تاریخ انتشار خبر: 28 خرداد 1396 | 04:53:11
کد خبر : 306

باز هم برق رفتگی در اهواز، این بار شرق اهواز

برق رفتگی های مکرر اهواز و داستان مصرف بالا، روز به روز بر مردم خوزستان و بخصوص اهواز فشار را بیشتر می کند، دمای ۵۰ درجه روز و برق رفتگی شبانه، در ماه رمضان تا کی ادامه دارد را باید در نمایش های آینده اداره برق دید. متاسفانه، مسایل فنی اجازه ورود هر کسی را […]

برق رفتگی های مکرر اهواز و داستان مصرف بالا، روز به روز بر مردم خوزستان و بخصوص اهواز فشار را بیشتر می کند، دمای ۵۰ درجه روز و برق رفتگی شبانه، در ماه رمضان تا کی ادامه دارد را باید در نمایش های آینده اداره برق دید.

متاسفانه، مسایل فنی اجازه ورود هر کسی را به این وادی نمی دهد، اما آنچه لازم است گفته شود بارها و بارها گفته شد. گویا زیر ساخت های برق در خوستان دچار نقصان شده است و توجیه ها دیگر نفس مردم را بجا نمی آورند.

مناطقی از اهواز از ساعت ۲۱ تا کنون بی برق است و خط تلفنی ۱۲۱ هم قطع است و جوابگوی مردم نیستند. اگر واقعا فشار بر سیم ها هست، لطف کنید و اندکی از برق صنایع فولاد را کم کنید.

دشت بزرگ با ایرنا مصاحبه کرده است، تنها وظیفه خبری این مصاحبه را درج می کنیم، باقی بماند برای مسئولین ارشد استان، تا آنان چه تصمیمی بگیرند.

محمود دشت بزرگ بامداد یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به دلیل بالا رفتن پیک مصرف برق ظرفیت بار ترانسهای شرق اهواز کامل پر شد و فشار زیادی بر این ترانسها وارد شد.
وی اظهار کرد: متعاقب آن سر کابل خروجی ۳۲ کیلو ولت سپیدار و نیز ترانس این منطقه دچار آتش سوزی شد که بلافاصله دستگاههای خدمات رسان از جمله آتش نشانی وارد عمل شدند و توانستند آتش سوزی را به طور کامل مهار کنند.
وی گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ مگاوات برق در شرق اهواز در منطقه سپیدار دچار مشکل شده که ۷۰ درصد آن تا دو ساعت دیگر وارد مدار می شود و ۳۰ درصد ما بقی نیز تا صبح یکشنبه اصلاح و وارد مدار می شود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در محل حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی امکانات شهرستان برای مهار آتش سوزی در پست برق سپیدار به کار گرفته شد و خوشبختانه ضمن خاموش شدن آتش سوزی از سرایت این آتش سوزی به سایر بخشها جلوگیری شد.
کیامرث حاجی زاده افزود: در حال حاضر تمامی نیروهای فنی برق استان و برق منطقه ای در محل حادثه حاضرند و در سریعترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد.
وی گفت: افزایش ناگهانی دما باعث فشار به شبکه برق شده و شهروندان باید برای جلوگیری از این دست اتفاقات نسبت به صرفه جوئی اقدام نمایند.
وی گفت: در حال حاضر برق مناطق سپیدار، نبوت، صداقت و معلم اهواز قطع می باشد که تا دو ساعت آینده برق اغلب این مناطق وصل خواهد شد.
این آتش سوزی و قطع برق در اهواز در حالی رخ داده که طی چند روز گذشته شرکت برق در اطلاعیه های متعددی از مردم درخواست صرفه جوئی کرده است.