تاریخ انتشار خبر: 28 شهریور 1398 | 17:31:55
کد خبر : 6167
وزیر راه و شهرسازی:

افزایش شمار پروازها برای جابجایی زائرین اربعین حسینی / خوزستان نیازمند گسترش زیرساخت های حمل و نقل است

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ محمداسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز (پنج شنبه ۲۸ شهریور) در حاشیه بازدید از زیرساخت های پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اساس تصمیمات برنامه های اربعین را ستاد اربعین اتخاذ می کند که مصوبات این ستاد نیز رسانه ای شده و آنچه ما به عنوان وزارت راه و شهرسازی در دستور […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ محمداسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز (پنج شنبه ۲۸ شهریور) در حاشیه بازدید از زیرساخت های پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اساس تصمیمات برنامه های اربعین را ستاد اربعین اتخاذ می کند که مصوبات این ستاد نیز رسانه ای شده و آنچه ما به عنوان وزارت راه و شهرسازی در دستور کار داریم در سه نوع فعالیت تعریف شده است.

 

وزیر راه و شهرسازی  به ظرفیت سازی پایانه های مرزی اشاره کرد و افزود: باید برای پایانه های مرزی کشور ظرفیت سازی و رفع نواقص کنیم و با طراحی مناسب در جهت گسترش ظرفیت های پایانه ها برای پذیرایی از زائران در ورود و خروج آسان تلاش کنیم تا بتوانند با حداقل توقف از مرزها تردد داشته باشند.

 

وی ادامه داد: نوع دوم فعالیت ما راه های مواصلاتی است که باید بهسازی و کیفی سازی آن نیز صورت گیرد؛ این نیز به عنوان اولویت های فوری ضرورت دارد و در دستور کار قرار گرفته که این اولویت ها یا انجام شده اند و یا تا چند روز آینده به اتمام می رسند.

 

اسلامی با اشاره به دیگر فعالیت های وزارت راه و شهرسازی در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی بیان کرد: ساماندهی سرویس های حمل و نقل از دیگر فعالیت های وزارت راه و شهرسازی است تا بتوانیم برای دسترسی آسان زائران به پایانه های مرزی ظرفیت لازم را عرضه کنیم.

 

وی از پیش بینی ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین حسینی در پایانه های مرزی کشور خبر داد و تصریح کرد: برای ارائه خدمات مطلوب به زائران و تردد آسان، اکنون راه های هوایی، ریلی و جاده ای پیش بینی شده و بر همین اساس هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران در نظر گرفته شده ضمن اینکه حدود سه هزار دستگاه اتوبوس دیگر نیز به شکل رزرو پیش بینی کرده ایم تا در صورت تقاضای بیشتر با یک فراخوان به ناوگان حمل و نقل زائرین اربعین حسینی اضافه شوند.

 

وزیر راه و شهرسازی از افزایش شمار پروازها از شهرهای همجوار شهرهای مرزی برای جابجایی زائرین اربعین حسینی خبر داد و گفت: شمار پروازها را از شهرهای همجوار شهرهای مرزی اضافه می کنیم تا زائران به راحتی و سهولت جابجا شوند، همچنین در حوزه ناوگان ریلی قطارهایی را به صورت فوق العاده برای شهرستان های خرمشهر و کرمانشاه برای جابجایی زائران در نظر گرفته ایم.

 

وی اضافه کرد: در مسیر خرمشهر _ شلمچه قطار ریل باس در نظر گرفته ایم که روزانه به شکل متناوب رفت و آمد دارد و زائران را از ایستگاه راه آهن خرمشهر به مرز شلمچه منتقل می کند.

 

اسلامی خوزستان را یکی از استان های نیازمند گسترش زیرساخت های حمل و نقل دانست و خاطر نشان کرد: برنامه های زیادی را نیز اجرا کردیم و در جلسه ای که با استاندار داشتیم در جهت گسترش آن و بهسازی و نوسازی زیرساخت ها به توافقات بسیار مطلوبی رسیده ایم.