مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیر این شورا با بیان اینکه از معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان بابت برگزاری و تشکیل این شورا تشکر می کنم، زیرا وقتی موضوع تشکیل شورای اطلاع رسانی دولت در استان با ایشان مطرح شد بسیار راغب بودند این شورا تشکیل شود، اظهار کرد: عمده بحث شورای اطلاع رسانی این است که ما در استان خوزستان به طور مکرر و مستمر با بحران های مختلف جغرافیایی، اجتماعی و بعضا سیاسی روبرو می شویم، متاسفانه یک نوع بی نظمی در نوع اظهارات وجود دارد و این شورا در وهله اول می خواهد خدمات دولت را به طور پررنگ، واضح و روشن به اطلاع مردم برساند و بتواند نشاط و امید به آینده و شادابی را به مردم منتقل کند.

محمد جوروند افزود: در شورای اطلاع رسانی که اعضای آن بسیار با دقت انتخاب شده اند بنا بر این گذاشته شده است که اخبار و اطلاعات رصد شود و از طریق شورای اطلاع رسانی استان در اختیار جامعه رسانه ای و عموم مردم قرار گیرد.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان خوزستان گفت: تشکیل این شورا کار بسیار مهم، حساس و تاثیرگذاری است و باید جلسات شورای اطلاع رسانی با حضور همه اعضا به طور مستمر برگزار شود و شرط مهم و لازم این است که استانداری، ادارات، ارگان ها، شرکت ها، به منظور پرهیز از تعدد نظریات و اخبار، از طریق شورای اطلاع رسانی اطلاعات، اخبار را به اطلاع مردم برسانند و از این طریق هماهنگ شوند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان تصریح کرد: با توجه به شیوه نامه تشکیل شورا، امکان اضافه شدن برخی مدیران دستگاه های مهم اجرایی استان به این شورا و همچنین تشکیل کمیسیون هایی زیر نظر شورای اطلاع رسانی وجود دارد.

در ادامه معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان نیز در این جلسه ضمن تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابت پیگیری برگزاری این جلسه اظهار کرد: تشکیل شورای اطلاع رسانی دولت در استان خوزستان با راهنمایی های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اتفاق بسیار خوبی است.

علی حسین حسین زاده گفت: به دلیل اینکه جلسات آتی شورا با محوریت پیشنهادات مطرح شده و با توجه به رویدادهای پیش رو از جمله بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در استان و برگزاری هفته دفاع مقدس، تشکیل می شود، لذا با حضور نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری و نماینده سازمان صدا و سیمای استان دستور کار برای جلسات بعدی تهیه شود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت در خوزستان در پایان بیان کرد: جلسه بعدی شورا به لحاظ اهمیت موضوع با حضور استاندار خوزستان برگزار خواهد شد و همچنین در این مدت کمیسیون های زیر مجموعه شورای اطلاع رسانی تشکیل می شود تا شورای اطلاع رسانی بتواند این حوزه را مدیریت و هم افزایی کند.

همچنین مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان و دبیر سابق شورای اطلاع رسانی دولت در استان نیز در این جلسه اظهار کرد: ترکیب جدید شورای اطلاع رسانی ترکیب کامل تر و جامع تری نسبت به حوزه های مختلف است. شورای اطلاع رسانی سال گذشته شش جلسه برگزار کرد که بیشتر در حوزه هفته دولت، حوزه بحران و اطلاع رسانی سیل و پیگیری نتایجی که در این حوزه ها اتفاق افتاد بود.

سعید رضوانی افزود: نکته مهمی که در ترکیب جدید شورای اطلاع رسانی دیده شده حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای مرکز خوزستان و سازمان برنامه و بودجه استان است که این دستگاه ها می توانند بازوان خیلی قوی برای شورای اطلاع رسانی باشند.

او گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان متولی کل رسانه های نوشتاری و پایگاه های خبری در کل استان است و اشرافی که در این حوزه دارد و ارتباطی که با مدیران مسوول و خبرنگاران دارد می تواند مثمر ثمر باشد.

مدیر روابط عمومی استانداری خوزستان در پایان بیان کرد: نقش سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حوزه اطلاع رسانی استان بسیار کم رنگ است. عرصه آمار و اطلاعات دولت در استان در حیطه سازمان مدیریت برنامه است که با توجه به تخصیص بودجه توسط این سازمان به تمامی حوزه های اجتماعی، مردم نهاد، ورزشی، فرهنگی، عمرانی، انتظامی و امنیتی اطلاع رسانی در این سازمان می تواند مثمر ثمرتر باشد.

لازم به ذکر است که شورای اطلاع رسانی دولت در استان خورستان با هدف انسجام بخشی و مسیر دهی به گردش اطلاعات صحیح عملکرد دولت در استان و با ریاست معاونت سیاسی اجتماعی استاندار و دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرکل اطلاعات استان، مدیر کل صدا و سیمای استان، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان، مسوول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ایمه جمعه استان، مسیول خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان، مدیر روابط عمومی استانداری و سه صاحب نظر به انتخاب رییس شورا تشکیل شده است.

منبع:برنا