تاریخ انتشار خبر: 12 تیر 1396 | 20:26:31
کد خبر : 451

تشکیل ۲ کمیته در ارتباط با افزایش دما در استانداری خوزستان

کیامرث حاجی زاده اظهار کرد: با تداوم گرمای هوا در روزهای گذشته، جلسه ای به ریاست استاندار تشکیل و مقرر شد ۲ کمیته با حضور دستگاه های مرتبط برای پیگیری مشکلات ناشی از افزایش دمای هوا تا ۵۰ درجه سانتیگراد تشکیل شود. وی افزود: بر همین اساس کمیته کمک و رفاهیات در زمان افزایش دما […]

کیامرث حاجی زاده اظهار کرد: با تداوم گرمای هوا در روزهای گذشته، جلسه ای به ریاست استاندار تشکیل و مقرر شد ۲ کمیته با حضور دستگاه های مرتبط برای پیگیری مشکلات ناشی از افزایش دمای هوا تا ۵۰ درجه سانتیگراد تشکیل شود.

وی افزود: بر همین اساس کمیته کمک و رفاهیات در زمان افزایش دما به ریاست مدیرکل امور شهری استانداری و عضویت شهرداری ها و اصناف و شرکت های بزرگ تشکیل شد که وظیفه آن نصب آب سردکن در معابر و راه اندازی دستگاه های خنک کننده در وسایل حمل و نقل عمومی است.

حاجی زاده اضافه کرد: قرار است توزیع آب در اماکن عمومی پرتردد و نصب دستگاه های ‘مه پاش’ در برخی معابر نیز در این کمیته بررسی و در صورت امکان انجام شود.

وی اظهار کرد: کمیته دیگری نیز با عنوان ‘آموزش و اطلاع رسانی’و هشدار به شهروندان به ریاست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشکیل شده که در زمان افزایش دمای هوا وظیفه آگاهی رسانی به مردم و پیشگیری از گرمازدگی را بر عهده دارد.

بر اساس این گزارش، پنجشنبه هشتم تیر ۹۶ اهواز با دمای ۵۳٫۷ درجه سانتیگراد رکورد زد و به عنوان گرم ترین شهر کشور و دنیا معرفی شد.

گرمای خوزستان امسال زودرس بوده و دمای ۵۰ درجه برای نخستین بار در خرداد اتفاق افتاده است. در روزهای اخیر همچنین اشعه فرابنفش (UV) به مرز هشدار رسیده است. آخر هفته گذشته ۱۶ نفر بر اثر گرمازدگی در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان بستری شدند.

ستاد بحران خوزستان ۲۲ خرداد مصوب کرد که زمان کار ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در روزهایی که دمای هوای استان به بالای ۴۹ درجه می رسد، ساعت ۱۳ پایان یابد. بر همین اساس تا پایان هفته جاری به دلیل پیش بینی افزایش دما تا بالای ۵۰ درجه ساعت کار اداری تا ساعت ۱۳ اعلام شده است.