تاریخ انتشار خبر: 15 مهر 1396 | 09:29:54
کد خبر : 1193

ثبت نام اولین سفیر سلامت شورای شهر اهواز توسط رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز

مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در راستای نشست برگزار شده در منطقه عین دو، گفت: سیستم خدمات بهداشتی درمانی کشور گام های ارزشمندی در راستای تأمین سلامت جامعه و بهبود کیفیت زندگی مردم برداشته است. وی در ادامه افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۳، تلاش جهت توسعه «پوشش همگانی سلامت» و بهبود کیفیت زندگی […]


مهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در راستای نشست برگزار شده در منطقه عین دو، گفت: سیستم خدمات بهداشتی درمانی کشور گام های ارزشمندی در راستای تأمین سلامت جامعه و بهبود کیفیت زندگی مردم برداشته است.

وی در ادامه افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۳، تلاش جهت توسعه «پوشش همگانی سلامت» و بهبود کیفیت زندگی تمامی ساکنین در نقاط مختلف کشور در قالب «طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت» آغاز شده است. یکی از اهداف پوشش همگانی سلامت، توانمندسازی مردم در مقوله خودمراقبتی است. از این رو در کنار تلاش های دولت جهت تأمین و ارتقای سلامت، این خودِ مردم هستند که با انتخاب سبک زندگی سالم، می توانند وضعیت سلامت خود و جامعه شان را بهبود ببخشند.

شریفی ضمن اشاره به مشارکت جدی مردم در نظام سلامت و تدوین «برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی»، خاطر نشان کرد: از اعمالی آگاهانه و هدف دار که افراد برای خود و خانواده شان انجام می دهند تا تندرست بمانند و از سلامت خودشان حفاظت کنند، بعنوان خودمراقبتی می توان عنوان کرد.

وی در پایان اظهار داشت: کارشناسان معتقدند جهت آموزش و توسعۀ خود مراقبتی، نیاز است که در هر خانواده یک «سفیر سلامت» تربیت شود.

در هر خانواده سفیر سلامت ضمن مراقبت از سلامت خود و خانواده، بصورت داوطلبانه مسئولیت انتقال مطالب آموزشی به اعضای خانواده را بر عهده خواهد گرفت. از این رو سفیران سلامت باید در ادارات تحت پوشش مرکز بهداشت غرب جهت دریافت بسته های آموزشی و انتقال آن به پرسنل نیز مشخص شوند.

شایان ذکر است سید محسن موسوی راد (عضوشورای شهرکلانشهراهواز) به عنوان اولین سفیر سلامت در شورای اسلامی شهر اهواز پس از معرفی توسط رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مراحل ثبت نام را انجام داد.