تاریخ انتشار خبر: 10 تیر 1397 | 19:12:30
کد خبر : 2864
یادداشتی از مجیدکیوانی:

جناب شهردار، به عمل کار برآید!

زاگرس نشینان-در خصوص عدم توجه به شهرک ها و محلات کوی آغاجاری و نفت و حفاری …مجتبی یوسفی مدیر منطقه سه شهرداری به ارائه توضیحاتی پرداخت و اذعان کرد:………‌‌!….!! چند روزی از ارائه گزارش رنگین و سنگین عملکرد شهردار منطقه ۳ به افکار عمومی گذشته است و بر حسب تجربه اندکم، سکوت کردم و منتظر […]

زاگرس نشینان-در خصوص عدم توجه به شهرک ها و محلات کوی آغاجاری و نفت و حفاری …مجتبی یوسفی مدیر منطقه سه شهرداری به ارائه توضیحاتی پرداخت و اذعان کرد:………‌‌!….!!

چند روزی از ارائه گزارش رنگین و سنگین عملکرد شهردار منطقه ۳ به افکار عمومی گذشته است و بر حسب تجربه اندکم، سکوت کردم و منتظر ماندم تا شاید شهردار دوست داشتنی منطقه ۳ بجای گفتار با کرداری بیشتر وارد گود شود و دستور اعزام ماشین الات خاک برداری این سازمان را برای زدودن بخش از نخاله های ساختمانی که بصورت جزیره ای خاکی سال هاست در وسط این چند شهرک ها رها شده را با اقدامات جهادی بر طرف کند ولی تاکنون خبری نشد!

جناب شهردار منطقه ۳ در پاسخ بخشی از گزارشات عملکردیتان در مورد برخورد با متخلفین نخاله های ساختمانی توسط شهروندان چند پرسش ساده از شما دارم:

– اگر خودرویی از ساعت ۱۲ شب ( بامداد ) به بعد اقدام به تخلیه نخاله های ساختمانی در ان مناطق نماید و اهالی محترم نیز که اکثریت در خواب اند ایا متوجه این عمل متخلفانه خواهند شد؟

– ایا در دل تاریکی شب می توان نزدیک خودرو متخلف شد و یا از فاصله ی دور شماره پلاک را یادداشت کند و ان را به مقامات مربوطه اعلام نماید؟

– و شما برای آگاه سازی شهروندان چند تابلو اطلاع رسانی و محیط زیستی جهت همکاری متقابل و مقابله با متخلفین زیست محیطی نصب کرده اید؟

جناب شهردار عزیز بابت اقداماتی که تاکنون در این محلات انجام داده اید بسیار سپاسگزارم، اما فراموش نکنید هر چقدر هم گزارشات رسانه ای ارائه بدهید تفاوت بسیاری با اقدامات اجرایی و تحولات قابل درک برای  شهروندی که سال ها شاهد تلنبار شدن نخاله ها و عدم توسعه فضای در محل زندگیش شده دارد.

سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی/ به عمل کار برآید به سخندانی نیست.
از یاد نبردید اگر گزارشاتی از اقدامات خود را در رسانه ها ارائه می دهید بی تردید بخشی از وظایف شماست و انها را می بایست به مسئولین بالا دست خود تقدیم کنید تا از شما تقدیر نمایند.

فراموش نکنید شهروند اگاه امروز اقدامات میدانی میخواهد،سر سبزی و نشاط می خواهد، تغییر و تحولات مثبت عمرانی در پیرامون محیط زیست خود میخواهد، همه این ها را از شما و دیگر مسئولین شهری میخواهد.

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود/ مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد.

پس از ارائه این تصاویری مستند از وضعیت اسفناک زیست محیطی در مناطق یاد شده و وجود جزیره خاکی بزرگی که محل زیستن خزندگان سمی خطرناکی که باعث اسیب زدن به شهروندان و کودکان در این محلات شده است در پایان چند پیشنهاد مدیریتی و کم هزینه به شما می دهم:

۱) با وجود حشرات موذی و موجودات سمی که قبلا در بین نخاله های ساختمانی زندگی می کردند هم اکنون به علت گرمای طاقت فرسای اهواز این حشرات ناچاراند بسمت منازل مسکونی حرکت کنند تا در زیر سایه پارکنیگ ها و یا زیر باد کولر ها خنک شوند و این علایم خطرناک نیازمند اقداماتی مانند سم پاشی در بین نخاله ها و یا تخلیه فوری آنها از مناطق مسکونی نمایید!

۲) پس از پاکسازی این محوطه با گماشتن نگهبانان ۲۴ ساعته، نصب اتاقک نگهبانی و دوربین های مدار بسته در قسمت های مختلف ان مانع از تخلیه نخاله ها در این محوطه بزرگ خاکی توسط متخلفین شوید.

۳) همچون گذشتگان با احداث دیوار بتونی کوتاه و طولانی یا کاشت حصار گیاهی در اطراف محوطه ها و فضاهای سبز ( خاکی امروز)  یا از خود همین نخاله های ساختمانی برای ساخت تپه های مصنوعی زیبا در بین محلات اقدام نمایید.

۴) اقدام به برگزاری جلسات ماهیانه پرسش و پاسخ با اهالی محلات جهت بالا بردن روحیه همکاری و تقویت مشارکت عمومی در زیبا سازی منطقه خود نمایید.

۵) همواره از فعالین محیط زیست و اهالی علاقمند در محلات جهت کاشت و تقویت گیاهان بومی در محوطه های خاکی در بین محلات دعوت رسمی نمایید.

۶) از این پس از مدیریت شرکت ملی نفت و حفاری تقاضای همکاری انسان دوستانه بابت توسعه فضای سبز در محلاتی که زیر چتر الودگی این دو شرکت گرفتار شده اند نموده و اگر کوتاهی کردند این مهم را بخشی از مطالبات قانونی زیست محیطی شهرداری منطقه ۳ اعلام کرده و پیگیری حقوقی و گاها قضایی نمایید.

امیدوارم پس از این یادداشت تا پایان سال ۱۳۹۷ شاهد  تلاش های بیشتری از سوی شهردار جوان و سخت کوش منطقه ۳ در راستای ابادانی بیشتر در محلات یاد شده، توسعه عمرانی و اقدامات زیست محیطی ماندگار در منطقه ۳ شهری اهواز باشیم.

مجید کیوانی/ فعال اجتماعی
۹ تیر ۱۳۹۷ / اهواز