تاریخ انتشار خبر: 8 دی 1398 | 21:29:54
کد خبر : 7848
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان:

افزایش نرخ باسوادی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان نرخ بالای باسوادی را عاملی موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: افزایش نرخ باسوادی باعث جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

افزایش نرخ باسوادی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛کوروش مودت مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان در آیین گرامیداشت چهلمین سال فعالیت نهضت سواد آموزی در تالار طلائیه اهواز بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در آموزش و پرورش خوزستان در دست پیگیری است انسداد مبادی بیسوادی است ، اما به تنهایی آموزش و پرورش نمی‌تواند به این هدف دست یابد و نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد و در این راستا باید فعالیت‌های فرهنگی ، اجتماعی و تبلیغات لازم برای تشویق جامعه به منظور سواد آموزی و کاهش نرخ بیسوادی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار نفر زیر پوشش طرح سواد آموزی در استان هستند ادامه داد: سه هزار نفر به عنوان آموزش دهنده نیز  در این بخش در استان فعالیت دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه نرخ باسوادی در استان بر اساس آخرین سرشماری انجام گرفته ۹۲.۴ درصد است افزود: ۲۱۹ مرکز یادگیری در بخش سواد آموزی در استان فعالیت دارند.

مودت افزود: در سالهای اخیر با این رویکرد که هیچ فردی نباید به دلیل فقر از تحصیل باز بماند در استان خوزستان با حمایت شرکت‌ها و دستگاه‌های مختلف و با فراهم کردن شرایط تحصیل تلاش شده تا افراد بیسواد بسیاری جذب کلاس های درس شوند.

وی با اشاره پوشش صددرصدی نوآموزان پیش دبستانی در استان افزود: علت تاکید بر دوره پیش دبستانی آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان و کودکان است تا در آینده بروز آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در جامعه کاهش یابد.

مودت با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش و دولت عنایت ویژه‌ای به حوزه آموزش و پرورش استان خوزستان دارند گفت:در آینده‌ای نزدیک سند چشم‌انداز آموزش و پرورش خوزستان تدوین خواهد شد تا در بخش‌های مختلف نیروی انسانی، فضای آموزشی و عدالت آموزشی به شرایط ایده آلی در استان دست یابیم.

یکم تا هفتم دی ماه به عنوان هفته سواد آموزی نامگذاری شده است.

۲۴ هزار  نفر در استان خوزستان زیر پوشش طرح سواد آموزی قرار دارند که باید تا پایان دی ماه امسال به ۳۱ هزار نفر افزایش یابند.

ایرنا