تاریخ انتشار خبر: 25 تیر 1396 | 16:57:12
کد خبر : 656

بالگرد آتش نشانی برای مهار آتش در جنگل های الوار اندیمشک

فرماندار اندیمشک از اعزام بالگرد به منطقه آتش سوزی الوار گرمسیری خبر داد و گفت:یک فروند بالگرد و تیم های اعزامی برای مهار آتش سوزی به منطقه الوار گرمسیری اعزام شدند. بخشی از جنگل های منطقه ‘صحرا چک’ از توابع بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک در استان خوزستان از ظهر شنبه شعله ور شده است. […]

فرماندار اندیمشک از اعزام بالگرد به منطقه آتش سوزی الوار گرمسیری خبر داد و گفت:یک فروند بالگرد و تیم های اعزامی برای مهار آتش سوزی به منطقه الوار گرمسیری اعزام شدند.

بخشی از جنگل های منطقه ‘صحرا چک’ از توابع بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک در استان خوزستان از ظهر شنبه شعله ور شده است. ستاد بحران شهرستان اندیمشک به همین منظور امروز تشکیل جلسه فوق العاده داد.

دو هفته پیش آتش سوزی در مناطق چاوونی بخش الوار گرمسیری و چند منطقه دیگر این شهرستان ۵۲۶ هکتار از جنگل ها و مراتع را در آتش سوخت.

علاوه بر آن، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ هکتار از مراتع ، بیشه زارها و جنگل های شمال خوزستان دچار آتش سوزی شده است.

شهرستان اندیمشک دارای ۸۰ هزار هکتار جنگل است که به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات این جنگل ها در معرض نابودی ناشی از آتش سوزی قرار دارند.

افزون بر یک هزار هکتار از جنگل های بخش الوار اندیمشک که دارای گونه های گیاهی ‏نادر هستند در سال های گذشته در آتش سوخت.

بخش الوار گرمسیری اندیمشک در شمال استان خوزستان دارای ۱۸۷ روستا و حدود ۲۵هزار نفر جمعیت است.

ایرنا-اعزام بالگرد برای مهار آتش در جنگل های الوار اندیمشک