تاریخ انتشار خبر: 20 خرداد 1396 | 23:31:18
کد خبر : 152

امضای قراردادی با شرکت بوئینگ

امضای قراردادی با شرکت بوئینگ شرکت آسمان قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیما را با بوئینگ امضا کرد این قرارداد را ‘حسین علایی’ مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان و ‘جیمز لارسن ‘ نماینده فروش شرکت بوئینگ در منطقه خاورمیانه و روسیه امضا کردند. مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در حاشیه امضای این قرارداد گفت: بسیار خوشحال هستیم که […]

امضای قراردادی با شرکت بوئینگ

شرکت آسمان قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیما را با بوئینگ امضا کرد

این قرارداد را ‘حسین علایی’ مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان و ‘جیمز لارسن ‘ نماینده فروش شرکت بوئینگ در منطقه خاورمیانه و روسیه امضا کردند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در حاشیه امضای این قرارداد گفت: بسیار خوشحال هستیم که در روز ولادت امام حسن(ع) و پس از یکسال مذاکره با شرکت هواپیماسازی بوئینگ امروز قرارداد خرید ۳۰ فروند بویینگ ۷۳۷ به مرحله امضا رسید.

حسین اعلایی اظهارداشت: این قرارداد پس از امضای تفاهمنامه ای در ۲۸ اسفند ۹۵ بین شرکت هواپیماسازی بوئینگ و شرکت هواپیمایی آسمان به امضا می رسد و شرکت هواپیمایی آسمان در مرحله نخست ۳۰ فروند از هواپیماها را تحویل می گیرد و پس از تحویل آنها خرید ۳۰ فروند دیگر در دستور کار قرار می گیرد تا بتوان ناوگان هواپیمایی شرکت آسمان را به هواپیماهای نسل جدید ۷۳۷ مجهز کرد.

اعلایی اظهار داشت: شرکت هواپیمایی آسمان استراتژی مناسبی طراحی کرده است که در آن خرید هواپیمای بوئینگ در دستور کار قرارداده تا بتواند تا ۱۰ سال آینده این شرکت را به شرکت شماره یک هوایی ایران تبدیل کرده و پروازهای خود را درمنطقه بیش از پیش توسعه دهد.

براساس اين گزارش؛ طبق قراردادی که به امضا رسید، قرار است شرکت هواپیمایی آسمان برای خرید ۶۰ فروند هواپیما، مبلغ سه میلیارد دلار به شرکت بوئینگ پرداخت کند که ۵ درصد آن راشرکت هواپیمایی آسمان پرداخت خواهد کرد و ۹۵ درصد دیگر از طریق فایناس تامین خواهد شد.

قرار است تحویل نخستین هوپیما در سال ۲۰۲۲ آغاز شود و ظرف ۲ سال بوئینگ باید ۳۰ فروند را تحویل دهد .