تاریخ انتشار خبر: 20 دی 1398 | 17:09:33
کد خبر : 8038

اطلاعیه ستاد بحران خوزستان درخصوص برف و باران در شرق خوزستان

ستاد مدیریت بحران خوزستان با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به باران، برف، رعدوبرق و احتمال ریزش تگرگ در نیمه شرقی خوزستان و خلیج فارس در روز جمعه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ پیرو اخطاریه‌های قبلی و با توجه به اطلاعیه‌های سازمان مدیریت بحران کشور در روز جمعه شاهد رگبار باران و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ درنیمه شرقی خوزستان و خلیج فارس هستیم و بارش باران و برف در ارتفاعات شرق خوزستان نیز پیش‌بینی می‌شود.

براساس این اطلاعیه همچنین وزش باد شدید موقتی در خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود که متلاطم و مواج شدن خلیج فارس و رسیدن ارتفاع موج حداکثر ۲ تا سه متر در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۱ و۲۲ دی ۹۸) را به دنبال خواهد داشت.
ستاد بحران خوزستان در این اطلاعیه از اعضای این ستاد خواسته است که صدور پیش آگاهی، اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه، تداوم آماده‌باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان، اطلاع رسانی مستمر و ارائه توصیه‌های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، سالمندان، کودکان، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، مسافران، صیادان، رانندگان و افراد ساکن در مناطق درمعرض خطر وقوع حوادث احتمالی، اعمال محدودیت برای تردد شناورهای سبک و تفریحی و انجام فعالیت‌های شیلاتی درصورت لزوم و طبق ضوابط را در دستور کار قرار دهند.
اداره کل هواشناسی خوزستان نیز اعلام کرده است: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تداوم فعالیت سامانه ناپایدار در سطح استان به ویژه نیمه شرقی و شمال شرقی با شدت و ضعف تا اواسط وقت امروز (جمعه) ادامه دارد و از امشب با ریزش هوای سرد شاهد افت دمای روزانه خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز گفت: از امشب با ریزش هوای سرد عرض‌های شمالی بر استان از نظر دمایی شاهد افت دمای روزانه طی اوایل هفته آینده خواهیم بود .
محمد سبزه‌زاری افزود: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تداوم فعالیت سامانه ناپایدار در سطح استان به ویژه نیمه شرقی و شمال شرقی با شدت و ضعف تا اواسط وقت فردا تداوم دارد.