تاریخ انتشار خبر: 26 دی 1398 | 16:44:20
کد خبر : 8127
رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز:

:تعمیر،تجهیز و راه اندازی ۲۴خانه بهداشت ومرکزخدمات جامع سلامت در حوزه مرکزبهداشت غرب اهواز

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مهردادشریفی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از اختصاص مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبارجهت انجام تعمیر، تجهیز و راه‌اندازی مراکز وخانه های بهداشت در حوزه غرب اهوازخبر داد. شریفی با بیان این خبردراین باره اظهارداشت:با توجه به سیل فروردین ۱۳۹۸درحوزه شهرستان اهواز متاسفانه ۲۰ خانه بهداشت و ۳ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مهردادشریفی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز از اختصاص مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبارجهت انجام تعمیر، تجهیز و راه‌اندازی مراکز وخانه های بهداشت در حوزه غرب اهوازخبر داد.

شریفی با بیان این خبردراین باره اظهارداشت:با توجه به سیل فروردین ۱۳۹۸درحوزه شهرستان اهواز متاسفانه ۲۰ خانه بهداشت و ۳ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی با جمعیتی بالغ بر ۹۴ هزار نفر از روستاییان در منطقه غرب اهواز تحت تاثیر سیل قرارگرفته و دچار آبگرفتگی شدند.

وی ادامه داد:با توجه به اقدامات بسیار ارزشمند و پیگیری‌های بسیار خوبی که جهت حل مشکلات مناطق سیل زده در سطح دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت و همتی که در همکاران مرکز بهداشت غرب اهواز بوده است خوشبختانه ما توانستیم از شرکت ملی نفت ایران اعتبار بسیار خوبی جهت تعمیر و بازسازی این خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی کسب نماییم که الحمدالله با اقدامات ارزنده ای که انجام شده است،جهت ۲۰ خانه بهداشت و دو مرکز خدمات جامع سلامت روستایی که در مسیرهای بخش مرکزی (الهایی و الباجی) و (ام تمیر و صفحه ۲) در مسیر بخش اسماعیلیه قرار دارد اعتبار لازم کسب وضمن برگزاری تشریفات مناقصه،بازسازی این مراکز و خانه های بهداشت به بهترین شکل ممکن در حال انجام است.

رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز افزود: یک کار بسیار خوب دیگر در این زمینه انجام شده علاوه بر بازسازی مراکز و خانه‌های بهداشت به بهترین شکل ممکن با رعایت اصول کمی و کیفی، جدیدترین تجهیزات پزشکی، بهترین تجهیزات اداری و ساختمانی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال خریداری شده است و این تجهیزات جهت انجام خدماتی است که در راستای ارتقاء سطح سلامت روستاییان عزیز باید صورت بگیرد و پس از اتمام تعمیرات به زودی در این خانه ها و مراکزبهداشت مستقر می شوند .

ایشان تصریح کرد: در همین راستا مبغلی در حدود ۴۰ الی ۵۰ میلیارد ریال هم هزینه های تعمیراتی لحاظ شده است که در مجموع با مبلغ بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و انشاالله تا یک تا دو هفته آینده این پروژه‌ها به پایان می رسند و خدمات بهداشتی درمانی با بهترین کیفیت ممکن در مناطق مذکور انجام خواهد شد.

شریفی یادآور شد: همچنان که مستحضر هستید در راستای ارائه خدمات بهداشتی درمانی نیروی های انسانی در کلیه مراکز و خانه های بهداشت موجود مستقر هستند و ازنظر تامین منابع مالی مشکلی وجود ندارد و با این کار می‌توانیم شاخص‌های حوزه سلامت را ارتقاءبخشیم، طول عمر افراد را افزایش و بتوانیم از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر با همتی که در همکاران وجود دارد پیشگیری نماییم.

مهردادشریفی رئیس مرکزبهداشت غرب اهوازدر پایان گفت:من اعتقاد دارم مشتری درونی ما خود همکاران ما هستند که اگر امکانات و شرایط لازم برای آنها فراهم و به آنها اهمیت داده شود این همکاران به مشتری های بیرونی ما که مردم عزیز هستند، خدماتی قابل توجه و بهتر ارائه می‌دهند. لذا درهمین راستا در مرکز بهداشت غرب اهواز تمامی مراکز و خانه های بهداشت درحوزه تحت پوشش در شان همکاران و مردم بوده است و از این بابت هیچ نگرانی نداریم.