تاریخ انتشار خبر: 15 بهمن 1398 | 20:00:08
کد خبر : 8365

جشنواره نماز و انس با قرآن ویژه مهدهای کودک شهرستان اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛صبح امروز به مناسبت دهه فجر جشنواره نماز و انس با قرآن  ویژه کودکان مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی شهرستان اهواز با همکاری بهزیستی و کانون مهدهای استان در سالن اجتماعات  اداره بهزیستی شهرستان اهواز برگزار شد. رئیس شورای فرهنگی بهزیستی خوزستان در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش مربیان و مدیران […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛صبح امروز به مناسبت دهه فجر جشنواره نماز و انس با قرآن  ویژه کودکان مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی شهرستان اهواز با همکاری بهزیستی و کانون مهدهای استان در سالن اجتماعات  اداره بهزیستی شهرستان اهواز برگزار شد.

رئیس شورای فرهنگی بهزیستی خوزستان در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش مربیان و مدیران مهدهای کودک در پرورش نسل های آینده گفت: کودکان امروز، معلمان، مهندسان، پزشکان و… فردای کشورند و پایه و اساس ساختارهای اجتماعی آینده را می سازند.
نادر زیدی اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ نماز و دستاوردهای انقلاب اسلامی که از طریق فستیوال های نقاشیبا موضوعات فرهنگی ، آموزش نماز و قرآن در مهدهای کودک، مسابقات قرآنی و … صورت می پذیرد تأثیر به سزایی در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه این برنامه پنجمین جشنواره با موضوع نماز و قرآن ویژه مهدهای کودک است که طی چند سال اخیر برگزار می شود، گفت :کلیه فعالیتهای صورت گرفته در حوزه نماز در سامانه سجاده ثبت می گردد و امیدواریم در ارزیابی هایی که امسال توسط سامانه سجاده صورت می پذیرد نیز شاهد انعکاس فعالیت های ارزنده مربیان و مدیران دلسوز مهدهای کودک باشیم.
زیدی افزود: بهزیستی استان طی چند سال متوالی توانست رتبه برتر در امر نماز را در جشنواره شهید رجایی کسب کند که تلاش های بی وقفه همکاران عزیز ما در مهدهای کودک نقش به سزایی در این مهم داشته است.
رئیس بهزیستی شهرستان اهواز نیز در این جشنواره گفت: کودکان بزرگترین سرمایه های انقلاب اسلامی اند و می بایست آنها را در زیر سایه قرآن و مکتب اسلام پرورش دهیم.
سمیرا باوی بیان داشت: از آنجا که بخش عمده تربیت در سنین کودکی، از طریق الگوپذیری شکل می گیرد، مهم ترین عامل برای سوق دادن کودکان به سمت نماز و کارهای نیک تقویت مهارت الگویابی است.
وی افزود: دین اسلام دین صبر و مهربانی و صداقت است و امیدواریم مربیان ما با صبر و مهربانی در پرورش کودکان این سرزمین بکوشند.
گفتنی است در این جشنواره  ،توسط کودکان پیش دبستانی  مهد های کودک تحت نظارت بهزیستی
،برنامه های متنوعی از جمله قرائت و حفظ سوره های مختلف کلام الله مجید ، سرودهای قرآنی و نمایش با مفاهیم نماز اجرا شد .