تاریخ انتشار خبر: 19 تیر 1398 | 22:03:42
کد خبر : 5403

جلب مشارکتهای مردمی در بازسازی ذخایر آبزیان تالاب بین المللی شادگان

به گزارش زاگرس نشینان؛کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان بیان کردند: سالانه به منظور حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان، افزایش اشتغال و بهبود معیشت جوامع محلی و ساکنان روستاهای اطراف تالاب شادگان تولید و رهاسازی ماهیان بومی صورت می گیرد که یکی از مسائل مهم مدیریت های حفاظت از ذخایر آبزیان محسوب می‌شود. […]

به گزارش زاگرس نشینان؛کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان بیان کردند: سالانه به منظور حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان، افزایش اشتغال و بهبود معیشت جوامع محلی و ساکنان روستاهای اطراف تالاب شادگان تولید و رهاسازی ماهیان بومی صورت می گیرد که یکی از مسائل مهم مدیریت های حفاظت از ذخایر آبزیان محسوب می‌شود.

ایشان افزودند:رهاسازی نقش مهمی را در اکوسیستم های آبی استان خوزستان ایفا می کند، البته رهاسازی باید بر اساس دانش و اطلاعات از پارامترهای شیمیایی و فیزیکی محیط و تحت طرح‌های مدیریت منابع اجرایی شود.

ایشان درادامه اظهار کردند:امسال با توجه به تامین آب تالاب شادگان و فراهم شدن محیط زیست ماهیان بومی، طرح ترویجی “جلب مشارکت های مردمی در بازسازی ذخایر آبزیان آبهای داخلی (تالاب شادگان) با همکاری اداره کل شیلات خوزستان و پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور در تاریخ ۱۹ تیرماه در روستای صراخیه با رها سازی تعداد ۴۵۰ هزار قطعه از سه گونه ماهی بنی، برزم و عنزه با حضور مدیران ملی و استانی، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان شادگان و ساکنان و صيادان بومی منطقه برگزار گردید.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان درپایان گفت:با رهاسازی امروز از ابتدای سال تا کنون تعداد سه و نیم میلیون قطعه ماهی در تالاب شادگان رهاسازی شده است.