تاریخ انتشار خبر: 4 مرداد 1396 | 15:59:55
کد خبر : 864

بازدید دکتر یوسفی از شهر جدید رامین

دکتر همایون یوسفی نماینده محترم شریف اهواز ، باوی ، حمیدیه وکارون روز دوشنبه مورخ ۰۲/۰۵/۹۶ پس از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان باوی ، با حضور در شهر جدید رامین از روند اجرایی پروژه های این شهر جدید بازدید بعمل آوردند . سپس جلسه ای در محل ساختمان شرکت عمران شهر جدید رامین […]

دکتر همایون یوسفی نماینده محترم شریف اهواز ، باوی ، حمیدیه وکارون روز دوشنبه مورخ ۰۲/۰۵/۹۶ پس از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان باوی ، با حضور در شهر جدید رامین از روند اجرایی پروژه های این شهر جدید بازدید بعمل آوردند . سپس جلسه ای در محل ساختمان شرکت عمران شهر جدید رامین تشکیل و آقای دکتر اسدی مدیر عامل شرکت در گزارشی مبسوط به شرح پروژه ها وخلاصه ای از عملکرد شرکت عمران شهر جدید رامین پرداختند .

دکتر یوسفی نیز پس از توضیحات آقای دکتر اسدی ضمن ابراز امیدواری از آینده ی روشن شهر و تقدیر و تشکر بابت کارهای خوبی که طی دو سال اخیر صورت پذیرفته رامین عنوان کردند که شهرهای جدید در تمام دنیا در کنار کلانشهرها ساخته شده اند تا از سرریز جمعیت شهری آنها جلوگیری نمایند که شهر رامین با ایجاد و توسعه ی تدریجی این نقش را برای اهواز ایفا می نماید ، ایشان در خصوص موضوع حمل و نقل و تردد بین کلانشهر اهواز و شهر جدید رامین گفتند : برای حل این مشکل تمام توانمان را بکار می بندیم  تا بتوان از ظرفیت حمل و نقل ریلی حومه شهری اهواز و با کمک وزارت راه و شهرسازی این مشکل را نیز مرتفع نمائیم .

وی در ادامه از وجود اراضی مسکونی با تراکم کم ( خانه باغ ) در یک ناحیه ی این شهر به عنوان یک امتیاز ویژه نام برد و یاد آور شدند که در کنار کلانشهرهایی همچون اهواز که به خاطر وجود صنایع و کارخانجات تبدیل به یک شهر نیمه صنعتی شده اند و این باعث می شود فضای زندگی شهری به مرور زمان ملال آور شود ، وجود چنین شهر جدیدی با ظرفیت بالای قطعات مسکونی خانه باغ در متراژ های هزار متری این فرصت را ایجاد نموده تا شهروندان عزیز اهوازی پایان هفته ای آرام فارغ از دغدغه شلوغی و ازدهام شهری و به دور از دود و آلودگیهای صوتی صنایع موجود در کلانشهر اهواز با اسکان در چنین خانه باغهایی داشته باشند .

وی در ادامه عنوان کردند با وجود کمی و کاستی های شهر می توان آینده ای درخشان برای آن در نظر گرفت و از عوامل شرکت عمران شهر جدید رامین خواستند تا با اولویت بندی در برنامه ریزیهای کاری فضا را برای اسکان و زندگی متقاضیان مسکن مهر این شهر فراهم آوردند.

دکتر یوسفی تصریح کرد که رامین سرشار از ظرفیت ها و پتانسیلهای سرمایه گذاری می باشد . به همین خاطر ، سرمایه گذاران بخش خصوصی را که آمادگی خود را جهت مشارکت در طرحهای استانی اعلام نمودند به شرکت عمران شهر جدید رامین معرفی می نمائیم تا با ساخت و گسترش طرحهای تفریحی و سیاحتی پیشرفت و آبادانی شهر رامین را تضمین نمایند .

دکترکاظمی فرماندار محترم شهرستان باوی نیز که در این بازدید آقای دکتر یوسفی را همراهی نمودند ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد شهر جدید رامین عنوان کردند که طی مدیریت های گذشته کارهای شایسته ای در جهت ساخت و ساز این شهر انجام شده اما الحق و الانصاف با حضور آقای دکتر اسدی تحولی شگرف در پیشبرد اهداف شرکت عمران و تعالی شهر جدید رامین صورت گرفت . ایشان یادآور شدند که آقای دکتر اسدی با مدیریت صحیح و قابل قبول از تمام ظرفیت های موجود توانست به نحو احسنت استفاده نموده و این شهر را متحول سازد ایشان نیز با اشاره به ظرفیت های ویژه اقتصادی و سرمایه گذار در شهر عنوان کردند تمام توانمان را در هدایت و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بکار خواهیم بست تا انشاالله این منطقه به قطب اقتصادی ویژه ای تبدل شود .

دکترکاظمی همچنن متذکر شدند که دستگاههای خدمات رسان می بایست پیرو تأکیدات استاندار محترم نسبت به تکمیل زیر ساختهای شهر جدید رامین اقدام فوری نموده تا انشالله زمینه برای اسکان متقاضیان این شهر در فضایی ایده آل و سالم فراهم شود .

در شهر جدید رامین اکثر خدمات روبنایی مورد نیاز منجمله دو باب مدرسه ده کلاسه – یک باب مسجد – یک قطعه زمین چمن مصنوعی – یک باب مجتمع تجاری ۱۵ واحدی و ساختمان کلانتری و مرکزی شهر ساخته شده و به بهره بردار ی رسیدند . همچنین در خصوص فضای سبز شهری نیز ۳  قطعه پارک و بوستان محله ای ایجاد شده و یک پارک عمومی ۳ هکتاری نیز در حدفاصل جاده ی اصلی و شهر جدید رامین اجرا و به بهره برداری رسیده است .

 

اخبار مرتبط:

مشکلات شهر جدید رامین با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی بررسی شد

استاندارخوزستان بر تشکیل شورای مسکن ویژه دو شهر جدید رامین و شیرین شهر تاکید کرد

مدیرعامل شهر جدید رامین: تعیین تکلیف ساخت پنج هزار و ۷۷۳ واحد مسکن مهر در اولویت است

 

در این شهر تمامی زیر ساختهای مورد نیاز شامل آب شرب ، برق و گاز اجرا شده و هم اکنون دستگاههای مربوطه در حال نصب انشعابات مربوطه و تکمیل خدمات مورد نیاز واحدهای مسکونی آماده شده می باشند که پیش بینی می شود پس از ۲۴۸ واحد مسکن مهری که در بهمن سال گذشته افتتاح شده تا پایان شهریور امسال نیز تعداد ۲۰۰ واحد دیگر به مرحله افتتاح و بهره برداری برسد.

شرکت عمران مجموعاً تعداد ۱۸۰۰ واحد مسکونی مهر را از نظر ساختمانی تکمیل نموده و با در نظر گرفتن تعداد کل متقاضیان این شهر که نزدیک به ۱۰۵۰ نفر می باشند تا پایان امسال در صورت تکمیل سهم آورده متقاضیان و همچنن تکمیل زیرساختها توسط دستگاههای مربوطه این تعداد واحد مورد نیاز آماده تحویل و بهره برداری دارد.