تاریخ انتشار خبر: 27 بهمن 1401 | 08:59:40
کد خبر : 14027
رئیس هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان؛

انجام ۲۷هزار میلیارد تومان پروژه در سال اخیر/احداث نیروگاه یک هزار مگاواتی توسط فولاد خوزستان/چشم انداز تولید ۱۳٫۶میلیون تنی فولاد

رضا طاهری گفت ؛ شرکت فولاد خوزستان در سال های اخیر حدود ۲۷هزار میلیارد تومان پروژه تعریف کرده که بی سابقه است و همچنین احداث نیروگاه یک هزار مگاواتی نیز در دستور کار قرار گرفته است . …

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ رضا طاهری رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد خوزستان شامگاه امروز چهارشنبه ( ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱) با حضور در غرفه خانه مطبوعات خوزستان در سومین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت فولاد خوزستان پروژ‌های زیادی در چند سال اخیر با مبلغ حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان تعریف کرده که بی سابقه است.

وی بر حرکت کارخانجات و واحدهای تولیدی به سمت توسعه تاکید کرد و گفت: شرکت فولاد خوزستان بسیاری از مشکلاتی که صنایع فولادی در مرکز با آن مواجه هستند، ندارد و این یک فرصت برای توسعه و پیشرفت است.

رئیس هیات مدیره فولاد خوزستان ضمن دعوت از همه‌ی شرکت‌های خوزستانی برای توسعه ،گفت : شرکت فولاد خوزستان نیز در یکی از طرح‌های توسعه‌ای بزرگ خود در سال‌های اخیر در فولاد شادگان سرمایه‌گذاری کرده و در عین حال واحد فولادسازی و احیا را در این شرکت نیز در نظر گرفته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد ؛ نظر به اینکه در سال گذشته به دلیل محدودیت‌های انرژی شامل برق و گاز مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان به شرکت فولاد خوزستان خسارت وارد شد ، به همین منظور نیروگاه یکهزار مگاواتی توسط شرکت فولاد خوزستان در دستور کار قرار گرفته که فاز اول آن شامل ۵۲۰ مگاوات کلید خورده و قطعاً به این میزان نیز بسنده نخواهیم کرد.

طاهری بیان کرد : چشم‌انداز مجموعه شرکت فولاد خوزستان تولید ۱۳.۶ میلیون تُن فولاد برای سال ۱۴۱۰ است.

وی افزود : می‌توان گفت بیشترین پروژه‌های استان نسبت به دیگر واحدهای کشور توسط فولاد خوزستان تعریف شده که به درون شرکت و بیرون از آن مربوط است.

رئیس هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان بر حمایت از صنایع داخلی استان تاکید کرد و گفت: ارتباط بین صنایع و فولاد، تکمیل زنجیره تولید و حمایت از تولید داخل از اهداف برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد است.

طاهری با اشاره به اینکه اولویت شرکت فولاد خوزستان خرید از واحدهای درون استان است خاطرنشان کرد: فولاد خوزستان پنج برابر تعهد خود فضای سبز ایجاد کرده و چرخه‌های غبارگیر هوا در اطراف شرکت نیز بازسازی شده‌اند.