تاریخ انتشار خبر: 12 مهر 1397 | 23:48:13
کد خبر : 3679
زاگرس نشینان برگزارمی کنند:

باحضورکارشناسان برجسته استانی مشکلات شورای شهروشهرداری نقدوبررسی می گردد

به گزارش زاگرس نشینان،انتخابات اولین دورهٔ شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور، در روز ۷ اسفند ۱۳۷۷ برگزار شد. اولین انتخابات رسمی شوراها بر اساس قانون اساسی یعنی ۲۰ سال بعد از پیروزی انقلاب در چارچوب برنامه توسعه سیاسی و گسترش نهادهای مدنی و مشارکت عمومی برگزار شد و حدود ۱۸۵ هزار نفر اعضای […]

به گزارش زاگرس نشینان،انتخابات اولین دورهٔ شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور، در روز ۷ اسفند ۱۳۷۷ برگزار شد.
اولین انتخابات رسمی شوراها بر اساس قانون اساسی یعنی ۲۰ سال بعد از پیروزی انقلاب در چارچوب برنامه توسعه سیاسی و گسترش نهادهای مدنی و مشارکت عمومی برگزار شد و حدود ۱۸۵ هزار نفر اعضای اصلی و علی‌البدل در سراسر کشور توسط مردم برگزیده شدند و بالاخره در روز نهم اردیبهشت ۱۳۷۸ شوراهای شهر و روستا به طور رسمی دوره چهار ساله مسئولیت خویش را برای تحقق بخشی از حاکمیت مردم که عملی شدن آن در گرو فعالیت این نهاد است آغاز کردند. مجموع مشارکت در کل کشور برابر ۲۴ میلیون نفر بوده-است.

در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که ۲۹ اردیبهشت ماه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار شد، منتخبان پارلمان شهری مشخص شدند تا در دوره جدید، نظارت بر مدیریت شهری و قانون‌گذاری برای شهرها را بر عهده بگیرند.

دراهواز حال وهوای دیگری بعدازپایان شورای چهارم باحواشی بحث برانگیزش بود.وفعالین سیاسی-اجتماعی هرکدام بدنبال تهیه لیستی جهت حضور درانتخابات شورای شهرکلانشهراهوازبود.

دراین بین جمناباکسب ۸ کرسی بیشترین سهم رادرگرفتن شوراایفاء کردندولیست ائتلاف جغرافیایی زاگرس نشینان باکسب ۳ کرسی و۲ کرسی دیگربصورت آزادانه به خیابان سقراط رهسپارشدندتاسرنوشت ۴ سال مدیریت شهری کلانشهراهوازراعهده دارشوند.

درشهریور۹۶ باانتصاب سرپرستی بحث برانگیزوشهرداری که بعدازگذشت یک دوره ازپایتخت برگشته بود.یک شبه باکسب ۱۳ رای مطلق سکان شهرداری کلانشهراهوازراعهده دارشدند.

حال بعداز گذشت چهارده ماه فعالیت شورای شهردوره پنجم کلانشهراهوازقصدداریم باحضورکارشناسان محترم عملکردمجموعه شورای شهروشهرداری رامورد نقد وبررسی قراردهیم.

حال به موضوعات زیرمی پردازیم:

۱-عملکرد یکساله شواری شهراهواز را چگونه ارزیابی می کنید؟
۲-باتوجه به صنعت گردشگری ومشکلاتی که درادوارگذشته شورای شهروشهرداری ها وجودداشت. آیا برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به مسافران و گردشگران صورت گرفته است؟

۳- برنامه عملیاتی شما برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا چیست؟
همانطور که می دانیم از جمله مهم ترین مطالبات شهروندان این دو نکته است و شهرداری یکی از مجموعه های مهمی است که می تواند وضعیت ترافیک که از حالت بحرانی خارج شده و به وضعیت امنیتی رسیده را بهبود بخشد؛ شما چه برنامه ی کوتاه مدت و میان مدتی دارید؟
به نظر شما شهرداری اهواز از چه ابزارهایی برای کاهش این موضوع می تواند استفاده کند؟

۴-باتوجه به بدهی های گذشته تابحال شهرداری اهواز چه راهکاری برای افزایش درآمدهای پایدار شهری درسندچشم اندازشهرداری اهواز درنظردارید؟

۵-به زعم اعضاءمحترم شورای شهرباتوجه به اینکه عملکردگذشته منصورکتانباف شهرداراهواز سبب گردیدکه ایشان باآرای کامل باردیگردرشورای شهردوره پنجم سکان شهرداری اهواز راعهده دارشوند؛ چالش های اخیر درمیان شورای شهر جهت استعفاء ویا استیضاح شهردار را سهم خواهی و یااینکه ضعف هایی درعملکردایشان برای برکناری شان را مطالبه حق مردم تلقی می نمایید؟
کارشناسان مناظره:

مازیارجهانبخشی
(رییس کمسیون عمران شورای شهر)

حبیب اله نیک سرشت
(منتقدومدافع حقوق شهروندی)
                   شهرام گراوندی
(مدیرمسئول روزنامه پیوندایرانیان)

زمان:جمعه۱۳۹۷/۰۷/۱۳

ساعت: ۱۵:۰۰
مکان:فضای مجازی خبرگزاری زاگرس نشینان
منتظرنظرات شمادلسوزان وکارشناسان محترم به شماره تماس:۰۹۱۶۹۹۲۲۱۹۴ درفضای مجازی واتس هستیم.
شورای سردبیری زاگرس نشینان