تاریخ انتشار خبر: 30 تیر 1396 | 22:21:42
کد خبر : 792

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان باغملک برگزار شد

  نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان باغملک با حضور معاونت فرمانداری ، مدیر مرکز شبکه بهداشت و درمان ، رییس مرکز بهداشت ، شهردار ،بخشدار و اعضای اداری برگزار شد. بهمن تامرادی نژاد معاونت فرمانداری باغملک ضمن عرض سلام و تقدیر و تشکر از مدیرانی که جلسه شورای سلامت را در رأس برنامه […]

 

نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان باغملک با حضور معاونت فرمانداری ، مدیر مرکز شبکه بهداشت و درمان ، رییس مرکز بهداشت ، شهردار ،بخشدار و اعضای اداری برگزار شد.

بهمن تامرادی نژاد معاونت فرمانداری باغملک ضمن عرض سلام و تقدیر و تشکر از مدیرانی که جلسه شورای سلامت را در رأس برنامه هایشان قرار می دهند مصوباتی عنوان شد و علت غیبت برخی مدیران در چنین جلسه ای به سمع و نظر دیگران خواهد رسید.

در ادامه جلسه دکتر صادق شهریاری مدیر شبکه بهداشت و درمان گفت: بحث های زیادی وجود دارد که در ۴سال پیش دولت که در فعالیتهایشان محور هایی وجود داشت از جمله:

محور اول : افزایش میزان تجهیزات تخصصی

محور دوم: زیر ساخت های مربوط به وزارت بهداشت

هاشمی زاده وزیر بهداشت ودرمان وقتی پست را تحویل گرفتند عدم زیرساخت ها بوده است که درمنطقه های صیدون و قلعه تل و باغملک نداشتیم حتی یک واحد بهداشتی  ،اما استارت زیرساخت ها زده شد، هزینه های کمرشکن کمتر شده یا هزینه‌های تمام بیماری های سرطانی مجانی شده است.

دکتر صادق شهریاری ادامه داد: وزارت بهداشت ودرمان الان هدفمند شده است.بیمارستان ما بعد از ۴۰سال تخریب شده است  ،درمانگاه تخصصی  محیط در خور شهرستان و مردم ما نبود به همین جهت باید دست در دست هم دهیم تا سلامتی شهرستان ما به خطر نیفتد.

شهریاری افزود: آیا ساخت زودتر یک درمانگاه تخصصی مهمتره یا ساخت یک پل.مسلما سلامتی مردم مهمتر است، عوارضات شهرداری را پرداخت کنیم یا اتاق Ccuرا مجهز کنیم.

در ادامه حسن نبوتی شهردار باغملک گفت: جا دارد که از دکتر شهریاری تشکر کنیم ،همانطور که بحث سلامت مهم است ، بحث حقوق کارگران شهرداری و عوارض ها هم مهم است.هیچ گاه برای تمدید پروانه کسب بیمارستان سراغشان نرفتیم که هزینه ای متحمل شوند.

نبوتی اظهار داشت: در خصوص تخریب بیمارستان شماره یک باغملک باید عرض کنم قبل از هر گونه تخریب و احداثی باید از شهرداری اجاره بگیرند که برای تخریب  این بیمارستان قدیمی از شهرداری اجازه گرفته نشد که باعث کم شدن عرض پیاده رو شده است.

شهردار باغملک گفت: زمانی که این پست را قبول کردم زباله ها با کامیون جمع آوری میشدند یا زباله دان مکانیزه وجود نداشت اما الان این زباله دانها وجود دارند ،آیا اینها توسعه سلامت نیست؟

احداث پارک مادر در ابتدای منجنیق توسعه سلامت نیست؟

احداث بلوار شهید مطهری توسعه سلامت نیست؟

 

تیموری کارشناس مبارزه بابیماریها  در ادامه گفت:

شورای سلامت در جلسات قبل چند مصوبه داشته ۱:اقداماتی در جهت رفع مشکلات سردخانه‌ها بوده است.

۲٫عدم حضوربرخی مدیران ادارات در جلسه شورای سلامت.

۳٫بررسی آب روستایی واجل و سردره.

 

رحیم کردی رییس آب و فاضلاب روستایی گفت:

وضعیت آب ها از جمله آب ها را باید سعی کنیم از شهرستان شروع کنیم و جلسه‌ای در رفع معضلات آب تشکیل دهیم،چرا باید از استان پیگیری شود سعی نکنیم بحران آب را هم داشته باشیم.

رییس شبکه بهداشت ودرمان گفت: در  واجل همه نقاط شبکه و لوله های آب را مورد بررسی قرار دادیم هنوز نتیجه‌ای نگرفتیم.بحث آب واجل شستشوی مخزن آب بوده است.

تیموری درادامه گزارشات جلسه گفت: مشکلات بهسازی روستاها:

۱٫پسماندها و فضولات دامی و حیوانی حاشیه دوگچه و سرله.

۲٫عدم اهتمام جدی شورا و دهیاری در رفع مشکل پسماند روستا.

۳٫تجمع فضولات دامی جنب خانه بهداشت و مدرسه ابتدایی دوگچه.

پیشنهاد میگردد با احداث جایگاه موقت به طوریکه ورودی آن پشت به روستا باشد و جمع آوری هفتگی یا ماهانه توسط دهیاری باشد.

احیا زارعی حاجیوند رییس مرکز بهداشت باغملک گفت: در بحث آب بخشداران ، شهرداران ،آب و فاضلاب با همکاری بهداشت باید حواسشان باشد و از بروز  بیماریهایی از جمله وبا و… جلوگیری کنیم.

تیموری کارشناس بهداشت در خصوص وضعیت آب روستای امامزاده عبدالله اشاره داشتند و اظهار داشت: زنگ خطری برای منطقه امامزاده عبدالله به صدا در آمده که رییس اداره اوقاف و امور خیریه باغملک باید پاسخگو باشد از جمله: چشمه های آب  غیر بهسازی شده، عدم کلر زنی، عدم تعیین متولی آب رسانی، انشعابات غیر مجاز، عدم محصور نمودن تأسیسات، عدم بهسازی مخازن، مشکلاتی هستن که سلامتی مردم آن منطقه را تهدید میکند.

اما کمری رییس اداره اوقاف و امور خیریه باغملک در پاسخ تیموری کارشناس بهداشت گفت: ما در روستای امامزاده عبدالله بحث کمبود آب را داریم، ولتاژ برق پایینی داریم .

علی محمد زنگنه بخشدار میداوود در پی گزارشات آب آن منطقه گفت: دکتر شهریاری از بخش میداوود دیدن کردند تشکیل جلسه داده شد ، دستوراتی اتخاذشده است.اداره آب و فاضلاب روستایی تلاش شبانه روزی داشته اند..

زنگنه گفت: همه باید به فکر راه و چاره ای در خصوص وضعیت فعلی آب مناطق باشیم.

در بحث کودها ما مشکلات جمع آوری نداریم مشکل اصلی ما ،مالک هست که برای استفاده کشاورزی به کار میبرد.

نصیری رییس دامپزشکی گفت: بحث کشتارگاه ما در این است که کشتارگاه ایذه همکاری با ما نداشتند ، مشکلات تا حدی حل شده بودند تا توانستیم بارانگرد را در بحث بهداشتی گوشت سرو سامان دهیم.

وی ادامه داد: با ایذه توافق کرده ایم که تا راه اندازی کشتارگاه صنعتی ایذه راه اندازی شود و اینکه در جاده ترانزیتی قرار داریم سعی نماییم کشتار غیر مجاز انجام نشود.

تامرادی نژاد معاونت فرمانداری باغملک در پایان جلسه و جمع بندی این مشکلات گفت: ماحصل همه برداشت های ما از جلسات ،تعامل و همکاری و اینکه بیشتر به هم نزدیک شویم مشکلات را حل و فصل نماییم.

تامرادی نژاد افزود: حساسیت هایی که مدیران در بحث سرآمد دارند مشکلاتی دارند.مردم مطالباتشان را به روز از ما میخواهند.هر مدیر دستگاهی اگر تأمل کند بر سخنان مدیر دیگری مشکلات حل خواهند شد.ید واحدی خواهیم شد و مشکلات مردم را برطرف مینماییم.

وی گفت: در حوزه آب مشکلاتی داشتیم و داریم آب کشاورزان ، چاههای غیر مجاز ، انشعابات برق چاههای غیر مجاز باید قطع شوند.

سفره های آب زیر زمینی پایین رفته است لذا کار پیش رفته است و شما باید ورود کنید.

معاون فرمانداری شهرستان باغملک به موضوع مورد بحث منطقه گردشگری امامزاده عبدالله اشاره داشت و گفت:

منطقه امامزاده عبدالله یک منطقه زیارتی و گردشگری است و باید به آن اهمییت داده شود و خطاب به رییس اداره اوقاف و امور خیریه. گفت: مشکلات امامزاده عبدالله را جدی گرفته و درصدد رفع آنها برآیید .

خبر نگار: مدینه اسدی