تاریخ انتشار خبر: 20 فروردین 1400 | 16:09:05
کد خبر : 9966
یادداشتی از سیدحمیدحسینی:

استاندار خوزستان پاسخگو باشند؛اداره کل صمت خوزستان کجای معادلات است؟

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدحمیدحسینی فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان: استاندار خوزستان پاسخگو باشند؛اداره کل صمت خوزستان کجای معادلات است؟ بخش اول: خیلی از انتصابات استاندار سابق مساله دار بوده و هست و این شبکه ی رانتی و رابطه ای که با فشار نمایندگان و پیمانکاران بزرگ ،گلوی خوزستان زرخیز را فشرده است هنوز با […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛سیدحمیدحسینی فعال سیاسی-اجتماعی در یادداشتی باعنوان: استاندار خوزستان پاسخگو باشند؛اداره کل صمت خوزستان کجای معادلات است؟

بخش اول:

خیلی از انتصابات استاندار سابق مساله دار بوده و هست و این شبکه ی رانتی و رابطه ای که با فشار نمایندگان و پیمانکاران بزرگ ،گلوی خوزستان زرخیز را فشرده است هنوز با پدرخوانده ی خویش مرتبط اند و گعده های آخر هفته کماکان پابرجاست.
نگاهی به وضعیت آشفته ی بازار ، قحطی دنباله دار مرغ و روغن و توهین به کرامت شهروندی، گرانی میوه و تره بار ومایحتاج عمومی و کمیاب شدن شکر در قطب اصلی تولید این محصول و بی تفاوتی دست اندرکاران حوزه ی صنعت و معدن و تجارت و تقلای معیشت قشر آسیب پذیر گویای این وافعیت است که اسب مراد سلیمانی و کمیت لنگ مدیران سفارشی ره به منزل مقصود نخواهد برد.

نگاهی به وضعیت هیات مدیره های پتروشیمی و صنایع مادر خوزستان و حضور نورچشمی های غیربومی وزارتخانه در تار و پود صنعت و اعتراضات دنباله دار کارگران و مردم مناطق مختلف خوزستان نشان دهنده شرایط نامتعادل این مجموعه است.
وضعیت کمیابی و نایابی و گرانی سیمان در استان بسیاری از فعالان عرصه ی ساخت و ساز مسکن را زمینگیر کرده است و صادرات ریالی سیمان با چراغ سبز اداره کل صمت در جریان است.

اغلب ادارات صمت در استان به صورت نمایندگی اداره می شوند وفاقد امکانات اولیه نیروی انسانی و خودرو هستند و هیچ کنترلی بر بازار نداشته و ندارند.
جلسات بدون خروجی و غیرکارشناسی کمیسیون نظارت در شهرستان ها و تبدیل کردن ادارات تخصصی صمت به ادارات رفاه اول انقلاب بزرگترین دستاورد مدیرکل این دستگاه مهم است.
فقدان مراکز ۱۲۴ در اغلب شهرستان ها حس می شود و رابطه معناداری بین ستاد تعزیرات حکومتی و ادارات صمت در شهرستان ها در کنترل گرانی های افسار گسیخته و بی نظمی قیمت ها مشاهده نمی شود.

در بخش معادن اوضاع از این هم اسف بارتر است.گرانی شدید مصالح شن و ماسه و …حاکی از آن است که اداره کل صمت در راه اندازی یک جاده دسترسی برای معادن رامهرمز و اخذ مجوز برداشت برای سنگ شکن های حوزه ی جراحی ناتوان است. مشاهدات و مراجعات مردم مبین بی تفاوتی و عدم تمرکز بر فعالیت ها و رسالت های ذاتی این دستگاه است.
جناب آقای سلیمانی دشتکی
استاندار محترم خوزستان

زمان اندک است و شرایط برای مردم بسی دشوار است..حرف های انبوه سازان و مردم عادی را بشنوید و طرحی نو دراندازید.

هجوم مدیران و هیات مدیره های غیربومی را در صنایع استان نظاره کنید و با تغییرات مطلوب ،نامی از خود به جا بگذارید.

احتکار و گرانی و بی نظمی و تضادهای اتحادیه ها و اتاق های اصناف را با اداره کل صمت بررسی کنید و مدیریت های رانتی و رابطه های را به اعماق تاریخ پرتاب کنید.

بیشتر خواهیم نوشت…عزت زیاد