تاریخ انتشار خبر: 6 شهریور 1400 | 11:47:02
کد خبر : 10713

بهره مندی ۴هزار ۷۵۰ مبتلای به کووید ۱۹ از خدمات بانک های امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت علاوه بر توزیع برخی تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی ۴ هزار و ۷۵۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بستری در منازل نیز از خدمات بانک های امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان خوزستان بهره مند شده اند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛دکتر علی خدادادی با تشریح فعالیت‌ بانکهای امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر خوزستان در ایام پاندمی ویروس کرونا،عنوان کرد: ۴هزار ۷۵۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا ساکن در استان خوزستان به صورت رایگان از خدمات این مراکز بهره مند شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان ادامه داد: تجهیزات امانی ارائه شده در این بانک‌های امانات برای بیماران کرونایی بستری در منازل شامل دستگاه های اکسیژن ساز، کپسول های اکسیژن در ابعاد مختلف به همراه مانومتر های اکسیژن و دستگاه های اکسی متر است که استفاده از آنها از اولویت های اول و مهمترین اقدامات درمانی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است.
او همچنین گفت:ارائه این خدمات از سوی جمعیت هلال احمر در کاهش ازدحام بیماران مبتلا به ویروس کرونا بستری در بیمارستان ها نقش موثری داشته است و به عنوان کمکی برای کادر درمان استان که در این ایام به شدت تحت فشار قرار گرفته اند و این روز ها خسته تر از هر وقت دیگر مشغول خدمت رسانی هستند، عمل کرده است.
خدادادی افزود:البته تعدادی از تجهیزات بانک های امانات جمعیت هلال احمر خوزستان نیز با توجه به اوج گیری های آمار مبتلایان بستری در مراکز درمانی و نیاز مبرم بیمارستان های سطح استان به این اقلام به صورت امانی و با درخواست دانشگاه‌های علوم پزشکی در اختیار مراکز متقاضی قرار گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با بیان اینکه علاوه بر این تجهیزات، تعداد ۱۰ دستگاه بای پپ هم جهت استفاده در بخش های مراقبت ویژه بیماری های حاد تنفسی بیمارستان ها از محل این بانک ها تامین و در اختیار مراکز درمانی گذاشته شده است،افزود: جمعیت هلال احمر از ابتدای شیوع این ویروس در استان کوشیده است از تمام ظرفیت های موجود در این مجموعه مردم نهاد برای ارائه خدمات به مردم شریف استان و تسکین آلام دردمندان درگیر و یا متأثر از ویروس کرونا استفاده نماید تا با همکاری و همدلی همگانی از این بحران نیز به سلامت عبور کنیم.