تاریخ انتشار خبر: 6 آبان 1402 | 09:25:20
کد خبر : 15087
تا پایان سال جاری محقق می‌شود؛

انتقال مجموعه انبارهای مناطق نفتخیز به خارج از اهواز

با یک اقدام جهادی تا قبل از پایان سال انبار بزرگ لوله و مجموعه انبارهای مناطق نفتخیز جنوب مستقر در ناحیه صنعتی کارون به خارج از شهر اهواز منتقل می‌شود

  • به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛مدیرعامل مناطق نفتخیزجنوب با اعلام این خبر گفت: در ادامه برنامه ساماندهی به انبارهای شرکت، پروژه جابه‌جایی انبارهای لوله مناطق نفتخیز جنوب به منطقه کریت اجرایی گردیده است.

علیرضا دانشی که در حاشیه بازدید از عملیات احداث انبار جدید لوله اهواز در منطقه کریت سخن می‌گفت، توضیح داد: در گام نخست این عملیات، هفده هکتار زمین مورد نظر برای استقرار کل لوله‌ها، با همکاری مدیریت‌های کالا،ترابری و مهندسی و ساختمان زیرسازی و تسطیح گردیده، آنگاه برنامه انتقال یکصد و بیست هزار شاخه انواع لوله‌های مستقر در انبار کارون به محل جدید منتقل خواهد شد.

وی با اظهار خرسندی از سرعت عملیات و تشریک مساعی مدیریت‌های مرتبط با موضوع، رعایت اصول مهندسی، استانداردهای ایمنی در ایجاد انبارهای جدید، پیش بینی نیازهای آینده در افق ۵۰ ساله را در این خصوص ضروری برشمرد.

علیرضا دانشی با اشاره به سابقه این موضوع گفت: پروژه انتقال انبارهای ناحیه صنعتی به قبل از جنگ تحمیلی بر می گردد که به دلایل مختلف تاکنون معطل مانده بود.

مدیرعامل مناطق نفتخیزجنوب، جلوگیری از تردد ماشین آلات سنگین و کاهش بار ترافیکی شهر اهواز، رعایت مسایل زیست محیطی و توجه به امنیت شهروندان، رعایت اصول پدافند غیر عامل و نزدیکی کالا و مواد موردنیاز عملیات به چاهها و تاسیسات تولیدی نفت را از مهمترین اهداف اجرای این پروژه برشمرد.