تاریخ انتشار خبر: 5 فروردین 1398 | 18:11:18
کد خبر : 4729

بسیج همه جانبه سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برای کاهش خسارات سیل

به گزارش  زاگرس نشینان؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه ستاد بحران ویژه بخش کشاورزی گفت: همه امکانات سازمان جهت کاهش خسارات ناشی از سیل به کار گرفته می شود. با حضور رییس سازمان، معاونین  و مدیران سازمان و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها ستاد مدیریت بحران تشکیل جلسه داد. رییس سازمان در این […]

به گزارش  زاگرس نشینان؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه ستاد بحران ویژه بخش کشاورزی گفت: همه امکانات سازمان جهت کاهش خسارات ناشی از سیل به کار گرفته می شود.
با حضور رییس سازمان، معاونین  و مدیران سازمان و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها ستاد مدیریت بحران تشکیل جلسه داد.
رییس سازمان در این جلسه، مدیریت بحران در سیل پیشین را بسیار خوب ارزیابی و خسارات وارده را کمتر از پیش بینی های صورت گرفته عنوان نمود و از  زحمات همه دستگاه ها در کاهش خسارات سپاسگزاری کرد.
کیخسرو چنگلوایی افزود: با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارندگی های فراوان  در مناطق بالادست استان  در صورت عدم مدیریت درست ،بخش کشاورزی با مشکل مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه برخی از محصولات مهم کشاورزی آماده برداشت هستند ادامه داد: در حال حاضر خاک در بیشتر نقاط استان اشباع شده و قدرت نفوذ پذیری زمین کم می باشد بنابراین رواناب کمتری خواهیم داشت در کنار این مسئله  مخازن ۸۵ درصد سدهای استان پر شده و جایی برای ذخیره سازی آب وجود ندارد.
وی استفاده از ایستگاه های باران سنجی که در برخی شهرستانها وجود دارد را برای پیش بینی های به هنگام بارندگی ها لازم دانست و از مدیران خواست آمار خروجی و ورودی سدها، وضعیت فعلی مخازن سدها و دبی در مقاطع مختلف را به صورت روزانه رصد کنند.
چنگلوایی به توزیع ۵ هزار تن علوفه دامی در سیل قبلی اشاره نمود و همکاری شرکت پشتیبانی امور دام در تأمین علوفه دامی را بسیار لازم عنوان کرد.
وی از همه مدیران خواست تا پایان بارندگی ها به صورت تمام وقت در شهرستان ها حضور داشته باشند  و در جلسات ستاد بحران استانی و شهرستانی حضور فعال داشته باشند.
چنگلوایی از مکاتبه با موسسه جهاد نصر جهت تأمین ماشین آلات مورد نیاز شهرستان ها در مسئله سیل به خصوص ترمیم سیل بندها نیز خبر  داد و اظهار داشت: همه امکانات سازمان در جهت کاهش خسارات ناشی از سیل قرار خواهد گرفت و در این رابطه هیچ کوتاهی نخواهیم کرد.
وی ضمن همدردی با هموطنان عزیر در استان های گلستان و مازندران که از قطب های مهم کشاورزی کشور  نیز هستند کمک به سیل زدگان در این مناطق را بسییار مهم عنوان کرد و از کمک رسانی به مردم شریف این استان ها خبر داد.