تر از همیشه خواهد بود.

وی ادامه داد: همگان می دانیم انتخابات مجلس شورای اسلامی از همین حالا آغاز شده است و بسیاری از کاندیداها فعالیت خود را آغاز کرده اند و این می طلبد تلاش مان را برای حفظ آرامش بیشتر کنیم.

 حیدر حجتی نیا سرپرست جدید فرمانداری مسجدسلیمان به عنوان سخنران پایانی این مراسم ضمن تقدیر از اردوان قنبری، اعضای شورای اداری، تامین و اصحاب رسانه گفت:قنبری انسانی پاک و شریف است که طی ۶ ماه گذشته زحمات بسیاری را برای حل مشکلات این شهر متحمل شده اند.

وی ادامه داد: بنده اهل همین شهر هستم و با تمام کوچه پس کوچه های این شهر آشنایی داریم.

حجتی نیا ادامه داد: طی ۴۰ سال گذشته لطمات بسیاری از سیاسی بازی ها و مسائل قومی طایفه ای به این شهرستان وارد شده است و مردم به اندازه کافی دچار مشکل شده اند.

سرپرست جدید فرمانداری مسجدسلیمان ادامه داد: من در دهه دوم عمرم هستم نیامده ام با کسی کینه توزی کنم و می خواهم خودم را وقف حل مشکلات این شهرستان کنم، برای من اصلاح طلب و اصولگرا و یا این که چه افرادی از من حمایت کرده اند و چه کسانی روبروی من بوده اند اهمیتی ندارد و این را در عمل ثابت خواهم کرد.

حجتی نیا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از دوستان خواهش می کنم هر آن چه می خواهند بشنوند را مستقیماً از خودم سوال کنند. بنده با کسی عهد اخوت نبسته ام همه افراد تاثیر گذار شهرستان را هم می شناسم و قطعاً نگاه من به همه مخالفین و موافقین یکسان خواهد بود.

حجتی نیا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روحیه من به گونه ای نیست اگر کسی از کمن انتقاد کرد بخواهم با او برخورد کنم اما خواهش می کنم همان گونه که به فرمانداران غیر بومی سال ها فرصت داده اید به من ۶ ماه فرصت بدهید اگر تغییراتی حاصل نشد از من انتقاد کنید.

 سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران شهرستان گفت: از این لحظه همه مدیران شهرستان باید در وضعیت جهادی قرار بگیرند و تمام وقت در خئمت مردم باشند. ما مدیدن شهدا و مردم این شهر هستیم و اجازه نخواهم داد خون این شهدا و حق این مردم پایمال شود، از مسئولین اداارت مختلف نیز می خواهم حرف های من را جدی بگیرند و در انجام وظایف خود کوتاهی نکنند.

 در پایان حکم سرپرستی حیدر حجت نیا به عنوان سرپرست جدید فرمانداری مسجدسلیمان توسط فضل الله پور مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان قرائت شد.