تاریخ انتشار خبر: 17 فروردین 1401 | 08:20:25
کد خبر : 12717
رییس کل سابق دادگستری خوزستان:

بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان طلب شاکیان صندوق های خانوادگی رامهرمز تسویه شد

رئیس کل سابق دادگستری خوزستان گفت: بیش  از ۵۰۰ میلیارد تومان از پول مردم را که در قالب صندوق‌های خانگی در شهرستان رامهرمز از مردم سراسر کشور جمع‌آوری شده بود بدون تشکیل پرونده قضائی به بیش از ۱۰۰ هزار شهروند ایرانی پس داده شد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت الاسلام صادق مرادی عصر امروز سه شنبه در مراسم معارفه رئیس کل جدید دادگستری خوزستان اظهار کرد: حضور در مساجد و مناطق محروم از دو سال قبل آغاز شده است تا توجه مدیران به این مناطق جلب شود و دولت نیز اقدامات انقلابی را در این مناطق انجام دهد.

وی افزود: مزایده فروش اراضی کوی مدرس یا همان خروسیه نیز ابطال شد و تحویل اسناد منازل به مردم همان منطقه با برگزاری یک جشن انجام می‌شود.

رییس کل سابق دادگستری خوزستان تصریح کرد:بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان از پول مردم را که در قالب صندوق‌های خانگی در شهرستان رامهرمز از مردم سراسر کشور جمع‌آوری شده بود بدون تشکیل پرونده قضائی به بیش از ۱۰۰ هزار شهروند ایرانی پس داده شد.

مرادی ادامه داد: افزایش حدود ۳۲۰ درصدی استفاده از خدمات نوین در دستگاه قضائی (پابندهای الکترونیک) در خوزستان ثبت شده است.

وی بیان کرد: همچنین حضور همکاران قضائی در بیش از ۱۰ زندان استان افزایش یافته و به رتبه سوم تا پنجم کشوری در این زمینه رسیدیم.

رییس کل سابق دادگستری خوزستان افزود:اردوگاه‌های بند سیزدهم برای جمع‌آوری معتادان متجاهر راه‌اندازی شده که ظرفیت دو هزار نفری دارد؛ دو زندان دیگر هم در ماه آینده افتتاح می‌شود.

مرادی با اشاره به حل مشکلات شرکت هفت تپه و لوله‌سازی گفت: نسبت به سارقان مسلح و کسانی که تیراندازی می‌کردند یا دیگر مجرمانی که مرتکب جرایم خشن شدند، هیچ گونه رفعتی نداشتیم.

وی ابا اشاره به انجام پنج هزار و ۳۴۵ بازدید از زندان‌ها افزود: بیش از ۵۰ کارچاق کُن را در دادگستری خوزستان دستگیر کردیم؛ بیش از ۴۵ هزار ملاقات مردمی رؤسا و همکاران قضائی داشتند.

مرادی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مجازات‌های جایگزین حبس ،گفت: ۱۲۴ هزار تُن ذرت آلوده در بندر امام داشتیم که با پیگیری ۱۰۰ هزار تُن آن خارج و مابقی در حال خروج است.

رییس کل سابق دادگستری خوزستان با اشاره به آزادسازی ۴۵۴ هکتار از اراضی ساحلی در سال گذشته یادآور شد: در سال ۹۹ نیز آزادسازی دو هزار و ۳۵۴ هکتار از اراضی ملی انجام شد.

وی بیان کرد: با وجود نبود امکانات با کمک همکاران دستگاه قضائی ۱۵۳ شعبه در استان اضافه شدند که در واقع شاید به اندازه یکی از استان‌های کوچک باشد.

مرادی افزود: حدود چهار شعبه دیگر نیز در دست تأسیس است که همه این شعب برای کاهش اطاله دادرسی فعال می‌شوند.

رییس کل سابق دادگستری خوزستان گفت:همچنین ۱۳ شعبه حقوقی در خوزستان وجود دارد و این در حالی است که استان‌های مشابه ۳۰ شعبه داشتند.

وی یادآور شد: با پیگیری و تلاش مجوز ۱۰ شعبه جدید برای استان گرفته شده که از این بین هشت شعبه فعال شده‌اند.

مرادی با بیان اینکه متوسط سن قضائی در خوزستان پنج و نیم سال است، افزود: با همکاری نماینده ولی فقیه در خوزستان هم میز خدمت را در مرکز استان فعال و این سنت را بین تمام سازمان‌های این استان نهادینه کردیم که بعد از برگزاری نمازجمعه مدیران پاسخگوی مردم باشند.