تاریخ انتشار خبر: 26 مهر 1398 | 16:01:38
کد خبر : 6809
همدلی وفادارانه شیعیان رمز ظهور امام عصر (عج) است

امام جمعه اهواز گفت: همدلی وفادارانه شیعیان رمز ظهور امام عصر (عج) است و اربعین این بستر را به صورت گام‌به‌گام فراهم میکند.

 به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: امر فرج جهانی است و تنها به شیعیان اختصاص نداشته و همه بر این سفره می‌نشینند اما این سفره را باید توسط شیعیان گسترده و فراهم شود و حرکت ما شیعیان عالم، شرط لازم و کافی برای […]


همدلی وفادارانه شیعیان رمز ظهور امام عصر (عج) است

وی افزود: اعمال شایسته و ناشایست شیعیان تاثیر مستقیمی بر تعجیل یا تاخیر ظهور امام زمان(عج) و آرمان‌های اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهما السلام دارد به همین دلیل با توجه به در سایه اربعین بودن باید رفتارهای خود را اصلاح کنیم.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: همدلی وفادارانه شیعیان رمز ظهور امام عصر (عج) است و اربعین این بستر را به صورت گام‌به‌گام فراهم میکند؛ این همدلی متشکل از دو رسالت مهم تلاش برای اقامه امر امامت بر جامعه بشری و داشتن حرکت جمعی برای تجدید بیعت با امام زمان (عج) است.

وی افزود:  شیعه بودن آسان نیست ، بیش از ۱۴۰۰ سال است که همه سختی‌ها و محرومیت‌ها توسط شیعیان تحمل می‌شود؛إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْراً، نوید حکومت جهانی امام زمان (عج) است و باید توجه داشت که سختی‌ها وجود دارد اما به حول و قوه الهی باید تحمل کرد.

موسوی‌فرد در اشاره به حرکت عظیم اربعین گفت: دستگاه شیطان تمام سرمایه خود را به میدان می‌آورد تا ما را از وجود مقدس سیدالشهدا(ع) جدا کنند اما این برای شیعه‌ای که سلول به سلول بدنش یا حسین و یا علی می‌گوید غیرممکن است.

وی افزود: در طول سال دشمن تمام تلاش خود را به کار میگیرد اما بار دیگر نسیم دلنشین اباعبدالله‌الحسین(ع) در جامعه شیعی تحول ایجاد میکند و برکات عاشورا هر سال برای شیعه تازگی دارد.

منبع:فارس