تاریخ انتشار خبر: 15 تیر 1396 | 15:18:27
کد خبر : 480

حاج علی محمدی رییس ستاد مردمی دکتر روحانی در شمال خوزستان توهین به سلمان فارسی را محکوم کرد .

در پی توهین آشکار یکی از افراد منسوب به ستاد احزاب! روحانی در حضور استاندار خوزستان، ستاد مردمی دکتر روحانی ضمن موضع گیری، بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح ذیل آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم مردم غیور و ولایتمدار استان خوزستان، اخبار واصله حاکی از آن است که فردی در جریان دیدار […]

در پی توهین آشکار یکی از افراد منسوب به ستاد احزاب! روحانی در حضور استاندار خوزستان، ستاد مردمی دکتر روحانی ضمن موضع گیری، بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح ذیل آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم غیور و ولایتمدار استان خوزستان، اخبار واصله حاکی از آن است که فردی در جریان دیدار ستاد احزاب با استاندار خوزستان به حضرت سلمان فارسی توهین نموده است. بر همین اساس، هر چند استاندار فهیم و با تدبیر استان بطور ضمنی پاسخ درخور و شایسته ای داده و به جایگاه ویژه سلمان نزد پیامبر اکرم (ص) اشاره داشته اند؛ که جای تشکر دارد، لازم می داند مواردی را باستحضار آحاد مردم عزیز برساند.

یکم: اینکه سلمان فارسی از صحابه نزدیک پیامبر (ص) بوده و آیات بسیاری در وصف حال بزرگانی چون وی نازل شده است تردیدی وجود ندارد. لذا دفاع از جایگاه سلمان فارسی نزد آخرین رسول خدا و نقش انکار ناپذیر وی در گسترش اسلام نیاز چندانی به بحث ندارد و اظهر و من الشمس است. در تحکیم جایگاه وی همین بس که روایت شده است هرگاه جبرییل بر پیامبر(ص) نازل می شد، سلام خداوند را به سلمان ابلاغ می نمود. (الاختصاص،مفید،ص۲۱۶) و پیامبر به صراحت فرمودند: سلمان از اهل بیت ماست(بهار الانوار، جلد ۲۳، ص۳۷۳). لذا اگر از این منظر به سخنان توهین آمیز فرد مذکور نگاه شود، ناگفته پیداست که بر اساس احادیث یاد شده و کمی سختگیرانه می توان نتیجه گرفت که هدف سخنران توهین به اهل بیت پیامبر(ص) بوده است. اما با نگاه منصفانه به موضوع می توان به تحلیل دیگری رسید و آنهم اینکه هدف توهین به سلمان و اهل بیت نبوده، بلکه به واسطه تحلیل محتوای سخنان می توان به دانش کم فرد مذکور در تاریخ اسلام و اهداف پس پرده دیگری پی برد.

دوم: سخنان توهین آمیز ایراد شده در جلسه مذکور، هر چند از نظر شکلی توهین به حضرت سلمان است اما به نظر می رسد حمله به سلمان؛ چه از تراوشات ذهنی سخنران و یا دیکته شده به وی باشد، به سلمان به واسطه ایرانی بودن وی حمله کرده و نه اینکه ایشان صحابه پیامبر بوده است!. متاسفانه اخیرا در بسیاری محافل و شبکه های مجازی شاهد اینگونه تحرکات تفرقه افکنانه و ضدیت با ایران و ایرانی بوده ایم. افکار سخیفی که همه ریشه در افکار مسموم و تجزیه طلبانه داخل و خارج از کشور دارد.

سوم: مردم ما باید به هوش باشند که سخنان تفرقه انگیز ایراد شده را نباید به اشتباه به پای قومیت سخنران و یا ستاد دکتر روحانی نوشت. هر چند نمی توان از کم تدبیری ستاد احزاب دکتر روحانی و تشکیل دهندگان جلسه مذکور در مدیریت جلسه و شناخت افراد ستاد به سادگی گذشت.

اساس قصه آن است که سخنان ایراد شده را می توان صرفا نظرات ناشیانه و شخصی فرد مذکور دانست یا آن را حاصل تلقین افراد پشت پرده ای دانست که صرفا هدفشان ایجاد تفرقه میان اقوام و تخریب ستاد دکتر روحانی و تضعیف دولت است که در این میان می توان چنین فرض کرد که سخنران نیز قربانی این جریان فکری شده است .

آخر: ستاد مردمی دکتر روحانی که قدرت واقعی آن بر گرفته از انسجام مردم استان و دلسوزان واقعی نظام و حامیان واقعی دکتر روحانی است، شدیداً این جریان تفرقه افکنانه و غیر مسئولانه را؛ به هر شکل و سیاقی که تحلیل شود، محکوم کرده و مردم فهیم استان را به وحدت، برادری و انسجام میان همه اقوام و گروههای سیاسی دعوت می نماید .

ریس ستاد مردمی شمال خوزستان حاج علی محمدی