تاریخ انتشار خبر: 14 اسفند 1397 | 17:21:51
کد خبر : 4619

جلسه اختصاصي دكتر موسوي معاون استاندار و فرماندار ويژه آبادان با دكتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور

به گزارش زاگرس نشینان سیدزین العابدین موسوی فرماندار آبادان: وجود دژ و خاكريز ساحل اروند مانع گردشگري و توريسم در آبادان است در ٣٠ سال بعد از جنگ آبادانيها ساحل اروند را به راحتي نديدند. با همت دولت ساحل اروند مي تواند مهمترين جاده ساحلي بين المللي شود و صدها شغل از اروندكنار تا ابادان […]

به گزارش زاگرس نشینان سیدزین العابدین موسوی فرماندار آبادان: وجود دژ و خاكريز ساحل اروند مانع گردشگري و توريسم در آبادان است در ٣٠ سال بعد از جنگ آبادانيها ساحل اروند را به راحتي نديدند.

با همت دولت ساحل اروند مي تواند مهمترين جاده ساحلي بين المللي شود و صدها شغل از اروندكنار تا ابادان ايجاد نمايد.

مردم آبادان و خرمشهر منتظر ايجاد جاده ساحلي بهمن شير از آبادان تا خرمشهر هستند اين مطالبه غير منطقي نيست وشهرداري آبادان به دليل بدهيهاي زياد قادر به اجراي اين پروژه نمي باشد لطفا از اعتبارات عمراني دولت هزينه شود.

لايروبي اروند رود نقطه عطفي در تاريخ آبادان و خرمشهر خواهد بود خوشحاليم كه دولت تدبير و اميد اين امر را كاملا جدي گرفته است هزاران شغل در گرو لايروبي اروند است.

انهار اروند كنار و روستاهاي تابعه در تجارت و در كشاورزي بدليل عدم لايروبي كارايي خود را از دست داده اند فكر جدي براي لايروبي شود.

مردم آبادان تابستان گذشته را با تحمل و صبر وشكيبايي سپري كردند لطفا براي سال آينده در خصوص آب شرب و كشاورزي دستورات جدي صادر شود.

ايجاد زير ساختها براي مبادلات اقتصادي بين آبادان و بصره و اروندكنار با فاو.

موسوي امروز راس ساعت ده صبح به منظور ارائه گزارش از وضعيت شهرستان آبادان در يك جلسه اختصاصي با دكتر جهانگيري به طرح مشكلات آبادان پرداخت و خواستار توجه جدي دولت در بخشهاي مختلف به شهرستان آبادان شد.

وي وضعيت اشتغال،صنعت و تجارت ،بندر و گمرك،خدمات شهري و مشكلات شهرداري،كشاورزي و نخيلات، آب شرب و آب روستايي ولزوم توجه به سواحل اروند و بهمن شير را به صورت جامع به سمع و نظر معاون اول رئيس جمهور رساند و از ايشان درخواست كرد كه در توجه به رفع مشكلات شهرستان آبادان دولت توجه ويژه داشته باشد.

اسحق جهانگيري ضمن ابلاغ سلام به مردم مقاوم آبادان از شنيدن گزارش دكترموسوي و نحوه بيان مشكلات ابراز خرسندي كرد ويادآور شد دولت در رفع مشكلات ذكر شده حتما برنامه ريزي مي نمايد حذف دژ مرزي اروند رود به طول ٧٠ كيلومتر و ايجاد جاده ساحلي اروند و همچنين ايجاد جاده ساحلي بهمن شير از آبادان تا خرمشهر از مهمترين مسائل مطروحه در اين جلسه بود.

جهانگيري سپس مكاتبات ارائه شده دكتر موسوي را بررسي و دستورات جدي در خصوص حذف دژ و خاكريز مرزي به ستاد كل نيروهاي مسلح ، بررسي ايجاد جاده ساحلي اروند به طول ٧٠ كيلومتر و لزوم ايجاد رديف اعتباري پس از اخذ موافقت ستاد كل در حذف خاكريز ساحلي، دستور به استاندار در خصوص استفاده از اعتبارات عمراني براي ساحل سازي بهمن شير و دستور به اردكانيان وزير نيرو براي لايروبي انهار اروند كنار صادر نمودند.

به نظر ميرسد با پيگيري و اجراي اين دستورات تحول عظيمي در شهرستان آبادان اتفاق بيفتد.