تاریخ انتشار خبر: 7 شهریور 1400 | 23:47:11
کد خبر : 10727

اظهارات دکتر امین کمالی در ارتباط با نواختن سیلی به صورت ریاست دانشگاه اهواز با حضور وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛اظهارات دکتر امین کمالی در ارتباط با نواختن سیلی به صورت ریاست دانشگاه اهواز با حضور وزیر بهداشت. توضیح :‌ در پی بازدید سرزده آیت الله رئیسی، ریاست محترم جمهور به اهواز( جمعه پنجم شهریورماه ۱۴۰۰)، یکی از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در بیمارستان گلستان اهواز در حضور وزیر بهداشت […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛اظهارات دکتر امین کمالی در ارتباط با نواختن سیلی به صورت ریاست دانشگاه اهواز با حضور وزیر بهداشت.

توضیح :‌ در پی بازدید سرزده آیت الله رئیسی، ریاست محترم جمهور به اهواز( جمعه پنجم شهریورماه ۱۴۰۰)، یکی از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در بیمارستان گلستان اهواز در حضور وزیر بهداشت به صورت ریاست دانشگاه سیلی زد،حاشیه ای که یکباره سفر ریاست محترم جمهور را تحت الشعاع خود قرار داده و فضای مجازی و رسانه ای استان خوزستان هر کدام بنا به مقتضیاتی له یا علیه دیگری اقدام به موضع گیری نمودند، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن اشاره به دستگیری ضارب ، ایشان را یک دامپزشک هتاک معرفی کرد، نکته ی جالب اینجاست که هیچکدام از رسانه ها سراغ حرف های نشنیده ی ضارب نرفتند …. به منظور تنویر افکار عمومی خبرگزاری زاگرس نشینان با فردی که تحت عنوان دامپزشک ضارب از ایشان یاد شده است رفتیم ، تا آنور قضیه هم پرداخته شود ، متهم دکتر امین کمالی کارشناس بیماری‌های مشترک انسان و حیوان دانشگاه علوم پزشکی اهواز است که با هم پای حرف های ایشان می نشینیم و قضاوت را هم به مردم شریف ایران واگذار می کنیم؟!

زاگرس نشینان؛ در فضای مجازی و رسانه ای خوزستان اینطور القاء شده است که مدرک تحصیلی شما دکترای دامپزشکی است ، در این رابطه توضیح بفرمایید:

ابتدا لازم است بیان کنم، بنده یک ایثارگر بسیجی داوطب در جبهه های جنگ تحمیلی می باشم.و سالها مسئول بسیج بودم.سرباز آتش باختیارولایتم که این بهترین مدرکم است‌.

دارای دو مدرک تحصیلی دکترا یکی دکترای حرفه ای دامپزشکی و دیگری دکترای تخصصی بهداشت موادغذایی(نفراول بورد تخصصی) هستم.

زاگرس نشینان؛چندسال سابقه کار در دانشگاه علوم پزشکی دارید:

حدود بیست سال سابقه کار در دانشگاه علوم پزشکی اهواز را در پرونده دارم و گوشه ای از سوابقم از قبیل:
۱-مدیر بیماری های مشترک انسان وحیوان
۲-مشاور معاون بهداشت در طرح تحول سلامت
۳-مشاورمعاون درمان در زمینه بهداشت موادغذایی بیمارستانها
۴-معاون اجرایی بهداشت شرق اهواز میباشد.

مردم عزیز خوزستان بایدبدانند؛
من‌‌تنها کارشناس خبره و مورد تایید سازمان جهانی بهداشتWHO در دانشگاه علوم پزشکی میباشم گواهی سازمان جهانی بهداشت موجود است بسیاری از اپیدمی بیماری های خطرناکی که این سالهامردم استان را تهدید کرد با تلاش های شبانه روزی بنده و همکارانم کنترل گردید،ازجمله:

۱-اپیدمی بیماری هاری ( درشوش سال ۸۵؛اهواز۸۷،لالی۹۰)

۲-اپیدمی بیماری آنفلوانزای پرندگان در سال ۸۵ خوزستان

۳-اپیدمی آنفلوانزای خوکی و انسانی H1N1 سال ۸۸ در استان خوزستان

۴-اپیدمی سالک سال ۸۸ خرمشهر

۵-بیماری خونریزی تب کریمه کنگو سال ۸۸ و ۹۰ در سطح استان

اما در بیانیه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جهت توهین و تحقیرم آمده است دامپزشک مسئول نگهداری ومراقبت حیوانات ازمایشگاهی (در عامیانه بعنوان چوپان) در حالیکه چهل روز است که با دستور ریاست دانشگاه به این واحد منتقل شدم.

زاگرس نشینان؛آیا صحت دارد در روز سفر ریاست جمهوری به خوزستان بیماران بیمارستان رازی به سایر بیمارستانها منتقل گردیدند:

بعید نمی دانم از مدیریت فعلی دانشگاه چنین اقداماتی خارج از ذهن نمی باشد،از طریق مجازی این موضوع مطرح گردیدکه بایستی تحقیق و بررسی بیشتری صورت گیرد.

زاگرس نشینان؛شما بعنوان رییس ستادسلامت انتخابات رییس جمهور‌محترم در خوزستان چه صحبتی با وزیر بهداشت ودرمان داشتید که موجب رنجش ریاست دانشگاه علوم پزشکی اهواز قرارگرفت‌:

بنده در روز سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی و وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی حضور خدمت وزیر بهداشت رسیدم و بعنوان ریاست ستاد سلامت خوزستان قرار بود یکسری مطالب شفاهی و مستندات محرمانه را خدمت ایشان تحویل بدهم و از وضعیت اسفبار و فاجعه بار بهداشت و درمان برایشان توضیح دادم که روزانه افراد بیشماری بخاطرسوءمدیریت و بی کفایتی دراستان بکام مرگ می روند و شرایط استان اینطور که گل و بلبل نشان تان ميدهند نیست ، در این بین مشاجره لفظی سختی بین بنده و رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز رخ داد و هیچگونه درگیری فیزیکی حادی هم صورت نگرفت ؛ این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است که تمام وقایع را ثبت و ضبط می نماید اگرصداقت‌ دارند و راست میگویند و سیلی زدن از سوی بنده صورت گرفته فیلم آن را نشان دهند بنده در مقابل قانون گردنم از مو باریک تر است .چند نفرکارگر حراست و‌ قراردادی را با تهدید اخراج کردن و تطمیع اینکه بعدا رسمی تان میکنیم راضی به شهادت دادن و امضاء کردن صورتجلسه کاری ناجوانمردانه و بزدلانه است . این رسانه های زرد که معمولا بایستی واقعیت ها را در جامعه انعکاس نمایند با بزرگنمایی این موضوع سعی درگل آلود کردن اوضاع و گرفتن شاه ماهی شان یعنی ابقاء مدیریت دانشگاه دارند که جای بسی تاسف داردچرا واقعیت ها آنگونه که در جامعه رخ می دهد اطلاع رسانی صورت نمی گیرد.قضیه را طوری عوض کردن وپیچاندن که بنده شدم شمر ذلجوشن قاتل و ایشان که نه تنها عزل بلکه باید به مراجع قضایی معرفی گردد شده زینب ستم‌کش و مظلوم

زاگرس نشینان؛در پایان چه صحبتی با مردم دارید:

مردم عزیز خوزستان؛ آخرین مسئولیت بنده معاون اجرایی بهداشت شرق اهواز با حدود۹۰۰ نفر پرسنل بوده است.

جناب دکترابول نژادیان به دو دلیل بنده را از مسئولیت در سمت مذکور عزل نمودند:
۱-فعالیت های سیاسی من که مخالف با ایشان بوده همانگونه که همه خوزستان مطلع اند بنده از سال ۹۶ تاکنون بعنوان خدمتگزار و هماهنگ کننده اصلی و لیدر جریان نیروهای جبهه انقلاب اسلامی در بهداشت ودرمان خوزستان هستم.

۲- احساس مسئولیت و مطالبه گری بنده نسبت به حق و حقوق مردم شریف خوزستان و گزارش کمبودها و تخلفات و کم کاری های صورت گرفته به مسئولین ارشداستان و کشور

ایشان قریب به ۱۶ ماه اینجانب را بلاتکلیف در دانشگاه بحال خود رها نمودندو بعد از آن بنده را به مکان خانه حیوانات تبعید نمودند. با توسل به زور در ساعات غیر اداری درب اتاق اداری م را شکستن و وسایل م خارج کردندتا جایی برای نشستن و‌ماندن نداشته باشم.

در بیانیه دانشگاه علوم پزشکی اهواز آمده است که بخاطر تخلفات عدیده مالی و اداری که به هیئت تخلفات اداری معرفی گردیده و چندین حکم محکومیت برای من صادر شده است.درصورتیکه در طی دوران کاری م‌ در دانشگاه هیچگاه مسئولیت و تفویض مالی و اداری نداشتم که‌حتی اگر بخواهم بتوانم تخلفی داشته باشم. تنها تخلف من مطالبه حق و حقوق قانونی خودم و مردم بوده است.

حراست دانشگاه بدلیل یکسری وضعیت واتساپ بنده را به هیئت تخلفات دانشگاه معرفی کرد وبخاطرحضور فعال درفضای مجازی و وضعیت واتس آپ آن هم خارج از تایم اداری که مشکلات استان و نکات آموزشی مقابله با کرونا را به شما عزیزان انتقال می دادم محکوم گردیدم وبموجب این حکم ریاست دانشگاه حقوق ۹ ماه بنده و خانواده ام را قطع نمودند.

لازم به ذکر است؛آیا از لحاظ شرعی و قانونی و یاعرفی شرافتمندانه است حقوق یک کارمند که تنها راه امرارومعاشش دراین شرایط بداقتصادی است ۹ ماه قطع گردد،خانواده ایشان در این مدت باید چکار کنند؟!

در پایان اعلام می نمایم بنده نهایت ولایت مداری و سرباز آتش باختیار رهبر ومدافع سلامت مردم خوزستانم و همه کسانی که مرا می شناسند به صداقت،درستی و پاکدستی و پاکدامنی ام اعتمادکامل دارند. بجای تهمت زدن اگر مستندی درخصوص مواردفوق هر شخص و نهادی دارد لطفا رسانه ای کند تا قانون با اشد مجازات با بنده برخوردنماید.