تاریخ انتشار خبر: 3 مهر 1400 | 13:38:39
کد خبر : 10945
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰:

بازگشایی مدارس در خوزستان آرام؛ تدریجی و اقتضایی است/حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی اولویت اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان در برنامه های عملکردی

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اولویت به سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی در امر بازگشایی مدارس؛ عنوان کرد: بازگشایی مدارس در استان خوزستان آرام؛ تدریجی؛ اقتضایی و بر اساس گام های ۳ گانه خواهد بود. مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اولویت به سلامت دانش آموزان […]

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰: بازگشایی مدارس در خوزستان آرام؛ تدریجی و اقتضایی است/حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی اولویت اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان در برنامه های عملکردی

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اولویت به سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی در امر بازگشایی مدارس؛ عنوان کرد: بازگشایی مدارس در استان خوزستان آرام؛ تدریجی؛ اقتضایی و بر اساس گام های ۳ گانه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اولویت به سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی در امر بازگشایی مدارس؛ عنوان کرد: بازگشایی مدارس در استان خوزستان آرام؛ تدریجی؛ اقتضایی و بر اساس گام های ۳ گانه خواهد بود.

 کورش مودت امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دبیرستان دخترانه بقیه الله کوی عین ۲ ناحیه ۴ اهواز اظهار کرد: با توجه به‌ شیوه نامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش روند آموزش و فرآیند یاددهی یادگیری تا نیمه اول مهرماه امسال به صورت تلفیقی و ترکیبی است و عمده زیرساخت ما نیز در آموزش مجازی است و بخشی به صورت محدود و اندک به صورت حضوری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شروع سال تحصیلی به صورت آرام، تدریجی و اقتضایی است؛ خاطرنشان کرد: در بحث بازگشایی ۳ گام پیش بینی شده است؛ اول اینکه از نظر آموزشی دستیابی به شبکه آموزش و سیما است که از روز اول مهر آغاز می‌شود؛ از اول مهر در کلیه مقاطع تحصیلی، هر روز برنامه درسی در سیما داریم. یک راه آموزش دانش آموزان از این طریق است. راه دوم شبکه شاد است که ابداع آموزش و پرورش در زیست بوم کرونایی بود و ۷۰ درصد دانش‌آموزان به طور میانگین به آن دسترسی دارند. راه دیگر توزیع بسته‌های آموزشی است که همکاران‌مان در توزیع این بسته‌ها در مناطق روستایی و عشایری کمک خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: آموزش حضوری را از روز اول تا ۲۰ مهر در مدارس روستایی و عشایری کم جمعیت آغار خواهیم کرد. سال گذشته، مدارس روستایی و عشایری تا اسفند ماه آموزش حضوری داشتند و بیش از ۱۲۰ هزار دانش‌آموز در مناطق کم برخوردار و کم جمعیت روستایی و عشایری آموزش بدون وقفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشتند.

مودت با بیان اینکه بازگشایی آرام و تدریجی به این معنا است که آموزش در مدارس کم جمعیت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، حضوری آغاز خواهد شد، گفت: گام دوم، برای مدارس با جمعیت متوسط است. گام دوم را زمانی آغاز می‌کنیم که از ۲۰ مهر به بعد باشد؛ واکسیناسیون اولیا و معلمان تمام شده باشد و این بازگشایی نیز با رعایت شیوه‌نامه‌ها خواهد بود. ممکن است دانش‌آموز در هفته یک یا دو روز و به صورت نوبت‌بندی در مدرسه حاضر شود و مابقی روزها نیز به صورت مجازی خواهد بود. در خصوص گام سوم برای مقطع متوسطه بنا است با مصوبه ستاد کرونا، واکسیناسیون این مقطع صورت گیرد و اگر قرار باشد دانش آموز به صورت اقتضایی در مدرسه حاضر شود، به صورت آرام و تدریجی خواهد بود که باز هم با جمعیتِ کم خواهد بود. یعنی یک کلاس ۳۰ نفره به سه گروه ۱۰ نفره تقسیم می‌شود و حضور دانش‌آموزان براساس نوبت‌بندی خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه سال تحصیلی با حضور بیش از یک میلیون دانش آموز خوزستانی امروز آغاز شد؛ توضیح داد: حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی مهمترین اولویت مجموعه تعلیم و تربیت استان در امر بازگشایی مدارس است.