تاریخ انتشار خبر: 11 دی 1398 | 23:46:00
کد خبر : 7901
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان:

بیش از ۱۹۶ هزار کودک تا پایان آذر ماه مورد معاینه چشم قرار گرفتند

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان بیان کرد: از اول آبان تا پایان آذرماه ۹۸ بیش از ۱۹۶هزار کودک ۳تا۶ساله در طرح تنبلی چشم مورد معاینه قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛علی حسن زاده تصریح کرد: امسال ۳۹۷ هزار و ۴۳۰ کودک گروه هدف این طرح در استان خوزستان بوده اند که از این تعداد ۱۹۶ هزار و ۷۳۵ نفر تا پایان آذرماه مورد معاینه قرار گرفته اند.

وی گفت: به منظور کاهش شیوع بروز اختلال نابینایی و کم بینایی، برنامه کشوری پیشگیری از آمبلیوپی(تنبلی چشم) هر ساله برای سنجش کودکان ۳ تا ۶ ساله از ابتدای آبان ماه در کلیه پایگاه های دائمی و غیردائمی بهزیستی اجرا می شود.
علی حسن زاده با اشاره به اینکه این برنامه فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای جلوگیری از بروز معلولیت و کاهش بینایی است افزود: انجام این تست در کودکان از پیشرفت سایر بیماری های چشمی، عیوب انکساری، استرابیسم و آمبلیوپی جلوگیری می کند.
حسن زاده با اشاره به اجرای این برنامه در سه سطح مربی، اپتومتریست و چشم پزشک عنوان کرد: تعداد ۲ هزار و ۴۱۰ مربی، ۴۷ اپتومتریست و ۱۷ چشم پزشک در ۴۵ پایگاه دائمی و ۲ هزار و ۱۴۹ پایگاه غیردائمی در روند اجرای طرح با بهزیستی خوزستان همکاری می کنند.
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان با بیان اینکه طرح پیشگیری از تنبلی چشم هم اکنون در مراکز درمانی و بهداشتی، مهدهای کودک و مجتمعات خدمات بهزیستی در حال برگزاری است توضیح داد: والدین می توانند با مراجعه به پایگاه های مذکور با در دست داشتن شناسنامه فرزندانشان، تا پایان اسفند ماه برای انجام تست آمبلیوپی مراجعه کنند.
علی حسن زاده در پایان با تاکید بر اینکه کودکان بی بضاعتی که با مشکلات بینایی مواجه شوند مورد حمایت بهزیستی قرار خواهند گرفت تصریح کرد: امیدواریم که امسال نیز همچون سنوات گذشته شاهد پوشش صد در صدی طرح و جلوگیری از مشکلات بینایی در فرزندان عزیزمان باشیم.