تاریخ انتشار خبر: 20 فروردین 1403 | 08:44:06
کد خبر : 15612
نشست صمیمی هنرمندان اهوازی با روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب

جلسه هم اندیشی فیلم سازان و مستند سازان شهرستان اهواز با مسئولین روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار گردید

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، در این رویداد که شنبه مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ به ابتکار رییس روابط عمومی مناطق نفتخیز و در محل مهمانسرای نفت و با حضور اصناف فیلم ساز و مستند ساز و فیلم سازان مستقل برگزار گردید؛ بر لزوم ایجاد فضای فرهنگی میان دو طرف تاکید شد. سعید آتشبار ضمن […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، در این رویداد که شنبه مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ به ابتکار رییس روابط عمومی مناطق نفتخیز و در محل مهمانسرای نفت و با حضور اصناف فیلم ساز و مستند ساز و فیلم سازان مستقل برگزار گردید؛ بر لزوم ایجاد فضای فرهنگی میان دو طرف تاکید شد.

سعید آتشبار ضمن تشریح شرایط همجواری و زیست مردمان جنوب با تاسیسات نفتی و درام های پدید آمده از صنعت نفت بر زندگی ایشان، افزود: فقدان پیوند میان صنعت و هنر از دیرباز احساس می شده و می بایست پیش از این اتفاق خوش یمن رقم میخورد.

ایشان با اشاره به تمایل مجموعه مناطق نفتخیز جنوب در ایجاد شرایط همکاری بدون فوت وقت، افزود: تمایل داریم در راه آشتی صنعت و مردم حرکت کنیم، همچنین واقف به نیازهای ذاتی صنعت نفت به هنرمندان هم استانی در جهت پرزنت صنعت هستیم.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تبیین بیگانگی شرایط زیست همجواران با تاسیسات و صنعت نفت بر نقش بی بدیل هنرمندان در تلطیف این فضا تاکید کرد و گفت: یگانه ابزار برطرف نمودن بیگانگی مردم با صنعت، هنر و بالاخص دنیای تصویر است.

صنعت نفت جز معدود دستگاه های دولتی است که در همه زمینه ها و رشته های دانشگاهی در خود جای دارد. از دیپلاسی تا اقتصاد و تاریخ و حتی الهیات و حکمت مخصوص به خود دارد. یک دانشگاه میان رشته ای است. که فضایی را برای هنرمندان برای سیر در فضای زندگی نفتی ایجاد میکند تا بتوانیم تولید هنر کنیم.

وی افزود: از آنجا که فضا و اتمسفر جامعه در حال حرکت به سمت یاس و ناامیدی است حتما به ایجاد فضای امید صادق در جامعه نیازمندیم؛ که منظور از این موضوع نیز سفید نمایی محض نیست.

همچنین وی ادامه داد: با توجه به کارهای مثبتی که در صنعت نفت و مخصوصا در سال های اخیر صورت گرفته نیاز به بازنمایی این روایت احساس می شود.

شایان ذکر است ضیافت افطار و نشست هم اندیشی با هدف اعلام آماگی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در زمینه همکاری های هنری و طرح موضوع، ایجاد فضای گفتمان، ظرفیت سنجی و امکان سنجی فعالیت های سینمایی برقرار گردید.