تاریخ انتشار خبر: 10 شهریور 1401 | 13:24:18
کد خبر : 13603

برگزاری نشست شورای هماهنگی تعاون روستایی استان کرمانشاه با حضور مدیر دفترحقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ در ابتدای این نشست دوستی نژاد مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در تعاون روستایی استان با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی و اهمیت پیاده روی اربعین خواهان گرامیداشت بیش از پیش این ایام گردید سپس صفایی مدیر تعاون روستایی استان در گزارشی ضمن تشریح وضعیت کشاورزی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ در ابتدای این نشست دوستی نژاد مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در تعاون روستایی استان با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی و اهمیت پیاده روی اربعین خواهان گرامیداشت بیش از پیش این ایام گردید

سپس صفایی مدیر تعاون روستایی استان در گزارشی ضمن تشریح وضعیت کشاورزی استان به ظرفیت های شبکه تعاونی های روستایی اشاره و خاطر نشان نمود بیش از ۲۶۰ تشکل تعاونی در سطح استان کرمانشاه مشغول به فعالیت می باشند که این تشکل ها نسبت به ارائه خدمت به کشاورزان اقدام می نمایند.

در ادامه موسوی مدیر دفتر حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی مدیروکارکنان پرتلاش مدیریت تعاون روستایی استان در جهت احیا و تقویت شبکه تعاون روستایی؛ به بیان اهمیت مسئولیت ها در نظام اسلامی اشاره و بیان نمود که مسئولیت علاوه بر اینکه امانت است، امتحان الهی نیزمی باشد.که همگی باید درچارچوب وظایف خود تلاش کنیم.

وی در ادامه به اهمیت جایگاه سازمان وشبکه تعاونی های روستایی درتوسعه پایدارکشاورزی واقتصاد روستاها اشاره نمود و بیان داشت حمایت از تشکل‌ها اولویت اول سازمان مرکزی دردوره جدید می باشد هرچه تشکل‌های ما قوی تر وتوانمندتر بشوند افتخار وعزت سازمان بیشتر خواهد شد.

ایشان همچنین با اشاره به اساسنامه سازمان بیان داشتند:این اساسنامه از مترقی ترین اساسنامه های شرکت‌های دولتی است که مصوب مجلس نیز می باشد . ودارای ظرفیت‌های بسیار زیادی می باشد.

وی افزود: با عنایت به ماهیت سازمان به عنوان یک شرکت دولتی و محدودیت بودجه ای که می بایست بخش از هزینه‌ها را خودمان استحصال کنیم گفت :باید همه همکاران استانی در راستای وصول درآمدهای تکلیفی تلاش کنند.

موسوی درادامه اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت هاو برنامه های مدیریت حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور درراستای تثبیت مالکیت سازمان براملاک خود را ” طرح مستند سازی اموال غیرمنقول ” برشمرد و بر اهمیت مضاعف آن تاکید نمود . وخواستارتامین هزینه های این طرح مهم شد.

مدیر حقوقی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان هم از تلاشهای مدیروکارشناس حقوقی مدیریت تعاون روستایی استان به جهت تحقق برنامه های حوزه حقوقی و کسب رتبه بسیار خوب در کشور با اهدای لوح سپاس ،تقدیر بعمل آورد