تاریخ انتشار خبر: 11 شهریور 1398 | 17:35:17
کد خبر : 5977
در حاشيه افتتاح پروژه هاي هفته دولت

فرماندار ويژه آبادان به تخريب دولت از تریبون مقدس نماز جمعه در اروند كنار واکنش نشان داد: به جای تخریب دولت در کنار مردم باشید/خیلی ها در آزمون سیل مردود شدند

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در حاشیه افتتاح و راه اندازی پروژه های صنعتی پالایشگاه، اولین مرکز عیار سنجی طلای استان در آبادان و همچنین بازدید از اداره صمت شهرستان، نسبت به تخریب روز گذشته ی دولت از تریبون نماز جمعه در اروندکنار انتقاد کرد. […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛  سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در حاشیه افتتاح و راه اندازی پروژه های صنعتی پالایشگاه، اولین مرکز عیار سنجی طلای استان در آبادان و همچنین بازدید از اداره صمت شهرستان، نسبت به تخریب روز گذشته ی دولت از تریبون نماز جمعه در اروندکنار انتقاد کرد.
موسوی با ابراز گلایه ی شدید از این اتفاق، به صراحت بیان داشت:
شهر اروندکنار دروازه تشییع است و جماعت مومن و ولایتمداری دارد. باعث تعجب است چرا تعداد نمازگزاران در این شهر به ١٠٠ نفر هم نمی رسد و گاه زیر۵٠ نفر نماز جمعه برگزار میگردد.کسانی که از پشت تریبون مقدس نماز جمعه دست به تخریب دولت می زنند، بهتر است همگام و همراه مردم باشند و به مشکلات آنان رسیدگی کنند.در هجوم سیل اروند کنار معلوم نیست ایشان کجا بودند و چه نقشی داشتند؟
وی تاکید کرد:باید پای صحبت پیشکسوتان دفاع مقدس در اروند کنار نشست.قطعا آنهاحرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت.
موسوی ادامه داد:کسی که باید مظهر وحدت بین مردم و دستگاه اجرایی نظام باشد، متاسفانه در بین مردم آنچنان جایگاهی را ندارد. او در تریبونی رسمی قوه اجرایی نظام را تخریب میکند. ما منکر وجود مشکلات نیستیم، اما نباید آب به آسیاب دشمن ریخت.
چنین شخصی که در شروع خطبه معمولا باید خودش و مردم را به رعایت تقوی دعوت کند، صحیح نیست اخبار غیرواقع بدهد. این رفتار برای چنین جایگاهی واقعا فاجعه است. حتما از طریق مراجع ذیربط پیگیری خواهیم کرد.
رئیس شورای تامین شهرستان آبادان تاکید کرد:وی ناباورانه در فایلی صوتی مردم را به تجمع و اعتراض دعوت میکند. ظاهرا وی در کیفیت مسئولیتهایش توجیه نیست.حتما این فایل در اختیار نهادهای امنیتی قرار خواهد گرفت.
فرماندار ویژه آبادان همچنین در ادامه روند افتتاحیه امروز پروژه های شهرستان آبادان در هفته ی دولت را اینگونه تشریح کرد:با اجرا و اتمام پروژه انجام خدمات مهندسی و نصب و راه اندازی پروژه بازیافت گازهای فلر در پالایشگاه آبادان از سوختن، انتشار حجم زیادی از گازهای طبیعی فلر در محیط جلوگیری می شود ضمن اینکه مانع از اثرگذاری گازهای گلخانه ای ناشی از سوختن به دلیل نبود زمان کافی در فرآیند احتراق می شود.
وی با اشاره به پروژه تامین آب خام مورد نیاز پالایشگاه آبادان از رودخانه بهمنشیر تصریح کرد: در این پروژه عظیم، آب خام مورد نیاز پالایشگاه آبادان از رودخانه بهمنشیر تامین می شود.
موسوی یادآور شد: برای اجرای این پروژه که یک سال به طول انجامید۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
به گفته وی برای اجرا و انجام این ۲ پروژه در پالایشگاه با ایجاد زمینه اشتغال برای ۱۳۵ نفر، ۶۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
فرماندار ویژه آبادان افزود: با توجه به هزینه کرد حدود ۱۹۰ میلیارد تومان اعتباری برای ۶۲ پروژه هفته دولت در آبادان ، در هیچ یک از شهرستانهای استان این حجم از افتتاحیه ها نبود و اگر این هزینه ها و اعتبارات را به پروژه های خوزستان اضافه کنیم، نشان دهنده آنست که در خوزستان پروژه های بسیار زیادی چه به لحاظ اعتباری و چه از نظر اجرای ۱۰۰ درصدی شان افتتاح شدند و این افتخاری برای دولتمرادان جمهوری اسلامی در خوزستان است که با توجه به تمامی مشکلات ناشی از سیل و خشکسالی که طی سال گذشته و امسال آن را تجربه کردیم، دستگاههای اجرایی ما توانستند آنها را به اتمام برسانند.
ایشان همچنین در حاشیه آئین افتتاح آزمایشگاه عیار سنجی طلا در آبادان گفت: قبل از این برای انجام این آزمایش از خوزستان به تهران و اصفهان مراجعه می کردند اما در حال حاضر این آزمایشگاه در آبادان ساخته شده است و می تواند پاسخگوی نیازهای استان خوزستان و حتی سایر استانهای کشور باشد.
وی افزود: سوای از اعتباراتی که بابت اجرای این طرح صرف شده، این اتفاق خوبیست که می تواند نیاز سایر شهرهای استان خوزستان و حتی استانهای همجوار را نیز برآورده کند.
وی اظهار کرد: برای اجرای این پروژه مبلغ ۲ میلیارد ریال از محل بخش خصوصی و اداره استاندارد آبادان هزینه شده است.
وی در پایان افتتاحیه های امروز با حضور در اداره صمت شهرستان آبادان، دستورات لازم را در تعاقب ملاقات‌ها و شکایات مردمی که با وی مطرح شده بود، صادر نمود. همچنین مقرر شد در راستای کنترل بهتر و بازرسی موثر تر بازار، فردا نشست تنظیم بازار در محل فرمانداری ویژه آبادان برگزار شود.