تاریخ انتشار خبر: 1 مرداد 1396 | 00:10:45
کد خبر : 810

توسعه فضای نمایشگاه بین المللی خوزستان

نمایشگاه بین المللی از جمله فرصت سازان صنعت است که می تواند عرصه این بخش از اقتصاد را برای رقابت آماده نماید. در این رابطه خوزستان با برخورداری از توانائی های نیروی انسانی و تکیه بر وجود صنعتگران و سازندگان قطعات و تجهیزات و همچنین حضور گسترده صنایع و کارخانجات بزرگ نقش بی بدیلی می […]

رحیم جلیلی مدیر عامل نمایشگاه بین المللی خوزستان

نمایشگاه بین المللی از جمله فرصت سازان صنعت است که می تواند عرصه این بخش از اقتصاد را برای رقابت آماده نماید. در این رابطه خوزستان با برخورداری از توانائی های نیروی انسانی و تکیه بر وجود صنعتگران و سازندگان قطعات و تجهیزات و همچنین حضور گسترده صنایع و کارخانجات بزرگ نقش بی بدیلی می تواند در پشتیبانی از سایر بخش های اقتصادی بویژه با شعار اقتصاد مقاومتی داشته باشدمشروط به اینکه از امکان عرضه منطقی در نمایشگاه ها بتوانیم بهره برداری لازم را بعمل بیاوریم.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی خوزستان با توجه به رویکرد وسعت دادن به نمایشگاه بین المللی اهواز گفت: در این رابطه باید توجه داشت که این رویکرد ظرف پنج سال گذشته با دوبرابر نمودن وسعت مساحت نمایشگاه بین المللی در اهواز بخوبی زمینه ساز این رقابت بوده است.

رحیم جلیلی اقدامات صورت گرفته را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این نمایشگاه پیش از این ۲۵۰۰ مترمربع فضای برگزاری نمایشگاه داشته اما در حال حاضر بیش از ۷۰۰۰ مترمربع ظرفیت برگزاری موضوعات مختلف نمایشگاهی را دارد.

وی در ادامه افزود: توانستیم موضوعات نمایشگاه را ۱۰ موضوع به ۴۰ موضوع نمایشگاهی ارتقاء دهیم. ما در حال حاضر هم بصورت دو سالانه یک موضوع نمایشگاهی بین المللی خارجی با حضور ۱۷ کشور در نمایشگاه استان برگزار شود. در سال جاری یک نمایشگاه خارجی با حضور تعداد ۱۷ کشور در سایت استان برگزار می شود که مقدمات آن فراهم شده است.

جلیلی موقعیت فعلی نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرده و اظهار کرد: هر سال بالغ بر ۹۰ نفر تجار و سرمایه گذار خارجی از کشورهای مختلف جهان از موضوعات مختلف نمایشگاهی استان بازدید می نمایند و همچنین اقداماتی جهت معرفی سایت نمایشگاهی در سطح ملی و بین المللی صورت گرفته از جمله عضویت سایت نمایشگاه خوزستان در انجمن نمایشگاهی جهان ufi و عضویت مدیرعامل نمایشگاه خوزستان به عنوان نائب رئیس انجمن نمایشگاههای ایران، عضویت مدیرعامل نمایشگاه خوزستان در اتاق بازرگانی ایران که بصورت ماهیانه در جلسه اتاق بازرگانی ایران شرکت فعال دارد. عضویت نمایشگاه خوزستان در اتاق بازرگانی ایران و فرانسه همه این اقدامات در جهت تحکیم موقعیت نمایشگاه بین المللی خوزستان بوده است.

 

اخبار مرتبط

مدير عامل نمايشگاه بين المللي خوزستان : ۲۳ نمايشگاه تا پايان سال جاري در اهواز برگزار مي شود

 

وی همچنین تدارکات و امکانات رفاهی برای غرفه داران را چنین برشمرد: اقداماتی که جهت رفاه و آسایش غرفه داران عزیز صورت گرفته از جمله تهیه فیبر نوری به جهت پخش برنامه های نمایشگاه بصورت زنده توسط صدا و سیماهمچنین ۶۰ خط تلفن جهت دستگاه کارت خوان- اینترنت پرسرعت و استفاده غرفه داران و شرکت کنندگان ساخت و ساز و برخورداری از دو سالن به ابعاد ۴۵۰۰ مترمربع- ساخت یک باب رستوران به ظرفیت ۳۰۰ نفر- ساخت سالن کنفرانس به ظرفیت ۵۰۰ نفر- آسفالت محوطه- مبلمان محوطه نمایشگاهی- ساخت سر درب نمایشگاه- تقویت و تعویض ترانس برق نمایشگاه-آماده سازی پارکینگ خودرو به تعداد ۳۰۰۰ از جمله اقدامات خدماتی و عمرانی بوده که در زمینی به مساحت ۲۷۰۰۰ مترمربع زمین فعلی نمایشگاه صورت گرفته است.

وی با اطهار بر اینکه ضمن جدید به ابعاد ۶۳ هکتاری برای نمایشگاه نهایی شد اعلام کرد: علاوه بر ۶۳ هکتار ۴۴۰ هکتار زمین جهت ادارات استان را حل نموده است. در عین حال مدت کوتاهی است که بلاخره مشکل زمین نمایشگاه برای جابجائی حل شده است و از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان تحویل گردید.

وی افزود: بزودی پس از تحصیص زمین مشاوری جهت طراحی سایت تعیین می شود. مشاور طرح باید از سایت های مختلف داخلی و خارجی بازدید نماید تا الگوی مناسبی طراحی و در اختیار نمایشگاه خوزستان جهت اجراء قرار دهد.

جلیلی در ادامه طرح بزرگ ساحت نمایشگاه بین المللی با استانداردهای روز جهانی، گفت: .اگر همه این مراحل هم طی شود چنین پروژه بزرگی یعنی ساخت و ساز سایت جدید نمایشگاه بین المللی خوزستان بیش از ۳ تا ۴ سال زمان می برد.

مدیر نمایشگاه بین المللی اهواز در ضرورت حساسیت در زیبا سازی ساخت نمایشگاه اظهار داشت: باید توجه کنیم که سایت نمایشگاهی یکی از مهمترین جلوه های پرستیژ یک شهر و منطقه است لذا فارغ از نیاز سنجی صنعتی می بایستی به ساختار زیباسازی منطقه ای بویژه از لحاظ فرهنگی ظرافت های لازم را مورد توجه قرار داد.

جلیلی در پایان از حمایت مدیران ارشد استان تشکر کرد و اعلام کرد: همه مدیران استان خصوصا استاندار محترم جناب آقای دکتر شریعتی- جناب مهندس منوچهر رحمانی مدیر کل محترم راه و شهرسازی-جناب مهندس حسن زاده ریاست محترم سازمان صنعت, معدن و تجارت استان و همچنین دکتر حاجتی ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان تقدیر و تشکر بعمل بیاورم.