تاریخ انتشار خبر: 18 اسفند 1398 | 19:38:35
کد خبر : 8441
فرماندار ویژه آبادان با حضور در گیت های ورودی :

تا اطلاع ثانوی تحت هیچ شرایطی اجازه ورود میهمان و گردشگر را به آبادان نمی دهیم/هیچ فرد غیر آبادانی نیت سفر به این شهر را نداشته باشد/تمایل نداریم کنترل بیماری از دستمان خارج شود

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،سیدزین العابدین موسوی  رئیس شورای تامین شهرستان، تصریح کرد:نیروی انتظامی در فرودگاه و بنادر هم باید مستقر شود و اجازه ورود تا اطلاع ثانوی را ندهند. وی افزود :ما موظف و مامور به مراقبت از جغرافیای خودمان یعنی فقط آبادان باشیم. هر شهری خود متولی دارد که می تواند راجع به […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان،سیدزین العابدین موسوی  رئیس شورای تامین شهرستان، تصریح کرد:نیروی انتظامی در فرودگاه و بنادر هم باید مستقر شود و اجازه ورود تا اطلاع ثانوی را ندهند.

وی افزود :ما موظف و مامور به مراقبت از جغرافیای خودمان یعنی فقط آبادان باشیم. هر شهری خود متولی دارد که می تواند راجع به مسافران ورودی حوزه استحفاظی اش تصمیم بگیرد.
وی اشاره کرد: این موضوع را با فرماندار محترم خرمشهر هم مطرح کردم و مقرر شد از طرف اهواز خرمشهر هم این کار مشابه انجام شود. ولی در هر حال ما مسیر خرمشهر به آبادان را هم باید کنترل کنیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد:ماسک،الکل،ژل و دستکش به اندازه مصرف مردم شهرمان است و فقط برای شهروندانشان تعهد داریم. اگرچنین نیست دانشگاه علوم پزشکی موظف است تامین کند.
موسوی بار دیگر تاکید کرد:از میهمانان و هموطنان غیر آبادانی تقاضا دارم هرگز تا اطلاع ثانوی نیت ورود به آبادان را نداشته باشند.
در آبادان هیچ هتلی، مسافرخانه ای حق اسکان ندارد. بازارهای ما تعطیل شدند. هتلها و مسافرخانه ها هم باید تعطیل شوند. شهرداری در پارکها اجازه نصب چادر ندهد. آموزش و پرورش هیچ مدرسه ای را در اختیار هیچ میهمانی قرار ندهد.
تمام اماکن خاص راهیان نور تعطیل و هیچ کاروانی اجازه ورود به آبادان را ندارد.
رئیس شورای سلامت جنوب غرب استان ادامه داد:دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت روزانه اماکن و خیابانها را ضدعفونی کند. از نیروهای بسیجی و جهادی و داوطلبان صرفا آبادانی انتظار می رود در قالب تیمهای ۵۰ نفره و مجهز به تلمبه کوله پشتی  اماکن را روزانه ضدعفونی کنند. همچنین از مردم شریف آبادان انتظار دارم کمتر در سطح شهر تردد کنند.
وی تصریح کرد:از فرمانده محترم سپاه تقاضا کردم با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در هر داروخانه آبادانی یکی از برادران با لباس مقدس سبز سپاه را بعنوان ناظر بر توزیع و نرخ مواد مورد نیاز مردم مستقر کند.
موسوی با تشریح وضعیت کنونی آبادان گفت:البته باید عرض کنم اوضاع آبادان تا این لحظه کاملا عادی است و مردم ما به هیچ وجه نباید نگران باشند. اما علاقه ای  به بدتر شدن اوضاع نداریم. باید مراقب باشیم. این تدابیر صرفا بخاطر این است که ما بیشتر گرفتار نشویم. اگر همشهریان درست و به موقع همکاری کنند و ما وظایفمان را به ترتیب فوق، صحیح انجام دهیم شهری سالم را تضمین خواهیم کرد.

موسوی ضمن تشکر از صداو سیمای آبادان که در همه صحنه ها فعالانه حضور دارد و نگاه خوب جناب مهندس بهرام در همه زمینه ها، در واکنش به برنامه شب گذشته ی رودررو، شدیدا گلایه کرد و گفت: مردم به آرامش نیاز دارند. کم و کاست زیاد است. اما دامن زدن به اینکه همه چیز را زیر سئوال ببریم، لااقل الان کار درستی نیست. صدا و سیما باید برنامه اش کمک به مسئولان در فروکش کردن فضای روانی کرونا باشد، نه فضاسازی منفی انجام دهد.
فرماندار ویژه آبادان در پایان بیان داشت:از دادستان محترم و تلاشگر و جهادی آبادان تقاضا دارم تمام موارد گفته شده را توسط تیم دادستانی به صورت جدی رصدکند و به صورت جدی با کسانی که کوتاهی در انجام وظیفه میکنند ویا فضا سازی میکنند برخورد نماید. وی خاطر نشان ساخت هیچ مدیری تا اطلاع ثانوی حق ندارد از آبادان خارج شود. همه نیروهای دستگاههای اجرایی مطابق اطلاعیه قبلی و به صورت شیفتی حضور داشته باشند. به هیچ کارمند و یا کارگر بیمار یا بدحالی اجازه ورود به محل کار داده نشود و بنده شخصا و توسط تیم بازرسی این وضع را لحظه به لحظه رصد و پایش می کنم.