تاریخ انتشار خبر: 9 تیر 1398 | 23:08:26
کد خبر : 5358
فرماندار ویژه آبادان:

بازار کالای ته لنجی منحصرا در اروندکنار و چوئبده ایجاد می شود

به گزارش  زاگرس نشینان دکتر سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اعلام این خبر افزود: پیش بینی میشود در اروندکنار و چوئبده از این طریق صدها شغل ایجاد شود. کالای ته لنجی حق مردمیست که مرزداری می‌کنند. این کالاها باید در معیشت مردم اروندکنار و چوئبده تاثیر داشته باشد. وی […]

به گزارش  زاگرس نشینان دکتر سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اعلام این خبر افزود: پیش بینی میشود در اروندکنار و چوئبده از این طریق صدها شغل ایجاد شود.

کالای ته لنجی حق مردمیست که مرزداری می‌کنند. این کالاها باید در معیشت مردم اروندکنار و چوئبده تاثیر داشته باشد.

وی تصریح کرد:به محض اجرای این طرح بازار این دو منطقه استانی و کشوری می شود.
نرخ ارائه کالای ته لنجی نیز کنترل شده و ارزانتر از دیگر مناطق خواهد بود.
از هر لنج تجاری بخشی به کالای ملوانی و‌ته لنجی اختصاص خواهد داشت که هم ملوانان و بازاریان سود خواهند برد و هم مردم اروندکنار و چوئبده.

موسوی خاطر نشان کرد:در شهر آبادان نیز ملوانان ما باید از فرصتهای ایجاد شده منطقه آزاد سود ببرند.
کالای ته لنجی منحصرا متعلق به اروندکنار و چوئبده خواهد بود. چون این دو منطقه از تسهیلات منطقه آزاد قانونا برخوردار نیستند.همچنین کالای بازار ته لنجی آبادان از طریق بازار اروندکنار و چوئبده تامین خواهد شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به اینکه از این پس اجازه خروج کالای ته لنجی را به صورت کامیونی به خارج شهرستان نخواهیم داد، یادآور شد: بزودی جزئیات طرح را هم از طریق رسانه ملی و هم در اروند کنار و چوئبده با مردم عزیز و کسبه،تجار وملوانان محترم عرض خواهم کرد.