تاریخ انتشار خبر: 8 تیر 1399 | 22:08:49
کد خبر : 9042
استاندار:

تصمیمی برای اعمال محدودیت در شهرهای قرمز خوزستان اتخاذ نشده است

استاندار خوزستان گفت: پیشنهاداتی برای اعمال محدودیت در شهرهای قرمز به ستاد ملی کرونا داده شده‌ که اگر مجوز لازم داده شود این محدودیت‌ها اعمال می‌شوندولی تا این لحظه تصمیمی برای محدودیت یا تعطیلی اتخاذ نشده است.

 استاندار:هنوز تصمیمی برای اعمال محدودیت در شهرهای قرمز خوزستان اتخاذ نشده است

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضا شریعتی استاندارخوزستان عصر یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری ناشی از ویروس کرونا در اداره کل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: تعداد  مراجعین به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارن سرپایی کاهش داشته ولی تعداد بستری‌ها  ثابت و شیب آن بسیار کند است.

 وی  با اشاره به اینکه فشار  زیادی روی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی است بیان کرد: باید تلاش کنیم علاوه بر کاهش مراجعات، بستری ها هم رو به کاهش برود و مبتلایان نیازمند به بستری کم شوند  که لازمه این امر  ابتلای کمتر  است برای همین امیدواریم با کاهش مراجعان در یکی تا ۲ هفته بعد میزان بستری‌ها رو به کاهش برود.

ایشان  بیان کرد: رعایت فاصله اجتماعی، شرکت نکردن در مراسم ترحیم و عروسی  باید مورد توجه جدی مردم قرار گیرد چراکه هنوز این احتیاطها در بسیاری از مناطق رعایت نمی‌شود.

وی تاکید کرد: فرمانداران نسبت به برگزاری تمامی مراسم ترحیم اقدامات جدی داشته باشند، متولیان در یک مراسم ترحیم باید متعهد شوند که حداکثر تا ۱۰ نفر با فاصله اجتماعی حضور یابد و  بیش از این در مراسم حاضر نشوند در غیر این صورت اجازه دفن  داده ن‌شود.

شریعتی ادامه داد: هنوز وضعیت ۹ شهر استان قرمز مانده است باید تلاش کنیم وضعیت این شهرها بهبود یابد، در حال حاضر ۶ هفته است که این وضعیت قرمز در خوزستان ادامه داشته است و وضعیت قرمز استان به سمت طولانی شدن در حال پیشروی است.

وی خاظرنشان کرد: باید با تمهیداتی که دانشگاه  اندیشیده است از سوی فرمانداران، بخشداران و دهیاران به طور جدی عملیاتی شوند  تا بتوانیم شرایط را از وضعیت  فعلی بهبود ببخشیم.

استاندار خوزستان افزود: البته الان بسیاری از شهرهای  استان که وضعیت نارنجی  داشتند  به وضعیت زرد تبدیل شده اند  و شرایط آن‌ها بهتر شده ولی وضع برخی  از شهرها به دلیل عدم  رعایت قرمز ماند و لازم  است همه دست به دست هم دهیم تا بر این شرایط فائق بیاییم.

وی بیان کرد:  با توجه به وضعیت بیماری در استان کتابخانه‌ها، مراکز فرهنگی و سینماها همچنان تعطیل هستند.

به گزارش ایرنا ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا  از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز  بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی عنوان کرده‌اند.