تاریخ انتشار خبر: 14 اردیبهشت 1399 | 22:33:01
کد خبر : 8836
استاندار خوزستان:

برای برچیده شدن مدارس سنگی در خوزستان تلاش می‌کنیم

استاندار خوزستان گفت: مدارس کانکسی در استان جمع‌آوری شده و تلاش خود را برای برچیده شدن مدارس سنگی آغاز می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان ، غلامرضا شریعتی استاندارخوزستان در حاشیه آئین گرامیداشت مقام معلم در محل اداره کل آموزش و پرورش با قدردانی از تلاش‌های معلمان استان، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا این مراسم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و وظیفه خود را می‌دانستم که برای تقدیر و سپاس از اقدامات ارزنده و رویکرد عاشقانه معلمان استان خوزستان و فداکاری‌هایی که این قشر برای آموزش دانش آموزان ما انجام می‌دهند در این مراسم حضور یافته و سپاس خود را از آنها عرضه بدارم.

وی افزود: کار معلمان صرفاً یک شغل نیست بلکه یک رسالت و کار عاشقانه بوده است و از علاقه و عشق وافر برای هدایت و تربیت انسان و ساختن جامعه بر می‌آید.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان ادامه داد: معلمان نقش اساسی و محوری در جامعه دارند و شاهد آن هم اقدامات ارزشمند و قابل‌توجهی است که در دوره شیوع کرونا انجام دادند که تحسین مقامات کشوری را نیز برانگیخت.
شریعتی بیان کرد: دولت همه همت خود را به خرج می‌دهد که مطالبات معلمان را پرداخت کند و افزایش حقوق پایان سال ۹۸ را اعمال کند؛ همچنین تلاش در راستای ایجاد شرایط مناسب‌تر برای اینکه معلم دغدغه کمتری داشته باشد و بیشتر به فکر آموزش دانش‌آموزان باشد را در سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم و دولت در این زمینه با وجود همه تنگناها تلاش می‌کند.
استاندار خوزستان تصریح کرد: فردا به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس‌جمهور ساخت یک هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی برای فرهنگیان استان خوزستان کلید خواهد خورد.
وی افزود: در بخش ساخت کلاس‌ها و بهبود فضای آموزشی در سال گذشته بیش از یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس را ساختیم که این امر در خوزستان بی‌سابقه است و این روند را باید همچنان ادامه دهیم.
شریعتی اظهار کرد: مدارس کانکسی را جمع‌آوری کردیم و ان‌شاءالله تا جای ممکن برای برچیده شدن کلاس‌های سنگی تلاش خواهیم کرد و شرایط آموزشی مناسب‌تری را فراهم می‌آوریم تا معلمان با دغدغه کمتر و با روحیه و نشاط بیشتر به امر آموزش و پرورش همت بگمارند.
استاندار خوزستان در پایان گفت: از ابتدای مسئولیت تا امروز سعی من بر این بوده که به آموزش و پرورش به عنوان زیرساخت اصلی توسعه نگریسته شود و سرمایه گذاری‌های امروز نیز در طول ۱۰ تا ۱۵ سال آینده نتیجه خواهد داد و ان‌شاءالله شاهد آن خواهیم بود.