تاریخ انتشار خبر: 15 اسفند 1401 | 14:56:11
کد خبر : 14105
به همت امور ایثارگران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب:

جشن میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز برگزار شد

جشن بزرگداشت میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و پاس‌داشت مقام جانباز هم‌زمان با اعیاد شعبانیه در مناطق نفت‌خیز جنوب برگزار شد

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان، در این مراسم که شامگاه روز پنج‌شنبه (۱۰ اسفندماه ۱۴۰۱) و به میزبانی امور ایثارگران شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در سالن مجموعه امام رضا(ع) شهرک نفت برگزار شد، مدیرعامل، مدیر عملیات غیر صنعتی، مدیرمنابع انسانی، مدیر کل بنیاد جانبازان و ایثارگران استان خوزستان، جمعی از مسئولین و تعداد قابل توجهی از خانواده ایثارگران صنعت نفت حضور یافتند.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از خیر مقدم به حاضرین، طی سخنانی به پاسداشت مقام شامخ جانبازان و ایثارگران پرداخت.

وی جانبازان را کسانی دانست که در عرصه های دشوار با جانفشانی در جبهه‌های ایثار و شهادت افتخارآمیزترین اوراق تاریخ این مرز و بوم را رقم زدند.

علیرضا دانشی جامع ترین نشان منزلت جانباز را در تفسیر آیه ۱۷۲ سوره آل عمران که شان نزول آن به جنگ احد باز می‌گردد، تبیین کرد. و حضار را به تعمق در این آیه شریفه فراخواند.وی با وام گرفتن از تعابیر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۸ و در عظمت جایگاه جانبازان، گفت: این بزرگواران کسانی هستند که اعضایی از شهادت را در وجود خود به یادگار دارند.

دانشی در ادامه گفت: برای دولت سیزدهم این توفیق حاصل شده که با نگاه ویژه از هیچ گونه خدمتی در پاس‌داشتن جایگاه متعالی ایثارگران، جانبازان و آزادگان کوتاهی نخواهد کرد. همچنین ضمن قدردانی از برنامه‌ریزی‌های خوبی که در حال شکل‌گیری است، از رئیس امور ایثارگران شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خواست که به طور جدی و مستمر و با تمام توان پیگیر خدمت‌رسانی و تسهیل امور جاری این عزیزان باشد.

وی در پایان سخنان خود به میمنت این عید بزرگ، خبر خوش تصویب اجرایی شدن ماده ۱۰ را به فرمان رئیس جمهور را داد.

در حاشیه این مراسم از جانباز و آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس کوروش جعفربیگی و همسر فداکار ایشان تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است این مراسم شامل: اجرای سرود، نمایش و برنامه‌های مفرح و شاد، برگزاری مسابقه و تقدیم جوایز همچنین اجرای خواننده مطرح کشوری با اصالت بومی بود.

 در ابتدای این مراسم سجاد محمدی سرپرست امور ایثارگران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیتهای امور ایثارگران در خدمات رسانی به جانبازان پرداخت و گفت: جامعه چهل هزار نفری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب این افتخار را دارد که دارای قریب به هفت هزار ایثارگر در اقشار گوناگون ایثارگری می‌باشد و این شرکت علاوه بر سیصد شهید والامقام، یکهزار جانباز فداکار نیز به اسلام و انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

وی همچنین از همکاری مدیریتها و ادارات امور مالی، عملیات غیر صنعتی، روابط عمومی، حراست در برگزاری این مراسم تقدیر کرد.