تاریخ انتشار خبر: 10 فروردین 1400 | 00:08:51
کد خبر : 9905
استاندارخوزستان:

تبلیغ داوطلبان انتخابات، کار نهادهای اجتماعی و احزاب است.

استاندار خوزستان گفت: تبلیغ داوطلبان انتخابات، کار نهادهای اجتماعی و احزاب است. فرمانداران و متولیان انتخابات باید بدون دخالت و نیز رعایت بی طرفی انتخابات را برگزار کنند تا شاهد حضور حداکثری مردم باشیم.

استاندارخوزستان:اظهار نظر در مورد داوطلبان بر اساس مستندات قانونی باشد

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛قاسم سلیمانی دشتکی  استاندار خوزستان روز دوشنبه در پایان نشست ستاد انتخابات خوزستان در محل استانداری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تنها مراجع چهارگانه مجاز به اظهار نظر در مورد صلاحیت داوطلبان هستند و آنها نیز باید بر اساس مستندات قانونی اظهار نظر کنند.

وی اضافه کرد: برای ما قابل قبول نخواهد بود که بدون مستندات قانونی صلاحیت کسی در هیات های اجرایی و نظارت تایید یا رد شود.

وی به موضوعات مطرح شده در نشست امروز اشاره کرد و گفت: با وجود تعطیلی امروز به دلیل اهمیت انتخابات پیش رو ستاد انتخابات را برگزار کردیم و  رسیدگی به مشکلات احتمالی این انتخابات را بررسی  و با فرمانداران  و اعضای ستاد انتخابات استان و هیات های نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری در میان گذاشتیم.

وی گفت: به فرمانداران  تاکید شد که با استفاده از کتاب قانون انتخابات، مر قانون را استفاده کنند و ذره ای از قوانین کوتاه نیایند.

وی گفت: برای تایید صلاحیت افراد داوطلب استعلام از مراجع چهار گانه به عمل می آید و این مراجع باید با دلیل و مستندات قانونی اظهار نظر کنند و اینکه فقط بنویسند صلاحیت فلان فرد تایید نمی شود برای ما قابل قبول نیست.

استاندار خوزستان افزود: تلاش ما به عنوان متولیان برگزاری انتخابات صیانت از آرا مردم است و باید با عملکردمان شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رای باشیم.

وی اظهار کرد: ما دنبال انتخابات با مشارکت حداکثری  هستیم و اعتقاد داریم  انتخابات باید با حضور همه جانبه مردم صورت گیرد.

 وی گفت: در این نشست به فرمانداران تاکید شد که دستگاههای اداری و کارکنان آنان حق ندارند به هیچ عنوان با امکانات اداری، له یا علیه کسی  تبلیغات داشته باشند زیرا این  جرم محسوب میشود.

وی افزود : تبلیغات برای داوطلبان کار نهادهای اجتماعی و احزاب است و فرمانداران و متولیان انتخابات باید بدون دخالت و  نیز رعایت بی طرفی انتخابات را برگزار کرده تا شاهد حضور حداکثری مردم باشیم.

وی به مردم تاکید کرد که این نظام و انقلاب متعلق به مردم  است زیرا  انقلاب حاصل خون هزاران  شهید و فداکاری هزاران جانباز است.

سلیمانی تصریح کرد: این انقلاب با خون شهدا مستحکم شده به همین دلیل نباید اجازه داد دشمنان به آن چنگ اندازی کنند.

استاندار خوزستان گفت: دشمنان نظام به این نظام و انقلاب چشم طمع دارند و مردم باید با حضور گسترده در انتخابات امید آنان را به یاس مبدل کنند.

وی از مردم خواست به رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه دشمن در سالهای اخیر ولی اتحاد و انسجام خود را حفظ کنند و با حضور در انتخابات پیش رو مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام بزنند.

 وی گفت : یقینا مردم انقلابی ایران اسلامی در انتخابات ۲۸  خرداد با تدابیری که اتخاذ شده در پای صندوقهای رای حضوری گسترده خواهند داشت.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان در ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.