تاریخ انتشار خبر: 27 اسفند 1400 | 14:39:14
کد خبر : 12579
رئیس جمهور در خرمشهر:

تشکیل کارگروهی ویژه برای حل مشکلات خرمشهر و خوزستان

رئیس جمهور از استاندار خوزستان خواست تا در اولین فرصت و در آغازین روزهای سال جدید با تشکیل کارگروهی متشکل از بزرگان و صاحبنظران منطقه برای شناسایی دقیق مشکلات منطقه و رفع آنها اقدام کند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عصرروز پنج‌شنبه در ادامه برنامه‌های سفر به استان خوزستان با حضور در روستای «سُوره» و در دیدار با جمعی از بزرگان و شیوخ این روستا و منطقه «خَیِّن» گفت: دست قدرت خداوند از آستین رزمندگان بیرون آمد و خرمشهر را آزاد کرد تا امروز خرمشهر به عنوان نماد ایستادگی، شهامت، مقاومت، جهاد در راه خدا و دفع ظلم و ستم شناخته شود.
رئیس جمهور خطاب به جمعیت حاضر گفت: هم شما و هم ما به خرمشهر و مردم آن افتخار می‌کنیم چرا که خرمشهر نه تنها برای ایران بلکه برای همه جهان نماد گذشتن از مال و جان در راه دفاع از ارزش‌ها و باورها است.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مردم خرمشهر به دلیل از بین رفتن بسیاری از زیرساخت‌های این شهر به دست صدامیان از مشکلات متعددی رنج می‌برند، تصریح کرد: اگر چه به برکت انقلاب اسلامی قدم‌های خوبی برای آبادانی همه بخش‌های کشور و از جمله خرمشهر برداشته شده اما این اقدامات به حد کفایت نبوده و باید برای رفع مشکلات خرمشهر تلاش جدی‌تری داشته باشیم.
رئیسی با بیان اینکه خرمشهر نیز همانند بسیاری دیگر از مناطق کشور از مشکل بیکاری رنج می‌برد، گفت: باید با محور قرار دادن تولید و رونق اقتصادی در مسیر ایجاد اشتغال و رفع مشکلات مردم قدم برداریم.
وی از استاندار خوزستان خواست تا در اولین فرصت و در آغازین روزهای سال جدید با تشکیل کارگروهی متشکل از بزرگان و صاحبنظران منطقه برای شناسایی دقیق مشکلات منطقه و رفع آنها اقدام کند.
رئیس جمهور افزود: استاندار خوزستان از همه تجربیات و دیدگاه‌ها بهره بگیرد تا کاری متفاوت از گذشته برای حل مشکلات خرمشهر و استان خوزستان انجام شود به‌گونه‌ای که مردم واقعاً احساس کنند که کار متفاوتی انجام شده است.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همه ما در قبال مردم خرمشهر مسئولیت داریم، تصریح کرد: باید از خرمشهر و خوزستان و مردم این استان به عنوان یک سرمایه صیانت کنیم و در کارگروهی که تشکیل می‌دهید، مبنا را در استفاده از ظرفیت‌های منطقه قرار دهید و اگر نیازی به تأمین اعتبار و امکانات از تهران بود نیز آن را به دولت منعکس کنید تا سریع‌تر تأمین شود.
پیش از سخنان رئیس جمهور امام جمعه اهواز، نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی و یکی از شیوخ منطقه در سخنانی به تشریح مسائل و نیازمندی‌های این منطقه و روستای سُوره پرداختند.