تاریخ انتشار خبر: 20 دی 1398 | 17:23:51
کد خبر : 8029
امام جمعه اهواز:

انتقام سخت باید به خروج آمریکا از غرب آسیا و نابودی رژیم صهیونیستی بینجامد

امام جمعه اهواز با بیان اینکه انتقام شهادت سردار شهید سلیمانی از دشمن، نباید تنها از سوی نیروهای مسلح باشد، بلکه مجلس و دولت هم باید به کمک نیروهای مسلح بیایند، گفت: در انتقام راهبردی نباید به زدن چند موشک اکتفا شود؛ بلکه باید همه جانبه و جامع باشد و در نهایت نتیجه انتقام سخت باید به خروج آمریکا از غرب آسیا و تسریع ازاله رژیم صهیونیستی از کره خاکی بینجامد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد، امروز ۲۰ دی در خطبه های نماز جمعه اهواز با بیان اینکه ریشه بدبختی انسان انتخاب دنیا به عنوان هدف است، اظهار کرد: یک انسان الهی، دنیا را ابزار و وسیله می داند و برای او آخرت هدف است و همه چیز غیر از خداوند برای او مطلبوبیت ذاتی ندارد.

 وی با تصریح بر اینکه همه وابستگی ها و هدف گیری ها نسبت به غیر خدا، حجاب است، گفت: مطابق روایات ما دلبستگی به دنیا، اندوه همیشگی، آرزوهای طولانی و امیدهای تحقق نیافته را در پی دارد.

موسوی فرد در خطبه دوم‌ با بیان اینکه از اقدام شجاعانه فرزندان انقلابی ایران اسلامی تقدیر و تشکر می کنیم، افزود: یاد و خاطره شهید دانشمند و پارسا، پدر موشکی ایران؛ شهید تهرانی مقدم را گرامی می‌داریم. از اقدام بهنگام مجلس شورای اسلامی و مجلس شورای نگهبان در ارتباط با تصویب طرح سه فوریتی نسبت به تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته و همچنین از دولت به دلیل گام پنجم و نهایی؛ کاهش تعهدات هسته ای تا رفع همه محدودیت ها قدردانی می کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود درباره وعده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتقام سخت خواهد بود، اظهار کرد: این عمل مجرمانه و مذبوحانه دشمن در مقابل شکست هایی بود که در میدان نبرد از سربازان اسلام به ویژه در ماه های اخیر خورده بودند. اقدام احمقانه آمریکا پاتکی به تک های متعدد و سنگین ایران اسلامی و جبهه مقاومت بود، منتها آن تک ها مردانه و در میدان نبرد بود. اما آن کشوری که خود را دشمن تروریسم می داند، شبانه چنین عملی را مرتکب می شود در رأس تروریست های عالم است.

موسوی فرد بیان کرد: انتقام تنها از ترامپ نخواهد بود، بلکه انتقام از تخلفات آمریکا در نقض قوانین بشری و انتقام برای بازدارندگی و پشیمان سازی در تکرار اعمال خبیثانه ای است که ممکن است آمریکا به آن دست بزند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه انتقام از دشمن در نگاه اهل ایمان مبنای قرآنی دارد و از یک منطق قوی برخوردار است، گفت: ابعاد انتقام از سطح حداقلی تا مقابله به مثل، تا حذف منشا فتنه محقق می شود.

وی در ادامه به بیان مختصات انتقام سخت که توسط رهبر انقلاب مطرح شد، پرداخت و گفت: انتقام سخت یعنی انتقام راهبردی نباید نمایشی باشد. در این انتقام راهبردی زمان و مکان و کیفیت و کمیت آن نامعلوم است تا کابوسی برای دشمن باشد. انتقام نباید فقط به چند مهره باارزش دشمن و چند پایگاه او محدود شود. کدام پایگاه دشمن می تواند هم سنگ سردار سلیمانی باشد؟

موسوی فرد ادامه داد: انتقام باید مستمر و دائمی باشد و مثل خون حاج قاسم همیشه بجوشد. انتقام راهبردی باید موثر و هوشمندانه و مکرر باشد. انتقام راهبردی باید مستقیم و مکرر باشد. باید هم پنهان و هم آشکار باشد. امنیت بخش و موجب بازدارندگی باشد و سایه جنگ را از کشور بردارد.

امام جمعه اهواز ادامه داد: انتقام نباید تنها از سوی نیروهای مسلح باشد، مجلس و دولت هم باید به کمک نیروهای مسلح بیایند. در انتقام راهبردی نباید به زدن چند موشک اکتفا شود؛ بلکه باید همه جانبه و جامع باشد. انتقام سخت و راهبردی باید با زمانبندی دقیق و قاطعانه انجام شود. در نهایت نتیجه انتقام سخت باید به خروج آمریکا از غرب آسیا و افول و زوال آمریکا و تسریع ازاله رژیم صهیونیستی از کره خاکی بینجامد.

موسوی فرد در ادامه با اشاره به بیانات رهبر در پیام تسلیت ایشان در پی شهادت سردار سلیمانی گفت: ۵ استان به طور مستقیم پیکر شهید را تشییع کردند و استان های دیگر نیز خودجوش مراسم بزرگداشت برگزار کردند. ۸ میلیون نفر در تشییع این سردار بزرگ شرکت کردند. در استان خوزستان گویی کل استان در صحنه آمده بود. حاج قاسم آن فرمانده مطیع رهبر نگذاست کلام امامش بر زمین بماند، لذا مردم به صحنه آمدند و تشکر کردند.

وی با تاکید بر اینکه مردم کسی را می خواهند که برای مطالبات بر حق آنها برنامه ریزی می‌کند، گفت: ما مسئولان خوب هم داریم، اما حاج قاسم، مسئولی در تراز انقلاب و الگو بودند. امروز بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، پذیرفته نیست که مسئولی سوار ماشین چند میلیاردی بشود یا کاخ های چندمیلیاردی در خوزستان ساخته شود در حالی که برخی از مردم دستشان تهی است. در همین خوزستان برخی کارگران چندین ماه حقوق نگرفته اند. کافی است این ماشین ها و کاخ های ۲۰۰ میلیاردی را بفروشید. مشکلات مردم را حل کنید، این مردم جای نوکری و تکریم دارند.

نماینده ولی فقیه همچنین از دیدار ۴ هزار نفری مردم خوزستان با رهبر انقلاب خبر داد و گفت: نحوه ثبت نام برای این دیدار متعاقبا اعلام می شود.

ایسنا