تاریخ انتشار خبر: 28 دی 1397 | 14:51:27
کد خبر : 4345
مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي خبر داد:

بسيج امكانات توسعه نيشكر براي کاهش خسارات ناشی از سیل شعیبیه شوشتر

به گزارش زاگرس نشینان؛مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي از بسيج امكانات كشت و صنعت امام خميني(ره) براي کاهش خسارات ناشی از سيلاب ايجاد شده در شعيبيه شهرستان شوشتر در استان خوزستان خبر داد. دكتر محمود شميلي پنج شنبه ٢٧ دي ماه ٩٧ در حاشيه بازدید میدانی از روند رسیدگی به عملیات کنترل خسارات […]

به گزارش زاگرس نشینان؛مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي از بسيج امكانات كشت و صنعت امام خميني(ره) براي کاهش خسارات ناشی از سيلاب ايجاد شده در شعيبيه شهرستان شوشتر در استان خوزستان خبر داد.

دكتر محمود شميلي پنج شنبه ٢٧ دي ماه ٩٧ در حاشيه بازدید میدانی از روند رسیدگی به عملیات کنترل خسارات سيلاب در شعيبيه شهرستان شوشتر گفت: شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) با احداث خروجی در کانال های زهکش ، تقویت خاکریزهای حفاظتی روستاها به وسیله ماشین آلات کشت و صنعت و احداث سیل بند و … در حال کنترل و کاهش خسارات سیلاب شعیبیه است و هم اكنون اين سيلاب رو به فروکش کردن است.

مديرعامل توسعه نيشكر و صنايع جانبي با بيان اينكه در بارش هاي اخير ۱۰ روستای شعیبیه در معرض سیلاب قرار گرفتند، گفت: افزایش دبی آب سد دز موجب شده ۱۰ روستای بخش شعیبیه این شهرستان در تهدید سیلاب قرار بگیرند.

وي با بيان اينكه اقدامات توسعه نيشكر براي مقابله با سيلاب ايجاد شده در راستاي كاهش خسارت هاي ناشي از سيلاب به روستاهاست، افزود: خدمات رسانی به مردم روستاهای اطراف طرح های نیشکر ، به عنوان يكي از مهمترين مسئوليت هاي اجتماعي كه بر عهده داريم، همواره از اولويت هاي اول اين شركت است.

شميلي افزود: از اين رو براي كمك به كنترل و مهار سیلاب امسال نيز همانند سیلاب سال ۹۵ از تمامي امکانات و ظرفيت هاي شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي استفاده شده است.

وي يادآور شد: در سیلاب اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز شرکت توسعه نیشکر با بسیج امکانات و احداث سیل بند و به کارگیری بیش از ۲۵ بیل مکانیکی، به همراه سایر دستگاه های اجرایی مانع از زیر آب رفتن ۱۹ روستا در شعیبیه شوشتر شد.

در همین رابطه فرماندار شوشتر نيز اظهار كرد: با کمک امکانات و همچنین نیروهای دستگاه های مختلف از جمله کشت و صنعت امام خميني(ره) توانستيم اين سیل را مهار کنیم و در حال حاضر نگرانی خاصی در این رابطه وجود ندارد.

گفتني است ، همه دستگاه های امدادی و خدماتی شهرستان شوشتر از جمله نيروي هاي كشت و صنعت امام خميني(ره) هم اکنون در بخش شعیبیه مستقر هستند تا در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی، برای خدمات رسانی وارد عمل شوند.

در سیلاب اردیبهشت ماه سال ۹۵ شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره) از امكانات خود به نفع مردم سيل زده شعبيه شوشتر استفاده كرد و یک‌ هزار هکتار از اراضی خود را در اختیار دام هاي سیل‌زدگان و امکانات خود را در اختیار مردم سیل زده قرار داد.